Cabana Cota 1000 [Bubești, AB]

înscris/ă în 04.01.15
FEB-2019
REGIM MASĂ Fara masa
+ COPII: 2 -- varsta: 6 8

Nu a fost cel mai placut mini-sejur... se putea mai bine

Am stat la aceasta pensiune doua nopti, o familie cu 2 copii mici, in februarie.

La prima vedere, pare o cabana rustica destul de OK. Mi-a placut poduletul care face legatura intre parcare si intrarea in cabana.

Am ajuns acolo in jurul orei 15, si, dupa cum am citit unele review-uri (dar se pare ca nu pe cele relevante :), am crezut ca vom putea servi ceva de mancare. Surpriza insa! D-nul cabanier a pretextat ca trebuie sa plece si nu ne poate servi. Dar imediat dupa ce ne-a prezentat camera, a avut grija sa ne informeze ca trebuie sa platim intregul sejur atunci. Ceea ce am si facut :(

Revenind la camera, era curata, mobilierul insa usor invechit, dar acceptabil. Dl. cabanier ne-a informat ca toate camerele sunt dotate cu robinet cu termostat, ne-a spus pe cat trebuie setat. De asemenea, ne-a spus sa nu "zabovim" cu becurile aprinse fara rost.

Dupa cum aveam sa observam, cabana respecta regulile eco-friendly, ceea ce e un lucru foarte bun, dar parca nu ne-a cazut tocmai bine sa ni se faca instructajul imediat cum am pasit in camera... la urma urmei am mers sa ne relaxam, nu sa verificam cat timp sunt becurile aprinse...

A doua zi dimineata, am dorit sa servim micul dejun, insa cu greu am reusit sa mancam singurul fel disponibil, o omleta. Spun cu greu, fiindca am avut senzatia ca dl. cabanier nu avea chef sa faca / serveasca mancare.

Noaptea, de la rezervorul de apa al toaletei, picura la nesfarsit apa. Nu am semnalat problema, dar nici nu s-a remediat (acest lucru putea fi observat cand s-a facut curatenie).

In dimineata celei de-a doua zile a sejurului, am dorit din nou sa servim micul dejun, dar ni s-a reprosat ca am venit prea tarziu (era ora 10.15).

Pe deasupra, nu am primit niciun bon, chitanta, etc...

Ce pot sa va spun este ca nu vom reveni la aceasta cabana.

Impresii încărcate de Mirela33 in 09.02.2019 19:56:46

Validat / Publicat: 09.02.19 20:33:21

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Sureanu

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mirela33); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3700 PMA (din 5 voturi) nota2

[09.02.19 20:20:13]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 91&ridAnt=92330

[09.02.19 20:34:06]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;