Hora Hotel [Saturn]

Avatar Mona1991
DIN Târgovişte [DB]
înscris/ă în 09.08.18
AUG-2018

Hotel ok, personal foarte nervos

Am fost cazati aici intre 03-08.08.2018, cazare cu mic dejun, bilete cumparate prin intermediul unei agentii de turism. O sa enumar atat lucrurile bune cat si cele rele.

Lucruri bune:

1. Hotelul este pozitionat fix pe plaja, ai vedere din camera catre mare.

2. Au aer conditionat fara de care nu am fi putut sta.

3. Micul dejun variat si bogat, fiind in stil bufet suedez mananci cat vrei si ce vrei. Aveau de toate (branza sarata, branza dulce, cascaval, mezeluri, cereale, lapte iaurt, legume, carnaciori, ochiuri, omleta, peste, ceai, cafea iar dupa masa am vazut si ceva fructe pe mese)

4. Curatenia. Aici as da un 7 pentru curatenie doar pentru ca baia fiind invechita nu prea aveai ce pretentii sa ridici (oricat s-ar chinui cameristele sa faca luna nu aveau cum) dar curat se facea zi de zi. (se dadea cu aspiratorul, se lua gunoiul, ne. au schimbat chiar si prosoapele).

5. Acces la piscina din vecinatate.

6. Liniste

7. Balcon cu vedere la mare

Parti rele:

1. Lifturile sunt groaznice, stateam mult sa le asteptam si la urcare si la coborare, erau supraglomerate si insuficiente. Plus ca erau foarte multe persoane cu dizabilitati care se chinuiau pur si simplu sa intre in lifturile acelea mici dupa ce asteptau muulte minute. Cred ca era necesar un lift special pentru asemenea cazuri.

2. Personalul- tot timpul nervosi si prost dispusi, se plang ca au prea multi clienti, ca noi suntem pretentiosi, au un limbaj foarte inadecvat pentru a lucra intr-un asemenea domeniu, erau zile cand urlau si tipau la clienti (groaznic). Habar nu au cum sa isi atraga clientii. Ne doream sa achitam si celelalte mese pentru sejur si doamna de la restaurant ne-a informat ca restaurantul e citez " varza", nu stiam la ce se refera, ne-am dat seama abia a doua zi dimineata, insa m-a uimit fericirea doamnei cand am renuntat.

2. Astepti foooarte mult sa mananci, chiar si la mic dejun iar la pranz si cina e teroare. Aveau chiar si un anunt prin care informau ca servirea mesei poate dura chiar si 2 ore. Asadar nu recomand servirea pranzului sau cinei.

3. Cazarea se face doar dupa ora 18 deci din start pierzi jumatate de zi:(iar la plecare abia asteapta sa le eliberezi camera.

4. La restaurant curatenia lasa de dorit, cu greu gasesti vreo farfurie spalata cum trebuie, cele mai multe au urme de mancare, grasime si alte cele.

Eu una as reveni la acest hotel peste cativa ani, poate se mai pensioneaza din personal :D, poate se mai investeste putin in renovarea bailor si poate se mai imbunatateste si activitatea in restaurant.

Mi se pare bun hotelul pentru zona aceea iar raportul pret calitate mi se pare corect.

Impresii încărcate de Mona1991 in 09.08.2018 17:36:20

Validat / Publicat: 09.08.18 18:06:24

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Brasov, Sinaia, Sibiu, Sighisoara, Costinesti, Constanta, Caciulata, Poiana Brasov

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mona1991); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 7 voturi) nota2

[09.08.18 18:03:40]

@Mona1991: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 52&ridAnt=88351

- iulian68
[09.08.18 18:48:06]

Cu Terasa Galbena langa hotel, nu era cazul sa mananci la hotelul lor.

- Mona1991
[09.08.18 18:51:18]

@iulian68: Da, acolo am mancat zi de zi doar ca nu stiam in prima seara prea multe variante si am zis ca ne-ar fi mai comod sa luam masa la hotel. Bine ca nu am facut-o!

- iulian68
[09.08.18 19:06:18]

@Mona1991: Terasa are ani buni de cand functioneaza si, surprinzator, inca isi mentine standardul. Poate au mai marit preturile de la an la an, dar calitatea mancarii se mentine...

- cristina47
[09.08.18 21:51:20]

Una calda, alta rece...

Merci pentru acest articol. Iar, mi-am mai revenit un pic. :) Deci, voi sunteti proaspat intorsi, ca sa zic asa...

Sper sa pot enumera si eu lucruri bune.

- Mona1991
[10.08.18 05:48:11]

@cristina47: Sunt si lucruri bune si crede-ma ca exista locuri pe litoral muuult mai rele ca acesta. Pe mine m-a enervat la culme atitudinea personalului, iti era si frica sa le zici ceva, si lifturile care sunt insuficiente! In rest restul sunt acceptabile!