Hanioti Hotel

Avatar Azkan
DIN Timisoara
înscris/ă în 17.08.16
AUG-2018

Nu poti cere prea multe la un hotel de 2 stele.

Daca tot am scris impresii despre Hanioti am zis sa impartasesc cateva randuri si depre Hotel Hanioti unde am fost cazati in perioada petrecuta pe bratul Kassandra.

Hotelul e o afacere de familie lucru care il sesizezi de la primul contact cu proprietarii. Incearca sa fie cat se poate de amabili, te ajuta cu orice informatie, dau telefoane pentru tine daca nu stiu sa te indrume spre nevoile tale per total orice nelamurire, neplacere ai avea ei incearca sa ti-o rezolve.

Ca si plusuri as puncta locatia care este cam la 100 de metri de plaja si 50 de metri de centrul statiunii. Exista balcon la fiecare camera cu vedere in lateral (ce am avut noi) celelalte cladiri fiind destul de aproape nu era deranjant pentru ca era un fel de perdea verde care tinea atat umbra cat si un fel de paravan intre cladiri. Intr-un fel a fost un avantaj nefiind nevoie sa dam drumul la clima pe toata perioada sederii, dar si un dezavantaj pentru ca nu se uscau prosoapele de pe o zi pe alta.

Insonorizarea era destul de proasta mai ales ca noi am stat langa scara aproape ca ne trezea cineva in fiecare dimineata. Acesta ar fi marele minus din punctul meu de vedere.

M-a mai deranjat ca baia era chiar langa usa de la intrare, iar usa de la baie daca nu erai atent se lovea de usa de la intrare si se auzea destul de tare pe hol asta am patit atat noi cat si prietenii si ceilalti care erau cazati.

Hotelul efectiv nu are locuri de parcare, dar proprietarul poate parca in jur de 6 masini 3 in lateralul hotelului si 3 in fata toate astea depinzand cum poate el sa tina ocupate acele locuri cu ATV-ul, masina lui sau cosul de gunoi.

Micul dejun era repetitiv, destul de sarac, dar nu ma asteptam la altceva la 60 de euro pe noapte cat am platit noi in schimb cafeaua se facea si la esspresor si era foarte buna.

Camerele erau dotate cu TV dar noi nu aprindem televizorul in concediu asa ca nu conteaza in schimb niste prieteni cu copil s-au plans ca nu gasesc un program de desene animate.

Eu am cautat cazare in Hanioti pe o aplicatie de profil dupa care i-am trimis direct proprietarului mail si am scapat de comisionul acela care ar fi fost undeva la 10 euro pe noapte de camera. I-am platit un avans de 300 de euro pe 3 camere, iar restul de bani i-am dat cand am ajuns.

As mai vrea sa punctez ca chiar daca pe booking scrie care hotelul dispune de sala de fitness si masa de ping-pong acestea nu sunt gratuite.

Avand in vedere ca un apartament in statiune costa 50 de euro/noapte nu am atat de multe de comentat. Per total am fost multumiti

Impresii încărcate de Azkan in 13.09.2018 12:50:03

Validat / Publicat: 13.09.18 15:47:59

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia, Lefkada
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Egipt, Spania, Italia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Azkan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  600 PMA (din 1 voturi) nota2

[13.09.18 13:03:59]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 39&ridAnt=89799

[13.09.18 18:47:20]

- Azkan
[13.09.18 19:25:40]

@webmasterX: din păcate nu am făcut fotografii in exteriorul sau interiorul hotelului. Am considerat ca cele de pe Booking sunt destul de relevante.

Publicitate    [22.09.18 20:44:50]

• O vacanță yin/yang în Hanioti, la Hotel Hanioti, 2* (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 28.02.15 de Lyssys din DR TR SEVERIN) - RECOMANDĂ