Oltul Hotel / Complex Cozia [Căciulata]

DIN Galaţi
înscris/ă în 20.02.18
OCT-2018

Dezamagire totala!!!!

Am fost cazati la hotel Oltul. Cazarea a fost ok, poate e cazul sa fie renovata baia, cabina de dus e cam primitiva. Iar in camera lipseste un cos de gunoi. Dar per ansamblu, e ok.

La restaurant servirea lasa de dorit, in sensul ca astepti vreo 45 min pana vine cineva sa ia comanda si inca pe atat pana esti servit. Se pierde prea mult timp la masa.

Dar cea mai mare problema este la piscine. In perioada in care am fost noi, piscina Oltul era inchisa, asa ca toata lumea s-a ingramadit la Aqua Parc. Desi sunt multi turisti cazati in complex, primesc persoane si din afara, incat nu prea gasesti sezlong liber. Si sezlongurile sunt mult prea ingramadite unele in altele, cu greu te strecori printre ele.

Apa nu era schimbata in piscine de vreo 5-6 zile, asa ne-au spus cei care erau deja acolo, si asta se vedea f bine. Pe treptele de la intrare si pe marginea piscinelor era un strat de mazga verde, chiar si pe fundul bazinelor. Apa avea o culoare verzuie si mirosea. Cred ca sunt persoane care urineaza in piscine.

O alta mare problema: o doamna plina de herpes la gura s-a plimbat prin toate bazinele, fara ca cineva din personalul care supravegheaza piscinele sa ia vreo masura. In regulament scrie clar ca este interzis intrarea in bazin pentru persoanele cu boli transmisibile. Desi am sesizat persoana care supraveghea intrarea la Aqua, am sesizat asistenta medicala de la Aqua, nimeni nu a luat vreo masura. Am reclamat la receptia hotelului, am vorbit cu directorul care raspunde de piscine si raspunsul a fost ca asistenta medicala i-a spus ca este un herpes care nu se ia!!! Ma intreb daca nu cumva era o asistenta “ falsa”!!!

Eu inteleg, nu poti sa verifici toate persoanele care intra in bazine, nu stii care au boli transmisibile, dar nici atunci cand virusul este “ la vedere”, chiar sa nu iei masuri??!! Mai ales ca primesti sesizari in acest sens… Bazinele erau pline de oameni… multi copii… si doamna a contaminat toate bazinele cu virusul herpetic… S-a plimbat cateva zile peste tot. Cum se schimba apa intr-un bazin, acolo era si ea…

Si inca ceva: am vazut persoane cu picioarele goale la toaleta! Impreuna cu copiii, circulau fara papuci la toaleta, dupa care intrau in bazine. O lipsa totala de educatie si bun simt! Si dezinteres total din partea personalului administrativ, am plecat cu un gust amar din statiune.

Mai e ceva de spus?! Nu cred… Sper sa citesca aceste randuri cineva din conducerea acestui complex turistic.

Impresii încărcate de adi19 in 22.02.2019 13:46:10

Validat / Publicat: 22.02.19 15:57:52

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adi19); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 5 voturi) nota2

[22.02.19 15:57:36]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Oltul Hotel / Complex Cozia [Căciulata], CĂLIMANEŞTI-CĂCIULATA" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Cozia Aquapark [Căciulata]]

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.