Iberostar Sunny Beach Resort

Avatar Carmencita82
înscris/ă în 23.08.15
AUG-2018

Hotelul Iberostar o surpriza placuta

Suntem o familie tanara cu o fetita de 6 ani. Fiind prima iesire peste granita impreuna cu fiica noastra, am cautat indelung un hotel all inclusive unde mancarea servita sa fie ok (ne temeam de toxiinfectii alimentare), piscine curate si mai mult de doua (caci pe noi nu ne mai scoate nimeni din apa :)

Auzisem ca in ultimii ani a scazut calitatea hotelurilor din Bulgaria (fata de 2007 cand am fost prima data si am ramas impresionata), insa va spun cu mana pe inima ca am fost dezamagiti de nenumarate ori de hotelurile de pe litoralul romanesc, ultima fiind in iunie 2018 la hotel Modern din Mamaia. Astfel ca am decis ca e ultima oara cand am ales sa ne facem sejurul la mare noi.

Despre hotelul Iberostar voi incerca sa scriu cat mai pe scurt, desi e f greu pentru ca ofera atat de multe (la aceeasi bani cu hotel Modern). Desi ne-am intors pe 2 septembrie 2018 din Sunny Beach, am avut o mica strangere de inima: sa scriu oare despre cat de misto e hotelul asta? Daca la anul va fi plin si nu mai gasim camere? daca va fi plin de romani? :)) ))

Dar ma gandesc ca sunt si alti parinti care isi doresc sa nu bata drumuri de 8-10 ore pentru a ajunge la un hotel decent, curat unde sa ti se zambeasca, unde nu te vei imbolnavi de la mancare, unde plaja e la 1 minut de mers pe jos, 0 pietre, intrarea lina in apa.

Am ajuns la ora 14:00, camera nu era gata din pacate. Ne-am cam suparat putin in urma asteptarii, insa ne-a trecut cand am vazut cat de mare este apartamentul, balconul cu intrare din living si din dormitor, 3 bai (una cu cada, alta cu dus de 2 persoane cu radio si alte minunatii). Noi am gasit o oferta buna la o agentie din tara si platisem o camera cu park view. Dupa ce am luat camera in primire, a venit un tanar de la receptie si ne-a adus o sticla de vin si o cutie de bomboane sa isi ceara scuze pt ca ne-au facut sa asteptam. Dar iata ca ne aflam intr-un apartament cu vedere la piscine si partial la mare.

Mi-a placut ca peste tot domnea o atmosfera relaxanta, tinereasca. La intrarea celor 3 restaurante nu exista un cerberus care sa intrebe la ce camera stai, iar daca voiai sa te intorci dupa o ora sa iei un fruct sa ti se spuna ca nu mai ai voie (cum am patit la alte hoteluri). Aici existau 3 restaurante, mancam unde doream, unde era mai liber. Mancarea a fost diversa. Radeam cu sotul meu de toate review-urile cretine citite inainte, cum ca nu au gasit ce manca. Acolo am gasit rata, miel, porc, pui, peste fructe de mare si multe legume de nu am mai intalnit pe la alte hoteluri. Pe sotul meu l-a dat pe spate fantana de ciocolata de la cina, pe fiica mea torturile, iar pe mine -sparanghelul si feluritele tipuri de peste :)

Sunt la fiecare masa cele de mai sus? Evident ca nu, caci ne-am satura de ele din primele 2 zile.

Exista o echipa de animatori care muncesc incepand cu ora 10:00 si termina pe la 22:30. Exista o scena mare pe care au loc tot felul de spectacole.

Intr-una din zile stateam la una dintre piscine si au adus pe un tip care canta minunat la saxofon. Cred ca a cantat vreo 3 ore. Moment in care ne-am amintit programul de dupa-amiaza la hotelul Modern din Mamaia, cand au scos o boxa la piscina si au dat tare pentru a maximiza "distractia". De ce tot fac comparatie cu acest hotel? Pentru ca acolo am soft in ultima saptamana din iunie si am dat 4000 lei, iar la Iberostar Bulgaria am dat tot atat in ultima saptamana din august.

Daca intrati pe site-ul celor de la Iberostar veti observa ca au multe hoteluri in Europa, noi speram sa ajungem in Iberostar Spania, unde stim ca standardul va fi cel putin la fel cu cel din Bulgaria.

Ah! Si inca ceva. La oamenii astia nu tre sa va mai luati prosoape de plaja. In fiecare zi puteai sa imprumuti si sa schimbi prosoape speciale pentru piscine, oferite de hotel. Noi le luam si pe plaja.

Impresii încărcate de Carmencita82 in 14.09.2018 22:13:28

Validat / Publicat: 14.09.18 23:25:50

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nisipuri, Costantin si Elena, Nessebar

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Carmencita82); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 6 voturi) nota2

[14.09.18 23:04:06]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 41&ridAnt=89837