Armas Saray Regency (ex Maritim) [Titreyengol]

înscris/ă în 11.09.10
OCT-2018
REGIM MASĂ DP

Jaf la drumul mare!!!

Suntem in acest moment cazati in acest hotel si am dat o stea ca nu se poate mai putin.

Am venit cu grup organizat 4 nopti la acest hotel si 3 nopti in Cappadocia cu mic dejun si cina platite.

Am fost de 8 ori pe litoralul tucesc dar ca aici nu mi s-a intamplat niciodata, sa te asezi la masa si sa bei un pahar de suc ordinar de visine de la dozator sa platesti 1 euro si o cafea si mai ordinara 2 euro, dar lasa asta sa nu te lase sa termini de mancat, sa-ti impinga pur si simplu farfuria, ca cineva vine cu carnetelul si pixul sa platesti.

Mai este problema internetului care in acest hotel in anul 2018 se plateste, bun am platit 9 euro ptr 3 zile dar surpriza a doua seara cand am venit din oras pe la ora 20 internetul numai mergea pe laptop ca nu merge decat pe un dispozitiv,

du-te iar pana la receptie care era intr-o alta cladire la 100 m si unde am fost intampinati de seful de receptie Ramazan un domn recalcitrant si care amana problemele pe mai tarziu, bineinteles ca i-am spus ca nu pot sta la cheremul lui ci el la cheremul nostru pentru ca suntem clienti sa rezolve cu internetul ca altfel numai platesc nimic la care raspunsul a venit "O sa va arat eu ca o sa platiti! " Eu sunt sef de receptie si fac ce vreau!"

In concluzie evitati acest hotel pe cat puteti, organizare proasta si jaf la drumul mare!!!

Impresii încărcate de vety in 24.10.2018 21:32:46

Validat / Publicat: 24.10.18 22:03:18

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (vety); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1349 PMA (din 3 voturi) nota2

[24.10.18 22:01:37]

@vety:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 45&ridAnt=90626

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

[25.10.18 13:08:47]

Prețul („560 euro”) este pentru 2 adulți?

- vety
[26.10.18 12:11:54]

@webmasterX: Da pentru 2 persoane dar doar ptr 4 nopti la acest hotel si am mai platit 100 euro cina la Cappadocia.

- Arya
[27.10.18 16:15:19]

@vety:

Cu ocazia celor 8 vizite anterioare în Turcia probabil ai avut all inclusive.

Eu nu vad unde este "jaful " reclamat încă din titlul articolului, dar constat o lipsă flagrantă de informare.

Mi se pare greu de crezut că în cazul unei excursii organizate, ghidul să nu te fi informat că ai cina gratuită dar FĂRĂ BĂUTURI de orice fel, acestea trebuind plătite separat.

La fel nemulțumirea legată de internet este nejustificată. Plătești pentru un singur device, pentru că altfel ai putea da net la tot hotelul si nu ar fi corect.

- vety
[27.10.18 17:17:24]

@Arya: Daca dvs vi se pare normal ca ptr un pahar de suc de vișine de la dozatorsa platesti 1 euro mentionez ca nu de la bar ci cele care se afla in restaurant langa dozatoarele de cafea si cafeaua 2 euro desi am platit cina suplimenrar 15 euro de persoana, nu aveti decat sa mergeti la acest hotel. Despre internet am spus clar ca dupa ce ca am platit a doua zi numai mergea si a trebuit sa merg la acest sef de receptie nepoliticos cu laptopul sa rezolve problema care ma mai si amana sa vin mai târziu. Cine vrea sa înțeleagă de ce am scris acest ecou, intelege. Noi nu am putut alege hotelul fiind deja ales de agentie. O seara frumoasa!

Publicitate    [26.06.19 22:15:06]

• Cel mai groaznic hotel (Jun.2018) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 15.06.18 de ana peter din CLUJ-NAPOCA)
  • INFO: