Palm World Side Resort & Spa [Evrenseki]

DIN Botoşani
înscris/ă în 24.06.18
SEP-2018
1000€

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Impresii Hotel Palm&world resort Spa side

Abia ne-am întors din vacanță și putem spune că suntem foarte mulțumiți de sejurul pe care l-am avut în Turcia.

Am fost cazați la hotelul Palm&world resort Spa side, unde curățenia a fost pe primul loc, se făcea zilnic.

Mâncarea proaspătă și buna, personal destul de prietenos.

Important pentru părinții cu copiii, au un mici club dedicat acestora și piscina pt copii mai mici. Toboganele sunt folosite și de adulți.

Încă un plus a fost faptul că ne preluau cu autobuzul și ne duceau la mare, deși distanta nu era mare, vreo 300-400m.

Minusul pe care îl au a fost restaurantul a la carte care a fost o dezamăgire. Am ales fructe de mare la grill cu cartofi și ne-a adus un peste la cuptor 😂😂.

Per ansamblu a fost bine!!

Impresii încărcate de Emanuela U in 20.09.2018 17:52:26

Validat / Publicat: 20.09.18 20:04:44

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Emanuela U); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7000 PMA (din 7 voturi) nota2

[20.09.18 20:04:28]

@Emanuela U: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 41&ridAnt=89973

[20.09.18 20:17:11]

- eug
[25.05.19 20:58:04]

Îmi puteti spune daca barul de la plaja, sau ce o fi pe plaja, asigura ceva decent?!

- Emanuela U
[26.05.19 00:06:45]

La ce te referi când spui decent? La barul de pe plaja oamenii mergeau sa mănânce in slipi/costum de baie! (dacă la asta te referi)

- eug
[26.05.19 00:18:09]

@Emanuela U: ma refer decent CA SI CONSUMATIE, de mâncat, de băut, daca sunt băuturi diluate, daca este diferența mare intre ce se serveste la hotel si ce se serveste la plaja.

De asemenea condițiile de la plaja, sezlonguri, saltele, umbrele, intrarea in mare

Multumesc

- Emanuela U
[26.05.19 15:08:58]

@eug: Mie personal nu mi-au plăcut băuturile, nici pe plaja nici la hotel. Sucul parcă era suc la pliculeț, alcool nu am consumat. Mâncarea era buna, nu lipseau cartofii prăjiți, peștele și nuggets de pui. Legume, fructe, salate, erau din belșug, la fel și dulciuri. Eu preferam sa merg sa mănânc la hotel deoarece meniul era mai variat și găseam mâncare mai sănătoasă. Intrarea în apa era lina, apă călduță, la început de septembrie.

Publicitate    [17.10.19 04:13:39]