Unde mâncăm în zona Vatra Dornei?

26.05.2019
Avatar adyrex
DIN Dej
înscris/ă în 26.05.19
MAY-2019

Restaurant Les Amis

NU recomand!!!

In data de 26.05.2019 in jurul orei 15.15, am intrat in restaurantul Les Amis din V. Dornei, str. Luceafarului nr. 15 impreuna cu sotia si copilul. Restaurantul era ocupat in proportie de 50%.

Am stat la masa cca 15-20 minute, fara ca ospatarii (doua... doamne) sa ne aduca macar meniul, sau sa ne preia comanda. In tot acest timp se ocupau cu diverse, ... debarasau la clienti care terminasera de servit masa, aduceau bere unora de pe terasa de afara, se bagau dupa bar minute intregi, etc.

Dupa cca 15-20 min. m-am dus la bar, am intrebat care este ordinea? intai debaraseaza la cei care deja au mancat, le aduc bere sau preiau macar comanda de la cei care asteapta de zeci de minute, tinand cont ca oricum dupa luarea comenzii mai dureaza inca pe atat pana ai mancarea pe masa? Raspunsul a fost ca... nu vad ca ele muncesc?

Am cerut condica de reclamatii, dar am fost refuzat categoric. M-a amenintat ca il cheama pe... sef. A venit din bucatarie un individ cu sort dar in blugi si camasa civila, si m-a intrabat ce vreau? Am zis ca vreau condica de reclamatii.

De aici a inceput totul: am fost refuzat, a urlat la mine, a zis ca pot sa il reclam unde vreau ca nu ii pasa, apoi m-a dat afara din local impreuna cu sotia si copilul minor care era speriat si plangea. Astea toate de fata cu toata lumea prezenta la mese.

Eu oricum voi face reclamatie acestui domn neinfricat, caruia nu ii pasa de ANPC, de politie, de copii din restaurant, ... de nimic., la organul de politie si la ANPC, pentru limbaj, violenta verbala, amenintare, mi-a traumatizat copilul minor.

Care aveti nervii tari si riscati sa patiti ca mine, puteti trece pragul acestui local minunat.

Impresii încărcate de adyrex in 26.05.2019 21:25:17

Validat / Publicat: 27.05.19 10:53:44

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adyrex); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 4 voturi) nota2

[27.05.19 10:53:32]

Bun venit pe AmFostAcolo

Conform Regulamentului AmFostAcolo, articolul va fi publicat fără note, întrucat nu aţi beneficiat efectiv de serviciile acestei unităti de alimentaţie publică.

- costica A
[02.09.19 06:35:18]

@adyrex: are dreptate în ceea ce a relatat adyrex, servicii și comportament mizerabil al personalului.