Rozmarin Hotel

Avatar remo59
DIN Cernavoda
înscris/ă în 14.08.12
NOV-2018

Mult prea multe stele pentru...

Fiind in tranzit prin stațiunea Predeal m am cazat la Hotel Rozmarin mai ales ca ningea fiind prima zăpadă din anul 2018.

Camera pe care am ocupat o avea numărul 209. O camera de hotel obisnuita cu același mobilier pe care l am vazut acum cativa ani.

In camera mult prea frig având în vedere că afara temperatura era cu minus câteva grade sub zero. Insist a va descrie ca in acea noapte căldura ni s a dat cu porția ca pe timpul lui Ceausescu. Pe la ora 22 am simtit caloriferul călduț si pe la ora 5 dimineața. Caloriferul era unul din tablă de oțel de dimensiuni mici undeva la 60×60 cm. Baia din camera de hotel cred ca merita vre o 2 stele.

Seara am coborat in restaurantul hotelului. De remarcat supa de pasare cu taitei si pastravul prajit cu mamaliguta pe care le am servit cu nesat.

Am avut mare noroc ca nu a fost program artistic cu muzica populara. Asta vara o solista de muzica populara a reusit sa ne faca sa parasim restaurantul pentru vocea ei departe de muzica populara.

Si mai vreau sa fac o remarca negativa asupra sefei de sala o doamna cu parul blond cenusiu, par pe care il poarta pe ochi, care ne a stricat concediul in vara cu lipsa de profesionalism.

Micul dejun din dimineata următoare mult prea sărăcăcios si ce vreau sa remarc, oua ochiuri lipsa, cremvrusti reincalziti, fructe lipsa, salam sau șuncă presată de calitate lipsa. Foarte multe lipsuri la acest mic dejun.

De fapt 270 lei cazare cu mic dejun ptr 2 persoane pare sa fie destul de scump.

Impresii încărcate de remo59 in 09.12.2018 15:38:55

Validat / Publicat: 09.12.18 18:57:47

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (remo59); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7650 PMA (din 12 voturi) nota2

[09.12.18 18:57:37]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 82&ridAnt=91400

• Dezamăgitor (Dec.2018) - punctaj satisfactie: 4.55 (scris in 28.12.18 de TheBug din BUCUREșTI) - NU RECOMANDĂ
  • Doar reclamă și atat (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 4.40 (scris in 17.09.18 de DanPopovici din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Hotel cu peisaje superbe (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 05.08.18 de alex101 din PLOIEşTI) - RECOMANDĂ
  • Hotel placut pentru perioade scurte! (Oct.2016) - punctaj satisfactie: 9.30 (scris in 20.10.16 de lady_anca81 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Dezamăgire (Dec.2015) - punctaj satisfactie: 6.65 (scris in 03.01.16 de Booobyy din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Foarte frumos (Dec.2015) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 14.12.15 de Elsa76 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Dezgustător (Oct.2015) - punctaj satisfactie: 2.00 (scris in 02.11.15 de zodiak999 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ