Excelsior Hotel

înscris/ă în 07.11.18
SEP-2018
REGIM MASĂ pensiune completa

Hotel Excelsior

In anul 2018 am venit prima oara in statiunea Eforie Sud, pana acum mergeam in Mamaia, Costinesti, Olimp, etc.

In acest an am ales luna septembrie pentru liniste, cu speranta ca va fi vreme buna, si a fost.

Am comandat sejurul inca din luna martie, fiind si o oferta atragatoare, platesc 5 si stau 6, plus n-a atras ca puteam veni si cu animalul de companie.

Am ajuns in luna septembrie (retineti ca nu am mai fost nici o data la acest hotel, sau in statiune, si de la inceput, de la primul contact am simtit caldura gazdelor noastre, ne-am cazat si aici camera arata ok, cu tv minibar, aer conditionat, vedere spre mare, foarte aproape de plaja (eu venind dupa o operatie la coloanal, si ma deplasam cu baston), curat.

A venit si ora mesei, surpiza, un restaurant ok, muzica in surdina de buna calitate, ospatari tineri si respectosi chiar daca era ultima serie cu pensiune completa, mancare foarte buna.

Pe toata perioada sejurului am fost uimit de bucatarul restaurantului care in fiecare zi ne rasfata cu surprise culinare, si pentru prima oara in viata am recunoscut ca mancarea era foarte buna dar si foarte multa, in doua zile renuntand la una din mese, pentru a nu ma ingrasa. Plaja cum spuneam foarte aproape, curata chiar daca era luna septembrie.

Cand am ajuns in ultima zi ne-a parut rau si mie si sotiei, dar am hotarat ca la anul sa revenim tot in septembrie.

Pot spune ca m-am simtit ca acasa

Impresii încărcate de Adrian Simion in 08.11.2018 00:17:33

Validat / Publicat: 08.11.18 10:11:06

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Adrian Simion); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 6 voturi) nota2

[08.11.18 10:10:38]

@Adrian Simion: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 01&ridAnt=90905