Porto Bello Resort & Spa

JUN-2018
REGIM MASĂ UAI
parca 1400 E

Porto Bello

Hotelul dragut, camerele destul de marii, baia era c am micuta pentru un hotel de 5 stele. Pentru a ajunge la plaja au un culoar subteran, se ajunge in cateva minute (max 5 min) plaja cu pietris si intrarea in apa destul de abrupta, foarte curata atat plaja cat si apa.

Personalul dragut, amabil, cu engleza nu prea stau bine dar se vede pe ei ca incearca ceace conteaza.

Seara exista divertisment atat pentru copii catt si pentru adulti.

Mancarea foarte diversificata (vita, peste, pui, la gratar, cuptor) foarte bune toate, ca atare ne am intors cu 2 kg in plus, doar dulciurile se intindeau pe doua mese :) cu tot felul de prajjituri, baclavale, fructe proaspete, confiate etc.

Si in privinta bauturilor am fost multumiti, intr adevar nu suntem mari bautori dar ce am baut a fost de calitate si nu apa chioara...

In camera se facea refilul in fiecare zi cu apa plata, minerala si bere.

Piscina interioara avea destul de mult clor incat sa te usture ochii dar noi venisem la mare si ca atare nu am folosit piscina.

Per total pentru noi a fost o vacanta reusita!!!

Impresii încărcate de Vacanta** in 11.02.2019 16:14:55

Validat / Publicat: 11.02.19 16:29:50

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Vacanta**); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7500 PMA (din 9 voturi) nota2

[11.02.19 16:23:44]

@Vacanta**: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 64&ridAnt=92369

[11.02.19 18:08:06]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

[12.02.19 18:56:44]

Bună seara! Puteți să îmi spuneți ce înseamnă " intrarea în apă destul de abruptă"? Adică cine nu ştie să înoate poate intra în apa sau de la mal dai in pas şi ajunge apa până la gât? Mă interesează pt că am achiziționat o vacanță la acest hotel pt la vară. Vă mulțumesc!

[12.02.19 19:59:52]

@andreeastefania: Buna seara

Intrați c am 2 -3 metri și apa e pana la gât.

Nu suntem nici noi înotători profesioniști 😂😂dar a fost ok. Apa e Sărata deci va tine la suprafața.

Noi am fost f multumiți de sejur.

Am fost in Iunie și apa a fost superba atât ca temperatura cât și de curată.

Vacanța plăcută!

[12.02.19 20:02:34]

Mai spuneți-mi vă rog, seara ce poți face în afara resortului? Vă mulțumesc!

[12.02.19 20:05:20]

@andreeastefania: nu prea multe dar in fiecare seara sunt spectacole in incinta atât pentru copii cât și pentru Adulți, după discoteca.

Noi am fost intr o excursie de o zi la Pamukkale, a fost dragut.

[12.02.19 20:10:05]

@Vacanta**: Mulțumesc frumos!

Asteptam o părere mai nouă! Cele de pe site sunt cam vechi, după cum poate ați observat! O seară bună!

[12.02.19 20:18:38]

@andreeastefania: seara buna

Publicitate    [19.02.19 18:09:43]

• Dezamagire (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 7.40 (scris in 03.09.14 de ecaterina71 din ROMAN) - NU RECOMANDĂ
  • O vacanta ok (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 8.10 (scris in 24.02.15 de ETV din TIMISOARA) - RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Apr.2012) - punctaj satisfactie: 3.25 (scris in 24.04.12 de fryski din GALATI) - NU RECOMANDĂ
  • 90% incantati (Jul.2010) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 08.07.10 de catahappy din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Foarte Placut :) (Sep.2009) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 08.09.09 de nicoxxx1994 din BRASOV) - RECOMANDĂ
  • Relaxare (Sep.2008) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 01.02.11 de zuzi_gina* din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Dezamagire (Sep.2008) - punctaj satisfactie: 6.45 (scris in 14.11.08 de mihrula din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ