ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.05.2010
    DIN: Buzau
    ÎNSCRIS: 08.03.10
    AUG-2008
    2 AD. + 1 copil 13 ani COPII

Nu ezitati daca aveti copii

Acesta este primul din cele 4 review uri pe care doresc sa le impart celor care urmaresc acest site. 3 vor fi din kusadasy iar al 4 lea va fi din marmaris hotel marmaris palace. acesta va fi dupa 5 iul cind ma voi intoarce.

In 2008 luna aug am avut un sejur de 8 zile la aqua fantasy. ce as putea sa va spun, totul de bine. famiile cu copii au cel mai mult de cistigat, toti copii cind dadeau de aquaparc nu doreau sa mai plece. asta o spun din proprie experienta. nu am stiut de copil 8 zile. dar si noi tot acolo ne petreceam cel mai mult timp.

Resortul este imens daca imi amintesc bine are 7 piscine, unele ptr cei mici cu topogane. ptr cei mari aquaparc cu intrarea gratuita. seamana cu cel de la c ta dar mai complet. cu alte cuvinte distractia este la ea acasa. daca int este gratis ptr cei din hoel celelalte sint cu bani si destul de piperate ca pret.

Despre cazare ce sa spun camera nu arata ca la 5 stele dar accesibila. curatenie zilnic, prosoapele daca erau ude le schimbau in fiecare zi. barul era plin dar contra cost, preturi de 5 stele adevarate.

Toate piscinele f curate si intretinute. era un angajat care se ocupa in permanenta cu apa care se scurge cind ieseai din piscina, avea un teu si odadea de cite ori era nevoie. problema era ca in fiecare dim trebuia sa te trezesti la 7 sa ti ocupi sezlonguri le ptr piscina. la mare nu era problema gaseai oricind. hotelul este plin de nemti suedezi norvegieni, sirbi englezi, turci si romani f putini.

Mincarea buna f multe salate f multe mincaruri cu legume, carne de pasare vita oaie peste. dulciuri le fara gust marea lor majoritate. seara gratare dar trebuia sa astepti la rind cam 15 min. si ce nu mi a placut dupa ce asteptai atit iti puneau ei in farfurie cit vroiau. daca doream sa iau si ptr sotie si ptr copil trebuia sa stea cu mine la rind altfel nu mi dadeau. nu mi se pare corect pentru un hotel de 5 stele.

Sucurile la dozator, berea la fel, vinul acceptabil in rest bauturile autohtone. animatia buna ptr noi f buna ptr ceilalti. cind auzeau ca suntem romini cam strimbau din nas. la mare cum stiti nisip cu pietricele sezlongurile gratuite la fel si hidrobicicletele si caiacele.

Una peste alta un hotel bun chiar excelent ptr cei cu copii si bineinteles celor care le plac distractia. o sa revin cu cele 2 review uri despre surmeli si pine bay.

Trimis de wyo* in 20.05.10 13:55:52
    • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1627 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (wyo*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

TORA INGRID
    [20.05.10 14:31:43]

Cei cu copii sa ia aminte, totusi, de ce erau putini romani, am inteles ca e o destinatie intens accesata?

Cateva amanunte te rog despre: cat a durat drumul pana acolo, cum a fost vremea (temperatura, conditii meteo, alea-alea), daca agentia s-a implicat in supravegherea sejurului si daca dincolo de faptul ca in general suntem curiosi sa schimbam locatiile, te-ai mai duce? Primul vot e al meu!

cosminp
    [20.05.10 14:44:21]

@wyo, vreau sa stiu de ce il recomanzi atat de mult in vorbe iar satisfactia generala este sub 90%, mai ales la bucatarie (80%) ?

eu nu-mi duc copiii la "hotele" care au sub 90% grad de satisfactie.

Anul acesta am ales un hotel din kusadasi la recomandari ale cunostintelor, dar mai ales ale membrilor AFA. , care are peste 95% satisfactie.

danoradea
    [20.05.10 14:55:50]

Interesante parareri si folositoare, totusi eu as aprecia foarte mult daca pe viitor ai renunta la prescurtari, ca mie imi cam fug ochii pe ele .

[20.05.10 16:26:12]

pt tora ingrid drumul adurat 22 h cu autocarul pauze la 3-4 h.

temperatura 30-33 grade ziua la sfirsitul lui aug.

biletul a fost luat de la o ag din buzau care nu s a implicat cu absolut nimic.

da ne am duce datorita aquapark ului. deja fiul meu ma intreaba cind m ai mergem la aqua fantasy.

[20.05.10 16:34:49]

pt cosminp. l-am recomandat tuturor celor care au copii. si nu numai inclusiv celor care le plac distractiile din aqua park.

in comparatie cu alte hoteluri de 5 stele din aceeasi statiune este putin mai jos la cazare la mincare si chair la animatie.

o sa scriu in cel mai scurt timp de celelalte hoteluri unde am fost, in special de pine bay care cel putin pe mine m-a uimit la toate capitolele

[20.05.10 16:38:50]

pt danoradea. te rog sa ma scuzi dar in afara de review uri mai am si altele, serviciu, tuns gazonul ca venea ploaia si multe altele caci la casa sunt o groaza de facut.

cosminp, danoradea, domidoc, TORA INGRID, wyo*
    Alte impresii din această RUBRICĂAqua Fantasy Hotel & Spa [Pamucak]: