Unde mâncăm în zona Râșnov

înscris/ă în 17.06.19
JUN-2019

Restaurant La Promenada

De evitat in week-end!

Am ajuns prima oară la La Promenada vineri după-amiaza. Nu voiam să mâncăm, doar să bem o bere și să stăm la aer. Era destul de aglomerat, dar am găsit o masă. După cum arăta, clienții anteriori plecaseră cu ceva vreme în urmă, dar masa nu era curățată. După vreo zece minute ne-a băgat cineva în seamă. Am studiat meniul și ne-am gândit că ar fi frumos să mergem a doua zi să și mâncăm. Ca să fim siguri că nu avem surprize, am făcut o rezervare.

A doua zi la prânz, fix la ora stabilită, eram la restaurant. Rezervare... ioc. Dar erau destule mese libere, așa că nu a fost o problemă. Am mâncat bine, am fost serviți bine, așa că ne-am zis ”Venim și mâine”.

Dar duminică lucrurile n-au mai fost la fel. Ne-am așezat la o masă care nu fusese debarasată și timp de vreun sfert de oră nu ne-a întrebat nimeni nimic. Am avut noroc că au plecat niște clienți de la o altă masă și ne-am mutat. A venit un băiețel țanțoș cu meniurile, ne-a luat comanda și apoi a uitat de noi. Și de cei din jur, fiindcă fără să vreau auzeam comentariile. La masa de alături le-a adus o pizza pe care nu o comandaseră. În spate, borșul de cocoș nu avea borș, iar cartofii cu rozmarin n-aveau rozmarin.

Când în sfârșit am primit și noi mâncarea, tocănița de vițel a soțului meu era mai degrabă de bou, salata mea de castraveți era cu ”am uitat, o aduc acum”, șervețele pe masă nu existau, dar ospătarul era plin de glume nesărate și nepoliticoase.

Pe scurt, nu se mănâncă rău, dar nu mergeți în zilele aglomerate pentru că bucătarul nu face față, iar ospătarii sunt complet neinstruiți.

Impresii încărcate de irenebuha in 17.06.2019 19:19:43

Validat / Publicat: 17.06.19 20:29:42

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (irenebuha); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[17.06.19 20:29:05]

@irenebuha: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.