Complex turistic Alpina-Casi

înscris/ă în 28.01.19
JAN-2019
6500 lei sau 1400€
+ COPII: 2 -- varsta: 6 ani respectiv 13

Frecvența cu care s-au trimis reviews-uri la această pensiune, în ianuarie, a fost cu peste 1.000% mai mare decât media celorlalte cazări. În circumstanțe excepționale, se IMPUN verificări excepționale
Alte review-uri trimise vor fi publicate doar dacă sunt însoțite de dovada plății cazării
Măsura se aplică în perioada 31.01 - 28.02.2019 (poate fi extinsă până la revenirea la normalitatea statistică)

Pensiunea Alpina Casi Paltinîși Sibiu

În preajma sărbătorilor de iarna am achizitonat un pachet turistic la pensiunea Alpina Casi din Sibiu ce cuprindea inclusiv noaptea dintre ani precum și câteva zile înainte și după aceasta. Ceea ce m-a impresionat foarte tare a fost caldura cu care am fost întâmpinați încă de la sosire atât de către personalul angajat cât și de patronul pensiunii. Pe parcursul întregii noastre șederi serviciile au fost ireproșabile, mâncarea excelenta iar peisajul de vis. Recomand din suflet Pensiunea Alpina Casi tuturor și sunt hotărâtă sa achiziționez un nou pachet împreună cu întreaga familie dar și cu un grup de prieteni care au fost impresionați de fortografice noastre din incinta pensunîi și din împrejurimi.

Impresii încărcate de Ionel1234 in 30.01.2019 21:38:42

Validat / Publicat: 30.01.19 22:51:03

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ionel1234); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1789 PMA (din 14 voturi) nota2

[30.01.19 22:50:40]

Bun venit pe AmFostAcolo.

[30.01.19 22:53:48]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Complex turistic Alpina-Casi, PĂLTINIŞ [SB]" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Unde mâncăm în Păltiniş?]

- resita2009
[30.01.19 23:38:54]

Apareti ca ciupercile dupa ploaie, sunt curios cati "amici" mai are proprietarul ca vad ca intrati, scrieti 50 cuvinte si toate de lauda. E pacat ca unii au ajuns sa se prostitueze in halul acesta.

Poate pe unele persoane le prostiti dar 90% dintre cititorii saitului nu pun botul la tampeniile voastre debitate de voi.

ps. pe cat facem pariu ca in urmatoarele 2-3 zile mai apare unul cu un nou cont care lauda pensiunea si dupa aia iar dispare

- Cristinelul
[31.01.19 01:25:04]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

Buna “dragilor”care carcotiti...

Daca cunoasteti si respectati acest site sau pltforma:AM FOST ACOLO, ar trebui sa stiti ca cei care scriu sunt verificati si chiar modul in care au fost cazati si modul cum s au simtit. Daca ceva nu este adevarat acest site nu le publica asa ca nu are rost sa va pierdeti timpul pe gratis sa mai aberati. Cine a fost are dreptul sa scrie, cine nu a fost la noi fiti convinsi ca nu apar pe site!!!

D le proprietar de site, AM DREPTATE???

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + -3 PMA1 (din 3 voturi)]
- nrs
[31.01.19 06:28:49]
sunt hotărâtă sa achiziționez

asta o spune Ionel 1234 de sex masculin =)) =)) =))

- RARES2004
[04.04.19 11:50:00]

@Ionel1234: In data de 03.10.2018, am contractat de la S. C. CHRISTIAN CAR S. R. L. –D, cu sediul in Sibiu, str. Mihai Viteazul, nr. 252, Jud. Sibiu, cu punct de lucru in localitatea Paltinis, judet Sibiu, servicii de cazare si masa pentru perioada 29.12.2018 – 02.01.2019, pentru 4 familii (8 adulti), la Pensiunea Alpina Casi Paltinis. In data de 03.10.2018 ni s-a emis factura pentru avans in valoare de 7000 lei, iar in data de 04.12.2018, factura in valoare de 8000 lei. Sumele reprezinta serviciile aferente celor 4 familii (1700 lei x 8 persoane = 13600 lei), iar 1400 lei reprezinta avansul pentru a 5a familie, care nu a mai putut merge si pentru care am primit banii inapoi.

Oferta acestei pensiuni a fost de 1790 lei/persoana pentru sejur, pretul final ramanand la 1700 lei, fiind vorba de un grup. Tin sa precizez ca toti oaspetii pensiunii au achitat aceeasi suma.

In data de 29.12.2018, in jurul orelor 15, toate cele 4 familii am ajuns la locul cazarii, oferinduni-se, in locul celor 2 cladiri acreditate cu 4 margarete, o anexa din spatele acestora, anexa cu spalatoria la parter, cu camere mansardate incredibil de mici, cu baile de 2m/2m, tot mansardate (pentru a ajunge la toaleta trebuia mers in mersul piticului, iar la dus trebuia sa stai aplecat), toata anexa avand un miros insuportabil, in toate camerele, cu cearceafuri rupte, fara prosoape si produse de baie.

Subliniez ca pretul /pachet a fost acelasi, indiferent unde erai cazat.

De asemenea, va aduc la cunostinta ca nicaieri nu apare aceasta anexa in site-urile de prezentare. De fapt, sunt 3 cladiri, 2 cladiri optime pentru cazare, iar cea de-a 3 a fiind o anexa care are piscina la parter, dar o cladire destinata angajatilor, insalubra. In 2 camere din aceasta anexa chiar erau cazati angajatii, cetateni din Republica Moldova. In mod cert, aceasta anexa nu este acreditata pentru oaspeti, ci doar pentru personal.

Imediat dupa ce am ajuns la locatie, am contactat administratorul acesteia, pentru a clarifica situatia si a o remedia, raspunsul acestuia fiind ca nu are solutii pentru cazare in cele 2 cladiri principale si nici variante pentru a ni se rambursa banii.

La locatie, 2 familii au mers cu atv-uri in remorci, iar 1 familie are 1 copil de 1 an, astfel, posibilitatea de a ne intoarce fiind nula, din cauza carosabilului inghetat si a ninsorii.

In dimineata zilei de 29.12.2018, am primit un mesaj din partea administratorului pensiunii prin care ne informa cu privire la numerele de telefon ale angajatilor. Dupa cazare, am inteles de ce. Stiind ca vom obiecta referitor la conditiile de cazare, acesta nu s-a prezentat la pensiune, atribuind sarcina de a oferi lamuriri si solutii, angajatilor, care nu au nicio putere.

Am ramas cazati o noapte pentru a evita riscurile deplasarii catre casa pe carosabil inghetat, constatand ca ne aflam atat cu banii luati, cat si sejurul de Revelion, distrus.

A 2a zi (30.12.2018), am parasit aceasta locatie, dupa micul dejun, probabilitatea de a putea trece peste conditiile de cazare fiind zero.

Va informez ca familia cu copilul de 1 an nu a beneficiat nici de caldura pe timpul noptii, din cauza unei defectiuni, toti membrii familiei respective imbolnavindu-se.

Toate cele 4 familii sustin cele relatate mai sus, membrii acestora fiind dispusi oricand sa depuna declaratii in vederea sprijinirii celor relatate.

Consideram ca atitudinea administratorlui a fost premeditata, atat prin neprezentarea la locatie cat si prin trimiterea mesajului din ziua cazarii referitor la persoanele de contact, in caz de probleme.

Vezi fotografiile în versiunea ptr telefon sau tabletă

[2] foto. Click pe poze pentru a le mări

P01 [JAN-2019] Noaptea dintre ani în restaurantul pensiunii Alpina Casi din Păltiniș -- foto by <b>Ionel1234</b> [uploaded 30.01.19] <span style="color:teal"><b>nevotabilă</b></span> - <span class="allrVotedi" id="av1050678">Foto VOTATĂ de mine!</span><div class="delVotI" id="sv1050678"><a href="/pma_sterge_vot.php?vid=&fid=1050678">Şterge vot</a></div>Foto VOTATĂ de mine!
foto Ionel1234 [30.01.19] nevotabilă
# [50 PMA, +BONUS]

P01 UnREVELION de poveste!  -- foto by <b>Cristinelul</b> [uploaded 31.01.19] <span style="color:teal"><b>nevotabilă</b></span> - <span class="allrVotedi" id="av1050712">Foto VOTATĂ de mine!</span><div class="delVotI" id="sv1050712"><a href="/pma_sterge_vot.php?vid=&fid=1050712">Şterge vot</a></div>Foto VOTATĂ de mine!
P01 UnREVELION de poveste!
foto Cristinelul [31.01.19] nevotabilă
# [50 PMA, +BONUS]