Azur Hotel

înscris/ă în 25.06.19
JUN-2019
REGIM MASĂ fara masa
600 lei/127 Euro

Pentru cei care vor sa doarma noaptea

Am luat bilete la hotelul Azur prin programul Litoralul pentru toti. Atat de la agentia de la care am cumparat bilete, cat si de pe diverse site-uri am aflat ca a fost complet renovat si ofera conditii de 3*. Acest fapt ne-a si atras in alegerea hotelului, mai ales ca este situat aproape de plaja, in zona mai veche a orasului

Hotelul este un fost „hotel comunist”, cum l-au numit cei care ne-au indrumat acolo, unde intr-adevar totul era nou, de la pardoseala si zugraveli, pana la mobilier, televizoare, frigidere si aparate de aer conditionat.

Totusi mobilierul din camera este minimalist, lipseste un cuier pentru haine si bagaje, oglinda de perete, masa si doua scaune. In baie cosurile de gunoi sunt vechi si ruginite, lavoarul foarte mic, iar cabina de dus cu pereti de sticla, are depuneri de calcar si mucegai pe la colturi, fapt ce denota ca personalul de curatenie nu este instruit sau nu foloseste produse de curatenie adecvate.

Lenjeria si prosoapele nu au fost schimbate pe parcursul sejurului.

Curatenia in jurul hotelului lasa mult dorit. Turistii arunca mucuri de tigari si doze sau pet-uri de bere pe spatiul verde (o iarba naparlita si tufe neingrijite).

Se facea curatenie si se golea cosul de gunoi in fiecare zi.

Personalul de la receptie este amabil si incearca sa rezolve problemele semnalate de turisti.

Dar, daca doriti sa aveti un concediu in care sa va relaxati si sa dormiti noaptea linistiti, nu mergeti acolo. De ce?

Pentru ca spatiul verde din dreapta hotelului, cum stai cu fata la mare, este vandalizat de o terasa, unde seara se canta (este o formatie) incepand de la ora 7 pana la 12. Noi am ajuns acolo sambata si am crezut ca se intampla acest lucru doar in weekend. Dar, nu! Se canta seara de seara! Pe langa asta, au venit cu dezinsectia la ora 12 noaptea. Masinaria respectiva facea un zgomot infernal. Desi toti turistii au iesit alarmati si le-au strigat sa inceteze, cei de la terasa nici nu s-au sinchsit. Duminica dimineata la ora 7, au venit cei de la spatii verzi, care au inceput sa tunda iarba si tufele de pe pastilele situate pe mijlocul bulevardului. Si pe langa toate acestea, dimineata de dimineata eram treziti la ora 6-6,30 de catre 3 indivizi care fac legea in zona cu parcarea si le striga celor nou sositi in oras „Cazare! Cazare!”.

Receptia hotelului desi a fost instiintata de aceste aspecte, nu a luat nicio masura. Cine stie cine o fi proprietarul hotelului???

Concluzia: hotelul a fost renovat, imbunatatit, conditiile de cazare sunt acceptabile, dar ceea ce este in jurul hotelului scade foarte mult numarul de stele.

Impresii încărcate de Gabi Moisin in 25.06.2019 11:46:01

Validat / Publicat: 25.06.19 12:06:57

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Gabi Moisin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 10 voturi) nota2
  • Coordonate GPS: 44.06899900 N, 28.63794000 E - neconfirmate încă
  • Ai fost acolo, la Azur Hotel? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Gabi Moisin? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[25.06.19 12:03:48]

Bun review de debut

@Gabi Moisin: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=94176

[25.06.19 14:08:16]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;