AVERTIZĂRI

Avatar tartarin
DIN Brasov
înscris/ă în 25.02.19
FEB-2019

Pentru orice fel de articole de tipul „În [locul X] am pățit...”. Mai informați, putem, eventul, preveni repetarea lor...

NOTĂ: ARTICOL OFFTOPIC

Textul de mai jos face parte din categoria discuții libere, off-topic sau "de interes turistic TEMPORAR ori restrâns" - eventualele voturi sunt simbolice (+1/-1 PMA)

Dezamagire SIBIU [parcare zona Unirii]

Am parcat in zona Unirii intr-un loc in care, aveam sa aflu ulterior ca se desfiintase jumatate din parcare.

Am vazut semn de parcare la jumatatea tronsonului am achitat doua ore de parcare (am stat numai o ora) si la intoarcere constat ca masina a fost ridicata.

Cand am parcat eu erau o multime de masini parcate (inclusiv cu nr de SB).

La intoarcere am constatat ca intre masinile pe care eu le-am gasit parcate, era un stalpisor de 70 cm cu avertisment ca se ridica masinile, pe care eu nu l-am observat fiind printre masinile parcate...

Marcajul de parcare de pe carosabil nu a fost sters (desi exista modalitati in acest sens)

Taximetristul care m-a dus la depozit mi-a povestit ca in cursul saptamanii nu se prea duc pe acolo sa ridice masini, dar in Weekend mereu merg. Am inteles ca defapt sunt cu ochii pe turisti. Deci ospitalitate nu gluma.

Mai am patru judete pe care nu le-am vizitat in aceasta tara, dar niciodata nu am patit asa ceva pentru ca intotdeauna am cautat sa fiu corect.

Daca voi ati lasat lucrurile confuze in mod intentionat pentru a aduna bani la bugetul local si al firmelor de ridicari, sa fiti sanatosi ca nu am sa mai calc in orasul vostru.

Imi pare rau pentru cetateni ca administratia mi-a schimbat parerea despre ceea ce credeam ca este un oras deosebit.

Impresii încărcate de tartarin in 25.02.2019 11:24:16

Validat / Publicat: 25.02.19 12:52:43

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (tartarin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  12 PMA (din 12 voturi) nota2

[25.02.19 12:52:06]

Bun venit pe AmFostAcolo.

Este o avertizare potențial utilă. Ne-am bucura însă dacă ne-ai scrie și IMPRESII (subiectul de facto al acestui sait) - de prin acele multe județe vizitate, de exemplu...