Pensiunea Mila 2

Avatar Daniela Sb
DIN Sibiu
înscris/ă în 27.12.18
SEP-2018
REGIM MASĂ mic dejun si cina incluse

O pensiune frumoasa dar cu mici probleme de personal

Am fost la Pensiunea Mila 2 din Sulina in septembrie, cu sotul, fiind prima noastra excursie in Delta.

Am fost foarte incantati de locatie, un loc linistit la marginea orasului, un loc foarte bun de a pleca in excursii, direct de pe pontonul din fata pensiunii, cat si de oportunitatea de a pescui pe acel ponton (cu unditele proprii) avand si posibilitatea de relaxare pe canapele, privind Dunarea.

Pe langa toate aceste aspecte pozitive, am intampinat si cateva nemultumiri, pe care le voi expune, pentru imbunatatirea serviciilor pe viitor.

Prima nemultumire a fost lipsa totala a apei la micul dejun, apa pe care trebuia sa o cumpar de la pensiune. De fapt in prima zi a fost o sticla, am servit un pahar, iar apoi a disparut si nu a mai aparut. Au ramas 3-4 cutiute cu suc sau ceai pentru copii, atat.

A doua nemultumire a fost un chef monstru cu manele la maxim, facut la unul dintre pontoane, exact in seara in care ne-am chemat si noi niste prieteni de la o alta pensiune in vizita, sa le aratam ce frumos e la noi. Nimeni de la receptie nu le-a facut observatie.

A treia nemultumire tine de mancare. Desi in zilele precedente nu am avut de ce sa ma plang, mancarea fiind ok, nici nu grozava dar nici proasta, la ultima cina am fost servita cu o coada de peste din care nu am putut sa gasesc carne deloc. Am mancat desertul si am plecat nemultumita la culcare, intrucat mancarea era inclusa in pret, nu puteam alege optiunea sa mananc in alta parte...

Sper ca patronul sa ia masuri pe viitor intrucat e pacat de locatia aceea frumoasa.

Impresii încărcate de Daniela Sb in 27.12.2018 13:32:02

Validat / Publicat: 27.12.18 15:49:01

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Daniela Sb); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 5 voturi) nota2

[27.12.18 13:40:11]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 75&ridAnt=91624

- executorul
[25.06.19 06:40:32]

@Daniela Sb: va rog îmi puteți spune cum e plaja in Sulina? Unii zic că e plin de țânțari, vipere pe plajă și în apă tulbure a marii sunt șerpi pe care nu_i vezi dar îi simți când te musca. Cu ce poți merge de la Tulcea la Sulina, recomandări, preturi. Multumesc

- Daniela Sb
[25.06.19 20:33:28]

@executorul: Pe plaja la Sulina am fost doar in trecere intrucat in septembrie era cam racoare. Va recomand barcile rapide, care fac 1 ora si jumatate, nu vaporul, care desi e ceva mai ieftin, face 4 ore.

• 3 in 1 la Pensiunea Mila 2 Sulina (Sep.2016) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 21.02.17 de alex.s din GALATI) - RECOMANDĂ
  • O pensiune de recomandat (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 30.07.15 de AdrianLungu din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Pensiunea Mila 2 (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 30.10.13 de silvia tudoran din BUCURESTI) - RECOMANDĂ