ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.01.2019
DIN: constanta
ÎNSCRIS: 06.01.19
DEC-2018

Un Revelion de poveste

Anul acesta am decis să ne petrecem Revelionul la munte. După ceva căutări pe Internet, am decis să ne petrecem noaptea dintre ani la Club Vila Bran, în Bran. Am făcut rezervarea din timp, pentru un sejur de cinci zile, patru nopți, la un preț rezonabil.

Odată ajunși la Bran, se întâmpla sâmbătă, 29.12.2018, ne-am cazat (camerele foarte curate și spațioase) și am purces către restaurantul din complex (sunt 11 vile în cadrul complexului) unde am avut plăcerea să descoperim o bucătărie tradițională excelentă, care satisface prin prospețimea preparatelor și modul de prezentare.

Seara a continuat cu un foc de tabără și muzică folk live (plus vin fiert-normal), totul sub dansul unor fulgi superbi de nea.

Sejurul a continuat cu tot felul de activități care mai de care mai plăcute, oferite de gazde, în prețul sejurului-tir cu arcul, acces la centrul SPA, vizionare de piese de teatru și concerte live în fiecare seară.

Ziua de Revelion a debutat cu pomana porcului de dimineață și a continuat cu o petrecere de pomină seara, cu dans pe muzica lui Gheorghe Gheorghiu, DJ Project, și alții și un foc de tabără și artificii la ora 12:00.

Și nu în ultimul rând atitudinea personalului a fost la înălțime, săritori și zâmbitori, așa cum ar fi bine să găsim peste tot.

Recomand cu drag această locație.

Trimis de Cosmin U. in 06.01.19 22:29:41
Validat / Publicat: 07.01.19 09:16:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN. A mai fost în/la: Delta Dunării, Munții Apuseni-Arieșeni, Bucovina-mănăstiri, Valea Prahovei

VIZUALIZĂRI: 1066 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cosmin U.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 19.00 EUR pe cameră

[07.01.19 09:15:41]

@Cosmin U.: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=91812

[07.01.19 09:36:15]

Buna ziua si La multi ani.

Care a fost pretul sejurului?

Masa a fost AI, meniu fix sau bufet?

[07.01.19 16:46:29]

@viviv: La Mulți Ani!

Meniul a fost fix.

Cât despre preț depinde ce pachet dorești, erau mai multe variante- cu un telefon la locație o sa te lămurească - personalul este foarte amabil.

[07.01.19 16:59:53]

@Cosmin U. : Întrebarea era una destul de simplă & clară: cât a costat sejurul tău / al vostru?

Răspunsul... hmmm sună a unul venit de la vreun reprezentat (de marketing etc) al complexului - ”sunați și solicitați un preț”.

Induce neclarități / suspiciuni - posibil aiurea, dar asta e.

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentară a autenticităţii şi naturii dezinteresate a recomandărilor.

Autorul este invitat să încarce un set minimal de poze care să dovedească prezenţa acolo în calitate de turist plătitor.

NOTĂ: Fotografiile nu vor fi făcute publice, dacă se solicită expres acest lucru.

[07.01.19 17:07:40]

@webmasterX: Cu tot respectul, acest lucru este prea personal. Nu cred ca este treaba nimănui cât am plătit eu pe sejur. Daca vrei sa te duci, suni și intrebi ce variante de preț au. Iar pozele cu mine acolo, iar sunt personale... Nu am făcut poze ca sa pun pe net, le-am făcut pentru mine.

[07.01.19 17:14:11]

În acest caz, însă, nu era mai normal să scrii ”prefer să nu fac public prețul plătit de noi”? Era o opțiune a ta, nu induceai niciun fel de ”neclarități”.

Cât despre poze -- citește cu atenție finalul solicitării - „Fotografiile nu vor fi făcute publice, dacă se solicită expres acest lucru”

nrs †
    [07.01.19 18:00:17]

sau sa nu amintesti de pret, chestia cu "la un pret rezonabil" suna exact a reclama, la fel si: sunati ca sunt foarte amabili.

[08.01.19 12:38:18]

@Cosmin U. :

In general cand se cer poze, se cer cu locatia, fara a include persoane in poze. Nu trebuie sa fiti Dvs in poze. Nu cred ca doreste nimeni sa va vada pe Dvs, ci locatia: camera, baia, privelistea, piscina, restaurantul. Se doresc poze cat mai reale pentru a se face o parere, pentru ca poze facute de profesionisti putem gasi pe site ul lor sau pe net.

Sunt convinsa ca daca sunteti pe acest site, doriti si Dvs sa va interesati inainte de a pleca in vacanta, cateva pareri si sugestii.

[08.01.19 12:40:35]

@webmaster:

ar fi ideal daca nu s-ar mai accepta review - ri fara poze.

Multumesc

[08.01.19 13:03:25]

@viviv: Asta este altceva. O sa încarc acum poze din locație.

[08.01.19 13:18:30]

@Cosmin U. : O domnișoara ne-a scris, în urma unei solicitări similare (la un alt review, din altă destinație), că ”nu ne poate trimite poze cu ea în lejerie intimă”

În mod evident, NU astfel de poze ne interesează. Am prefera, de fapt, poze în care să nu apară persoane - din mai multe motive. Însă de (foarte) multe ori turiștii au doar poze CU EI - și nu gen ”natură moartă” (perisaje, camere etc)

Putem să înțelegem fără probleme dorința de privacy - de asta, de exemplu, precizăm întotdeauan că pozele nu vor fi făcute public, dacă se solicită acest lucru”.

Sau - ca alt exemplu, tot referitor la cele expuse mai sus: pe AFA nu va exista niciodată vreo restricție gen ”Nu se acceptă revs fără poze”

[08.01.19 13:37:10]

@webmaster:

Din punctul meu de vedere nu este corect. Am citit in 2 zile, foarte multe reviw - uri, de cateva randuri, de la pensiuni si hoteluri, de Craciun si revelion, in care nu aveau poze si culmea, toate membri UCENIC. Spuneau lucruri numai negative, de mizerie, de mancare, etc, dar nu aveau poze. Trebuie dovedit cu ceva ca asa este. Un procent foarte mare din reviw -urile de sarbatori sunt numai negative.

Dar... a fost doar o parere.

[08.01.19 13:55:47]

@viviv:

Trebuie dovedit cu ceva ca asa este

Să-ți scriu și ție, membru vechi, că (astfel de) reviews nu sunt acceptate spre publicare până nu ne convingem că acei oameni chiar au fost acolo?

E cea mai importantă verificare.

Celelalte... spune-mi și mie, te rog, de exmpelu cum ar putea dovedi cineva, cu poze, că ”a fost frig în camere”? :

Să acceptăm doar revs-uri care pot dovedi aceste afirmații - de ex fotografiind... turțuri?

[08.01.19 14:01:39]

@Cosmin U. : Mulțumiri pentru colaborare; statusul review-ului este restaurat la „NORMAL”.

[08.01.19 14:15:01]

@webmaster:

nu... Doamne fereste. Nu la acest aspect ma refeream. Tocmai citeam un review Flo' Mary Hotel Bran, unde spune ca:" prize si becuri nefunctionale, pat rupt", acestea nu se pot dovedi in poze, dar "La mâncare am avut neplăcuta surpriza sa iau aripioare cu fulgi pe ele. "

Imi este foarte greu sa cred ca poate exista asa ceva: aripioare cu pene

De aceea spun ca macar o poza, doua cu aceste dovezi.

Repet: a fost doar parerea mea. Scuze daca a deranjat sugestia.

[08.01.19 14:29:28]

@viviv: păi vezi, sunt MULTE aspecte, tu - și majoritatea oamenilor - le vezi doar pe unele.

Noi trebuie să ținem seama de TOATE. (de exemplu că nu putem măsura cu dublă măsură - să acceptăm unele fără poze, iar pe altele nu. Sau că nu avem dreptul să cenzurăm părerile cuiva care exagerează, eventual, în unele sau mai multe aspecte - nimeni nu are)

Fii linitiștită, nu a deranjat sugestia ta.

[08.01.19 14:44:30]

@webmaster: Un an cat mai frumos. La multi ani!

alice-eos
    [15.01.19 08:55:50]

@Cosmin U. : ati intrat la piscina? Apa este calda, a fost aglomerat?

Recenzia mi se pare si mie vaga si de reclama, iar pretul pt AFA face parte din recenzie. Chiar daca il treci tot este privat pt ca nu stie nimeni cine esti in realitate...

alice-eos, Cosmin U., viviv
    Alte impresii din această RUBRICĂClub Vila Bran: