ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2018
ÎNSCRIS: 17.09.09
AUG-2018

încărcat de pe telefon!

Un hotel cu potential

Este bine de stiut ca hotelul este situat in afara statiunii Obzor, o statiune mica, de altfel. Are o pozitie buna, fiind langa plaja.

Am inteles ca hotelul este deschis recent. Nu stiu daca este o cladire noua, dar clar este renovat, cu mult bun gust, atat in camera cat si in zonele comune. Predomina stilul industrial.

Noi am fost cazati in camera dubla cu balcon (cred ca toate au balcon), cu vedere la mare si piscina, vedere pt care am platit in plus. Alternativa ar fi cu vedere la parcare care apropos este pazita si nu a presupus un cost suplimentar.

Camera a fost mare, un pat de 1,80 m latime si inca un pat de 1 pers. Curat, dar se putea si mai bine.

Am avut all inclusive, asa a fost oferta, nu ca mi-as fi dorit acest lucru. In cazul nostru, demipensiune ar fi fost ok. Oricum mancarea a fost buna si diversificata din punctul nostru de vedere. Intr-adevar, au fost momente cand, la ore de "varf" trebuia sa astepti pt clatite, pizza, omlete, oua ochiuri - aceste produse fiind foarte solicitate. Pachetul a continut gratuitate la barul de la piscina (deschis pana la ora 22) si barul din holul hotelului (deschis pana la ora 24) plus snack bar intre mese. In concluzie, nu aveai pe ce sa mai cheltui banii.

Nu au bar pe plaja, dar barul de la piscina este destul de aproape. Ofera turistilor program de divertisment, atat pt adulti (destul de slabut) cat si pt cei mici. Nu stiu sa apreciez programul pt copii, dar am observat ca organizau diverse activitati atat pe plaja cat si la piscina, atat ziua cat si seara.

Pe langa piscina au si topogane. Intr-una din seri, au adus un ansamblu de dansatori locali, a fost ok. Au fost draguti cu noi pt ca ne-au facut o surpriza aducandu-ne in camera o sampanie de ziua sotului (cu felicitare cu tot). Plaja este ok, doar ca nu au sezlonguri aproape de mare, lasand un spatiu dedicat celor care vor sa stea fara sezlonguri.

Nu am platit sezlongurile pe plaja si am observat ca nimeni nu platea, desi erau si persoane necazate la cele 2 hoteluri Sunrise (celalalt hotel Sunrise nu este situat pe plaja, este in spatele acestuia). Am fost surprinsa ca nu aveau schimb valutar in acest hotel, desi aveau un mini market. In schimb, am gasit un schimb la celalalt hotel Sunrise. Contra cost (1.5 leva/pers -shuttle bus sau 10 leva - taxi), puteai ajunge in 5min in Ozbor.

Un punct slab al zonei ar fi ca nu exista o zona de promenada, te poti plimba doar pe plaja. Nu exista o zona pietonala, fiind ingradite hotelurile/apartamentele.

Despre Ozbor, voi scrie un review separat. Ideea e ca nu se merita un drum pana aici intrucat aceasta statiune nu ofera nimic.

In schimb, hotelul este ok, cu potential de dezvoltare. De exemplu, zona verde din jurul hotelului nu este tocmai frumoasa, desi, se vede ca se straduiesc.

Trimis de luzy in 19.08.18 14:22:46
Validat / Publicat: 19.08.18 19:15:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri, Albena, Balcic, Burgas

VIZUALIZĂRI: 2002 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (luzy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 Zona de servit masa

• Alte impresii din această RUBRICĂSunrise Blue Magic Hotel: