Pierre Loti Hotel

înscris/ă în 04.12.18
DEC-2018
REGIM MASĂ fara masa

Afara-i vopsit gardul...

Am fost de curand cazat acolo. Imi doream de mult sa ma cazez dar datorita pretului mare il ocoleam. Am rezervat imediat ce am gasit o oferta buna, 160 de euro trei nopti.

Ca sa ajungi cu masina pana la hotel este o devarata aventura. Recomand sa ajungeti la hotel cat mai pe seara cand traficul este mai lejer. Revenind, am ajuns greu strecurandu-ma cu dificulatate pe stradutele supra aglomerate. Intrun final am ajuns chiar daca am incalcat regulile de circulatie.

Cazarea s-a facut relativ repede. Ajunsi in camera am constat ca era foarte frig. Dupa punerea in functiune a aerului conditionat si a unui radiator electric camera s-a incalzit intrun final.

Camerele sunt medii, curate, cu toate accesorile pentru baie, halat, prosoape si produse cosmetice de provenienta incerta.

Surpriza neplacuta a fost baia, care este delimitata de camera prin pereti de sticla acoperiti cu un autocolant. Practic ai impresia ca esti in camera si iti faci nevoile. Fara pic de intimitate!

Baia este impartita tot printrun perete de sticla de dus. Practic pe o usa intri la wc-u si pe alta usa intri in dus. Daca nu ar fi fost aceasta baie puteam sa zic ca este chiar ok!

Pentru cina am ales restaurantul hotelului. Hotelui are doua restaurante, unul jos cu vitrina la strada unde poti vedea turisti si unul pe terasa acoperita. Preturile foarte foarte mari! O portie de mancare pentru o persoana este in medie de 80 de lire turcesti si nu mananci cine stie ce. O bere la draught costa 28 de lire.

Partea nasoala este ca la totalul sumei se adauga un "drept de smeker " de 10 %, care nu este specificat nicaieri! Acest lucru este neplacut! Oricum las tips de obicei in functie de profesionalismul ospatarului. Mi se pare ca ti se baga pumnul in gura chiar daca ospatarul isi face sau nu treba! Urât!

Asadar nu este chiar cum pare de afara! Aviz amatorilor!

Impresii încărcate de arares in 04.12.2018 20:18:47

Validat / Publicat: 04.12.18 21:14:40

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, Belek, Alanya, Kemer, Bodrum, Kusadasy, Istanbul
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Toata Europa, Dubai, SUA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (arares); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4300 PMA (din 6 voturi) nota2

[04.12.18 20:46:09]

@arares: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=91329

[04.12.18 20:47:42]
A mai fost în/la: Antalya, Belek, Alanya, Kemer, Bodrum, Kusadasy, Istanbul

Alte destinații turistice prin care a fost: Toata Europa, Dubai, SUA

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca review.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acestor destinaţii.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII / REVIEW (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului - „SCRIE REVIEW”

[04.12.18 21:15:10]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Publicitate    [14.12.18 01:47:52]

• Un hotel OK cu pret corect (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 23.07.14 de Indrid Cold din PITESTI) - RECOMANDĂ
  • O autentica bijuterie (Jul.2010) - punctaj satisfactie: 9.83 (scris in 26.07.10 de bogdanm101 din CALARASI) - RECOMANDĂ
  • Hoinar prin Istanbul (Sep.2009) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 23.11.12 de yuly68 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ