ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.12.2018
ÎNSCRIS: 30.12.18
AUG-2018

încărcat de pe telefon!

O vacanță de vis !

Buna! In vara anului 2018, după lungi cercetări si drumuri la agențiile de turism din Arad, eu si logodnicul meu ne. am decis să alegem Horus Paradise pentru concediul de vara.

Pentru noi a fost perfect. Recunosc ca am fost putin reticenți la început, în urma lecturarii unor impresii nu tocmai bune despre acest hotel, dar de cum am ajuns acolo si am vazut priveliștea ne. am liniștit.

Încep cu plusurile.

+++++

Camera de hotel a fost curăță, spatioasa, amenajată cu gust. Am fost cazați în clădirea centrală. E adevarat, aveam de mers ceva pana pe plaja, dar era datorită dotărilor numeroase ale resortului (piscine, baruri, restaurante, anexe gen blocuri mici care ofereau cazare de asemenea) Noi am plătit pentru 'sea view ' de aceea am primit camera in hotelul principal. Camerele cu 'garden view' erau cele din anexele resortului.

Mâncare a fost din belșug. (Slava domnului ca mi. am luat costume de baie întregi) erau aproximativ 4 locuri unde puteai sa manânci. Mâncarea a fost delicioasă. Băuturi din belșug. Precizez ca se serveau de la tonomat (pepsi, sprite, sucuri naturale) bereeeee. Multa bere. Exista si un bar lângă receptie unde se servea cocktail uri. Bune. Sex on the beach, pina colada si Mai tai am consumat eu. Erau multe, dar e bine de stiut ca erau cele cunoscute pretutindeni.

Exista un bar lângă plaja. Băuturi reci non stop si gustări pana la ora 18. De la mic dejun, prânz, snack uri, înghețată. La ora prânzului aveai la dispoziție paste, sosiri, chifle, carne de pui, murături, cartofi prajiti, chiftele pentru burgeri etc. Puteai sa. ti faci burgeri sau paste. Fructe proaspete găseau mereu. Apoi era program de pizza, apoi gogoși, inghetata si multe altele.

Apa era la sticla de 0.5 l, restul băuturilor le primeai sau le luai singur de la robinet în pahare fie de polistiren, fie de sticla. Depinde de locație. (restaurant sau bar pe plaja)

Apa a fost minunata, curata. În ultima zi au venit valuri mari, prin urmare si alge.

În fiecare seară exista un program artistic cu dansatori profesioniști. Si pentru adulți, si pentru copii. Foarte interesant. Cu muzica comercială, hituri cunoscute. Ziua exista programe la piscină. Dans în Apa, gimnastica, spuma party, etc. Zilnic ceva nou super distractiv.

S. a nimerit ca in a 4a zi a sejurului nostru sa fie ziua logodnicului meu. Am vorbit cu personalul si am aranjat sa. mi faca un tort pentru el. (10 euro a costat) dar a meritat. A fost delicios, iar el super surprins.

Ne. am dat cu jet skiul. 20 minute 45 euro. Iar pozele si filmarea 50 euro. Dar a meritat. (incerc sa las pozele in galerie).

Minusuri puține am gasit. Mentionez ca suntem destul de pretențioși, dar chiar concediul acesta a fost de vis.

- - -

Wi fi ul nu este chiar gratuit. A costat 15 euro de dispozitiv (telefon, tableta) pentru o săptămână.

Bacsisurile. La orice pas găsești acele vase pentru ' tips'. De la ghidul de pe autocar, chelner, pana la barman toți cer bacsis. Insistent. Si de multe ori nu aveam bani la noi. Erau incuiati în seif alaturi de acte, știind că avem totul ultra all inclusiv.

Clubul resortului este parca ascuns. Si nu il gaseste lumea. Motiv pentru care este pustiu mai mereu. Sau poate pentru ca in club nu servesc cocktailuri. (Dar la barul din hol).

Pentru noi a fost un concediu reusit. Am mai vizitat si alte tari si mari (grecia), dar eu zic ca Horus e super. Mentionez ca avem 23, respectiv 27 ani.

Trimis de Nicolle_____ in 30.12.18 23:25:06
Validat / Publicat: 31.12.18 08:46:53
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 6457 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nicolle_____); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 20000 PMA (din 22 voturi)

[31.12.18 08:43:28]

@Nicolle_____: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Dan&Ema
[01.01.19 12:08:28]

@Nicolle_____:

La multi ani!

Si... Bine ai venit pe AFA!

Foarte buna descrierea, iar pozele redau foarte bine atmosfera de vacanta si tineretea si frumusetea voastra.

P06 este ingenioasa si superba!

Sa mai scrii pe AFA. Cum a fost in Grecia? Ce ati vizitat pe unde ati fost? Ce distractii ati gasit in afara hotelului unde am citit ca nu era pus in valoare clubul.

Un an minunat sa aveti! Numai de bine!

ram_craciun
[06.05.19 14:07:59]

Buna!

Te rog sa-mi spui daca plaja este cu nisip fin si intrare lina.

Fructe de mare se regaseau la masa?

Cat a durat drumul de la aeroport?

In oras ati fost? Cat costa transportul in acest caz?

Multumesc!

Nicolle_____AUTOR REVIEW
[16.05.19 15:34:24]

@ram_craciun: Plaja hotelului avea nisip fin. Intrarea este lina.

Nu stiu ce sa spun despre fructele de mare. Nu suntem fani " fructe de mare" și nu am fost atenti. Dar felurile de mâncare erau variate.

Exista lângă plaja acel restaurant a la carte pentru care trebuie programare, dar si acolo noi am ales specific turcesc si nu stiu daca sunt.

Drumul a durat aproximativ o oră, , Horus Paradise fiind in orașul Side. Noi am avut transportul inclus în pachet de vacanță ales. De asemenea si transferul.

ram_craciun
[17.05.19 18:20:59]

@Nicolle_____: Multumesc frumos!

ada477
[05.06.19 08:26:10]

Buna, Nicolle! Peste 2 zile vom pleca si noi la Horus. Te rog spune-mi daca hotelul ofera prosoape de plaja sau ar trebui sa ni le luam de acasa.

Multumesc frumos!

Nicolle_____AUTOR REVIEW
[05.06.19 08:40:01]

@ada477: Buna. Noi am primit niste cartele cu ajutorul cărora am " inchiriat" prosoape de plaja de la centru de spa a al hotelului. Era gratis acest serviciu.

ada477
[05.06.19 19:12:25]

@Nicolle_____: multumesc frumos!

danutzu_1069
[19.09.19 15:59:44]

@ada477: Va rog un review de anul acesta, daca se poate.

Multumesc anticipat

ada477, Dan&Ema, danutzu_1069, Nicolle_____, ram_craciun