#I#D
iHot@l / iHotel (ex Club Strandja)   (stele cf clasif. AFA:  3*+)

12.05.2019
Avatar AlexandraT
înscris/ă în 05.09.14
JUL-2018
REGIM MASĂ Al
+ COPII: 1 -- varsta: 1 și 4 luni

#G#0
#M#0

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Curat dar mâncare groaznica!

Am cautat foarte mult timp un hotel care sa îndeplinească 2 cerințe simple, după părerea mea. Și anume: curățenie și mancare bună.

La iHotel am fost cazați imediat, camera curata cu balcon și vedere la mare și gradina. Nu pot spune nimic rău legat de curățenie. A fost impecabila. Și când am cerut ceva s-a oferit. De exemplu hârtie igienica și prosoape curate.

În schimb la mâncare... Jale. Într-adevăr am fost cu un copil mic dar nu eram singura. Erau și alții cu copiii și mai mici. Exista un baby food corner unde se serveau bastonașe fish fingers, cartofi prăjiți și prăjituri cu ciocolata. La vârsta copilului meu nici una din aceste variante nu mi s-a părut ok. Piureuri nu, nici măcar de cartofi în toată săptămâna.

Da, erau fructe, da erau cereale diverse, pâine diverse sortimente. Dar la mâncăruri eu nu am găsit ceva "curat" pentru fată. Poate ca sunt eu mai pretențioasă dar la banii dați ma așteptăm la mai mult de la baby corner.

Alta parte negativa este ca hotelul nu are medic în incinta lui. Cum la zona piscine și zona locul de joaca a umblat o fetita plina de bubițe, ne-a dat și noua. Aveam asigurare asa ca am chemat doctorul prin asigurare. Engleza ioc. Am vorbit în italiana cu asistenta ca doctorul nu vorbea nici atât. Diagnostic greșit. Am apelat la doctorul de la alt hotel prin recepționer hotelului nostru. Iar diagnostic greșit. Medicamente date greșit, copil chinuit.

Ca și condiții de cazare hotelul este curat, liniștit și este foarte bine poziționat. Dar mâncarea nu a fost pe placul nostru ca adulți și nici pe placul copilului, pentru care am fost nevoiți sa plecam mai devreme din aceste mari 2 considerente: nu i se dădea un diagnostic corect și nu a mâncat mai nimic.

Domnul de la bagaje așteaptă mereu tips.

Impresii încărcate de AlexandraT in 12.05.2019 14:15:56

Validat / Publicat: 12.05.19 19:38:44

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (AlexandraT); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 4 voturi) nota2
  • Coordonate GPS: 42.70422200 N, 27.72029000 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la iHot@l / iHotel (ex Club Strandja) ? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de AlexandraT? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[12.05.19 19:37:53]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "iHot@l / iHotel (ex Club Strandja) , SUNNY BEACH [Slanchev Briag]" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

[12.05.19 19:38:17]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 77&ridAnt=93503

[13.05.19 08:27:32]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

#G#1

• Nu recomand (Aug.2019) - punctaj satisfactie: 5.65 (scris in 20.08.19 de Vali76000 din OLTENITA) - NU RECOMANDĂ
  • O alternativa buna (Jun.2019) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 23.06.19 de laurak din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Minunat (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 9.20 (scris in 11.06.19 de georgepaul din TIMIşOARA) - RECOMANDĂ
  • Katastrophe (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 2.10 (scris in 07.09.16 de silviu50 din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Club Hotel Strandja (Jun.2016) - punctaj satisfactie: 6.15 (scris in 12.06.16 de stely din SLOBOZIA (IL)) - NU RECOMANDĂ

#M#1

#G#2B