Complex Turistic Anna

Avatar flo2345
DIN Sibiu
înscris/ă în 22.08.18
JUL-2018

Despre cazare si mancare la complex ANA

Am fost cazat cateva nopti la acest hotel si ma declar oarecum multumit cu privire la camera în care am stat deși cele trei stele sunt prea mari pt ceea ce ofera.

Nu am multe de reprosat cu privire la cameră, care este una curata si simpla. Camera avea un balcon cu un peisaj superb. Pentru un hotel de trei stele poate trebuia sa ne schimbe macar o data cearceafurile, prosoapele, sa se ia cosul de gunoi și sa mai aduca hartie igienică pentru că noi nu am primit decat una la inceput. Zic si eu asa pt 170 lei pretul camerei duble...

Desi a fost per ansamblu Ok la cazare, vreau să va spun ca mancarea care mi-a fost servita la restaurant a fost una execrabilă, menita sa te imbolnaveasca.

Am comandat un gratar cu piure si am primit comanda după o ora. Gratarul din ceafa de porc era tot ars, prajit prea tare, ce sa mai... era negru, iar cartofii piure erau reci, nesarati și jalnici.

Am refuzat mancarea si mi-au adus după o alta jumatate de ora o alta portie de gratar care nu mai era arsa, insă nu putea fi mancata de tare ce era. Ce bucatar e ala cere nu stie sa faca un gratar???

Am trecut peste incident, iar a doua zi am comandat mici cu gandul că sunt mai simplu de facut. Spre surprinderea mea am primit 4 mici aduși relativ repede care erau negrii de arsi și pe care am incercat sa-i mananc. Au fost cei mai rai mici pe care i-am mancat si probabil ca erau cumparati de la supermarket.

Am refuzat sa mai mananc la acest restaurant si am mers la Hanul Secuiesc, unde desi e mai scump e altceva.

Nu dau vina pe ospatari care erau niste tineri politicosi si bine pregatiti, insa ceea ce se prepara la bucatarie e bataie de joc pe banii turistilor.

Impresii încărcate de flo2345 in 22.08.2018 23:17:05

Validat / Publicat: 23.08.18 11:39:43

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: litoral

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (flo2345); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2400 PMA (din 4 voturi) nota2

[23.08.18 11:39:03]

@flo2345: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 42&ridAnt=88908

[14.09.18 23:19:45]

• Impresii cazare (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 4.85 (scris in 14.09.18 de fetica din BOTOşANI) - NU RECOMANDĂ
  • Un sejur placut (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 29.06.15 de meleacai din CăLăRAşI) - RECOMANDĂ
  • Dezastru (Jun.2013) - punctaj satisfactie: 3.15 (scris in 09.08.13 de AlexaPM din BRAILA) - NU RECOMANDĂ
  • INFO:

pagină generată in 0.217242002487 sec