Hostal T4 [Paracuellos de Jaram]

înscris/ă în 11.05.11
AUG-2018
+ COPII: 3 -- varsta: 10,7,5

O alegere inspirata

"Această proprietate modernă este situată la periferia fermecătorului oraş Paracuellos de Jarama, la 5 km de Aeroportul Madrid Barajas şi centrul de convenţii Ifema.

Proprietatea oferă un design elegant, cu zugrăveli în culori îndrăzneţe şi fotografii alb-negru. Camerele au podea cu parchet şi iluminare moderată. De asemenea, toate unităţile de cazare de la T4 oferă baie proprie.

Cafeneaua proprietăţii T4 serveşte un mic dejun tip bufet în fiecare zi. De asemenea, accesul gratuit la internet wireless vă oferă posibilitatea de a fi la curent cu ultimele ştiri şi de a comunica prin e-mail cu prietenii.

Această proprietate este situată la numai 30 de minute de mers cu mașina de centrul Madridului, fiind locul de cazare ideal pentru o evadare plăcută din zona centrală a orașului. "

La un cost suplimentar, Hostal T4 oferă un serviciu de transport, disponibil nonstop... "

Mi-am permis sa folosesc prezentarea de pe booking deoarece nu pot da prea multe detalii despre localizare, fiind o alegere de ultim moment, la intoacere dintr-un superb sejur in Republica Dominicana, avand nevoie de un loc de odihna in cele 12 ore de escala pe Aeroportul Madrid Barajas dupa 9 ore de zbor de noapte+acomodarea cu fusul orar al Europei.

Alegerea am facut-o avand in vedere atat pretul rezonabil pentru Madrid, cat mai ales pentru transportul de la aeroport la locatie oferit de gazde contracost desigur. La cca. 15 min dupa aterizare a sosit si masina, un microbuz de 8 locuri f confortabil care in alte 15 min ne-a dus la destinatie Hostal T4 e un fel de motel modest, dar decent, avand in evaluarea mea 2 *+, situat chiar langa sosea, care in comparatie cu drumurile noastre mi se parea autostrada.

Din exterior cladirea nu inspira prea multa incredere aducand mai degraba a depozit, dar odata intrat, racoarea aerului conditionat (afara erau 40 de grade in acea zi) si curatenia desavarsita il faceau o gazda primitoare. Intre noi fie vorba, la cat de obositi eram am fi dormit afara pe iarba daca ar fi existat putina umbra, dar nu a fost cazul. Doamnele de la receptie, foatre prompte si amabile ne-au facut formalitatile si in 5 min eram in camere, una tripla la parter si una cvadrupla la demisol, perfecte pentru 8 ore cat aveam sa stam pana la intoarcerea pe aeroport. Trebuie apreciata amabilitatea cu atat mai mult, avand in vedere ca nu am stimulat-o in nici un fel, si ca ora oficiala de check inn era 13.30, iar noi am ajuns la 11, iar cand le-am zis ca la ora 20 plecam ne-au servit micul dejun, un bufet suedez cu de toate, care ne-a tinut loc si de pranz care nu se serveste, desi trecuse de mult ora pentru masa. Seara la 19.15 s-a incheiat scurta noastra sedere cu o surpriza placuta:ambele camere+transportul au costat doar 175 euro, mic dejun inclus pt 7 persoane. transportul a costat doar 10 euro dus intors, desi de la hotel la aeroport sunt cam 15 km nu 5 cum se spune in prezentari, iar un taximetrist pt aceeasi distanta a cerut 150 euro.

In final, desi rezervarea am facut-o in ultimul moment si neavand prea multe optiuni, s-a dovedit a fi o alegere inspirata.

Impresii încărcate de viki68r in 13.09.2018 19:22:43

Validat / Publicat: 14.09.18 09:02:49

• A fost prima sa vizită/vacanţă în SPANIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (viki68r); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  14700 PMA (din 14 voturi) nota2

[14.09.18 09:02:26]

Mutat în rubrica "Hostal T4 [Paracuellos de Jaram], MADRID" (nou-creată pe sait)

-----------

---------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 34&ridAnt=89808

[14.09.18 09:28:54]

- viki68r
[14.09.18 12:28:55]

@webmasterX: ok

- nicole33
[19.09.18 00:04:32]

@viki68r:

Dar despre sejurul de vis din Republica Dominicană nu vrei să ne povesteşti?

Preţul final a fost unul destul de convenabil pentru 7 persoane, dar pe viitor este util de ştiut faptul că multe hoteluri situate în zona aeroportului Barajas din Madrid oferă transferul gratuit cu busurile proprii.

Distanţa faţă de aeroport diferă şi în funcţie de terminal, T4 fiind în opinia mea cel mai îndepărtat, iar drumul destul de ocolitor.

- viki68r
[19.09.18 00:27:20]

@nicole33: despre Luxury Bahia Principe Esmeralda voi povesti negresit cât de curând îmi va permite timpul fiind mai multe de zis, în ce privește Hostal T4 aveți dreptate, dacă as fi rezervat din timp as fi avut mai multe opțiuni, așa, cu 2 zile înainte de intoarcerea in tara, am luat ce-am gasit, conștientizând în sfârșit ca 10 ore în aeroport cu 3 copii după 9 ore de zbor de noapte nu e gluma.