ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.06.2010
ÎNSCRIS: 02.06.10
MAY-2010

Ne-a placut atat incat am revenit si de 1iunie

Am stat la Helios Spa in perioada 29 aprilie-3 mai. Am fost inspirati si am ales sa mergem cu o zi mai devreme decat pachetul oferit de agentii si de hotel, care incepea de pe 30 aprilie, deoarece pe 30 a fost nebunie la cazare, avand in vedere ca erau 4-5 receptioneri si poate ceva mai mult de o suta de persoane care doreau sa se cazeze.

Check in-ul incepe de la ora 2 la hotel, dar majoritatea venisera de la 8 de dimineata, deci era normal ca au de asteptat.

Nu avem niciun motiv sa ne plangem de hotel, de staff, de camere. Am avut camere spatioase, curate, se facea curatenie zilnic, deci nici vorba de praf nesters, si, daca doreai, ti se schimbau prosoapele, care nu erau deloc gri, cum am mai citit prin alte posturi.

Mancarea era foarte variata si pentru toate gusturile, iar intre micul dejun si pranz, precum si intre pranz si cina aveau snack-uri sub forma de pizza sau sandvisuri (la care e adevarat ca era mai multa paine decat altceva, dar pizza era ok) plus diferite prajiturele sau inghetata.

Noua ne-a placut suficient de mult incat sa ne intoarcem de 1 iunie, insotiti si de copii.

Am primit la pretul de camera dubla apartamente cu dormitor+living si 2 bai. Pt copilul sub 2 ani nu se plateste nimic, iar pentru copiii intre 2 si 12 ani, primul este cazat gratis, iar pentru al 2-lea copil se plateste jumatate din tarif. Apartamentul a fost mai mult decat ok. Livingul era urias si era dotat cu canapea extensibila+2 fotolii, televizor, cana electrica pt fiert apa, pliculete de ceai, ness, zahar, cesti de cafea+lingurite, pe langa obisnuitele pahare. In plus, in dulap aveam halate de baie, de un alb imaculat, si papuci la fel de albi, de altfel sigilati.

Chiar nu ii inteleg pe cei care se plang de conditiile de la Helios Spa, poate doar daca nu e vorba de persoane obisnuite cu hoteluri de 6-7 stele.

Cat priveste distractia, echipa de animatori era tot timpul la dispozitia clientilor, organizand diferite jocuri, de genul gimnastica in piscina, darts, sah, ping pong, fotbal si altele, iar seara karaoke sau bingo. Chiar si pentru cei mici se organizau jocuri la piscina.

In concluzie nu avem absolut nimic de reprosat acestui hotel si il recomandam cu caldura.

Trimis de lacribel in 02.06.10 12:15:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2907 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lacribel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterXY*
[02.06.10 12:30:03]

@lacribel, bine ai venit pe site-ul AmFostAcolo.ro!

Impresionant debut mai ales pentru faptul ca prezinti informatii utile si foarte obiective, ne bucuram ca ai avut un sejur reusit, te asteptam in masura timpului liber si cu alte impresii din vacantele tale la fel de utile si de bine structurate.

Diaura*
[02.06.10 13:37:39]

Multumim pentru informatii. Ai uitat sa ne spui esentialul; cat a costat sejurul sau cat costa camera /noapte.

[02.06.10 19:51:35]

Draga Diaura, pretul a fost de 52 euro/noapte, all inclusive. Am vorbit direct la hotel, nu am folosit agentiile de turism.

[02.06.10 22:57:29]

Ce mai pot adauga ca un punct in plus pentru hotel este faptul ca, desi check-in-ul se face incepand cu ora 14, la ce-a de-a doua noastra vizita acolo, in perioada 29 mai - 1 iunie, ne-au dat camerele la cateva minute dupa ce am ajuns acolo, adica in jurul orei 12. Nu stiu daca a contat pentru asta faptul ca eram cu 4 copii dupa noi, dintre care unul de 1 an si jumatate. Doar bratarile ni le-au dat la ora 14 si ne-au anuntat ca in prima zi avem inclusa gustarea dinainte de cina si cina, iar in ultima zi avem incluse micul dejun, pranzul si gustarea dintre ele.

decanul2010
[03.06.10 20:18:25]

Te rog daca se poate sa-mi mai dai niste sfaturi folositoare mai ales ca pe 21. 06. 2010 merg intr-un sejur de 7 zile, la fel ca tine am all inclusive la masa si camera cu vedere la mare. Ce bani este mai bine sa iei pentru schimb la tine euro sau lei romanesti.

Multumesc anticipat.

[04.06.10 11:26:13]

Pt decanul2010: Noi am avut ceva euro la noi, dar nu i-am schimbat, am scos de pe card. Au un bancomat Raiffeisen in statiune, undeva mai spre centru, dupa ce treci de zona cu tarabe cu suveniruri si alte minunatii.

Hotelul are si casa de schimb, dar casele de schimb din statiune aveau curs mai bun - cam acelasi la majoritatea.

bose
[07.02.11 22:37:58]

Poţi să îmi spui te rog dacă acest hotel este acelaş cu Doubletree by Hilton. Le-am gasit separat în ofertele agenţiilor dar au aceleaşi fotografii şi pe GOOGLE EARTH apare aceeaşi locaţie.

Cum era apa la piscina interioară în aprilie?

[08.02.11 10:46:12]

Din acest an hotelul se numeste DOUBLETREE si a fost preluat de grupul Hilton. Este acelasi hotel insa cu o stea in plus si speram servicii pe masura.

Multumim de sesizare.

[08.02.11 21:57:04]

Apa era buna de baie la sfaristul lui aprilie. Nu pot sa iti spun exact ce temperatura avea, dar sigur mai mult de 20 de grade. Noi am stat destul de mult la piscina interioara, dat fiind ca in cele exterioare sau in mare inca nu se putea face baie, apa fiind mult prea rece.

bose
[08.02.11 22:16:42]

Multumesc pentru informatii! Sper sa presteze numai servicii de buna calitate pentru ca am vazut si unele plingeri pe forum. Poate acum, ca au fost luati de Hilton, va fi si mai bine!

Vom vedea!

isabelaisa