ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.10.2018
DE Cecy
ÎNSCRIS: 15.08.18
AUG-2018

Trendy Lara - really nice

Am fost cazată la acest hotel în perioada 03-09 august 2018.

O receptie si un lobby fastuos, modern, foarte frumos. Receptionera a fost destul de rapida, am primit imediat brațările, deoarece am ajuns destul de devreme în jurul orei 9:30 iar check in ul se făcea la ora 14. Am lăsat bagajele acolo și ne-am dus la masa (late breakfast).

Mâncare variată, foarte bună, o încăpere destul de mare (ulterior am văzut că existau mult mai multe feluri de mâncare la breakfast, prânz și cină deoarece erau săli diferite). Însă mâncare exista tot timpul. Eu în 7 zile nu am apucat să le încerc pe toate deoarece erau foarte multe și le schimbau zilnic.

Ulterior am mers la piscine. Apa din piscină era foarte caldă (în ultima zi am văzut că era piscină cu apă încălzită, și în majoritatea zilelor am stat la acea piscină :)) ))

Camera era destul de mare, cu canapea, minibar care era plin tot timpul... veneau în fiecare zi să îl umple, foate curat, schimbau prosoapele și făceau curat zilnic. Într-o singură zi nu au venit dar asta deoarece am uitat noi butonul de dormit aprins și nu ne-am dat seama :)).

Hotelul nu are ieșire direct la plajă dar au catamaran, care te trece lacul. Vine destul de repede, nu am așteptat niciodată mai mult de 3 minute.

Partea negativă ar fi că are program până la ora 20:00 și nu te poți plimba pe plajă seara.

Există și o tabără de refugiați pe plajă, este delimitată de un gard, însă nu am văzut nici un refugiat și nu aș fi observat-o dacă nu stiam deja de ea din review-urile ctite pe site.

In gradina hotelului era plin de hamace unde puteai sa te relaxezi seara, restaurante multe, terase, mancare si bautura de calitate. cola si fanta nu erau de la dozator ci din pet, jack daniels etc.

Activitățile diferă de la seară la seară, am prins într-o seară spectacol african cu acrobații (foarte misto și captivant).

Un minus ar fi că există program până la 00:00 la barul de la piscină și tot atunci se închide muzica afară. Există o discotecă în interiorul hotelului dar nu mai esti afara si nu s-a înghesuit multă lume.

Resortul este foarte aproape de stațiuni și de bazaruri. Există o stație de autobuz LC07 normal, nu cel expres (acesta oprește în mai puține stații) care duce până în Antalya, prețul căcătoriei este de 2,75 lire turcești (pentru autobuz este bine sa aveți lire nu euro).

Per total un sejur reușit. Partea negativă a fost căldura excesivă în acea perioadă, până și apa din mare era extrem de caldă.

Trimis de Cecy in 14.10.18 17:16:31
Validat / Publicat: 14.10.18 17:54:40
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 5092 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cecy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 POOL PARTY

webmaster45 [14.10.18 17:52:59] »

@Cecy: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [15.10.18 18:38:29] »

@Cecy:

Resortul este foarte aproape de stațiuni și de bazaruri.

Crezi că ai putea detalia acest aspect?

Am fost şi eu în zonă şi până la primul bazar/mall/tarabă mergeam cu maşina de mă plictiseam.

Am trecut pe acolo cu maşina şi anul acesta şi tot nu am văzut nimic nou mai aproape de câţiva kilometri, ceea ce mi se pare "criminal" de departe la temperaturile din august, Trendy Lara fiind chiar ultimul hotel din Kundu. Pe o parte se învecinează cu Mardan, iar pe cealaltă parte cu râul şi câmpul.

Cecy [15.10.18 19:20:46] »

@nicole33:Cu autobuzul LC 07 aveam de mers pana la bazarurile din stațiunea Lara aproximativ 5-6 stații. Pana în Antalya am făcut în jur de 1 ora dar te lasă autobuzul chiar acolo, și nu e nevoie sa schimbi. La întoarcere mi s a părut puțin dificil deoarece au multe străduțe cu sens unic și nu am mai nimerit stația autobuzului de întoarcere și am schimbat 2 autobuze .

Da, Trendy este chiar lângă hotelul Mardan. În ceea ce privește temperaturile, mie mi a ajuns luna august., mai ales când ieșeam din autobuz de la aer condiționat la căldură de afara.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [15.10.18 19:29:07] »

@Cecy:

Mulţumesc pentru precizări.

Credeam că ai parcurs tot acel drum pe jos şi ţi s-a părut "foarte aproape".

Cu autobuzul este ok, deoarece acest LC 07 circulă surprinzător de bine. L-am întâlnit mai mereu.

În ceea ce privește temperaturile, mie mi a ajuns luna august.,

Aşa este mereu în iulie şi august. Căldură mare şi umiditate şi mai mare. Din acest motiv, în Antalya este mult mai plăcut şi mai suportabil la început de iunie sau în a doua jumătate a lunii septembrie.

@Ildy [10.01.19 21:34:09] »

@Cecy: am citit ca la Trendy Lara plaja este la distanta de 450 m, despartita de canal, treci cu vaporas. In realitate c-am cat de departe este?

@Ildy, Cecy
    Alte impresii din această RUBRICĂTrendy Lara Hotel: