Unde mâncăm în Eforie Nord?

06.08.2018
TIP: SINGLE
3000 EUR

încărcat de pe telefon!Restaurant & autoservire Litoral

Restaurant Litoral

Se pare ca este o noua metoda de a impresiona clientii. Acelasi lucru l-am patit si eu anul trecut. Se numeste Iulian chelnerul care-l denigreaza pe patron. Cu lacrimi in ochi mi-a povestit anul trecut, ca i-a fost facut monetarul de patron, si " l-a facut cu ou si otet" pentru simpul motiv ca incasarile lui erau de 666 RON iar patronul i-ar fi spus ca este satanist si ca-i aduce ghinion in restaurant. Din spusele lui a rezultat ca patronul i-ar mai fi marcat inca 2 felii de paine ca sa arate casa de marcaj 667 RON.

Mie chiar mi-a parut rau de el cand am auzit asa ceva mai ales ca si mie mi-a povestit chestia cu platitul mancarii. Ar avea dreptul numai la o omleta facuta dintr-un ou, zilnic restul totul este contra cost.

Nu cred sa fie adevarat. Anul acesta am servit masa de cateva ori la Restaurantul Litoral unde mancarea este foarte gustoasa. Spre norocul meu nu l-am mai vazut pe ospatarul plangaret. 😁😁

Recomand aceasta locatie.

Impresii încărcate de ducky45 in 06.08.2018 17:31:57

Validat / Publicat: 06.08.18 18:05:10

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ducky45); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  -2 PMA (din 2 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de ducky45? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[06.08.18 18:04:32]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Eforie Nord?, EFORIE NORD" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Descoperă Eforie Nord]

- Djbobo
[06.08.18 20:47:27]

Nu m-am lamurit cu privire la aceasta locatie ce mancare serveste, preturi, agoleratie, pozitionare, etc, asta e scopul unui astfel de articol, am inteles doar de un ospatar plangaret, probabil i-a venit mintea la cap si a plecat din tara asta unde toti il batjocoresc! Nu m-a ajutat cu nimic acest articol!

- Andreea45*
[06.08.18 22:24:12]

Totul a fost explicit si la subiect. Mancare buna locatie ok, si un chelner pus pe capatuiala. Am lucrat 4 ani in Elvetia, daca vorbeam ceva urat la adresa patronului sau a restaurantului, banuiesc ca eram concediata.

- Corina70
[07.08.18 11:28:41]

@ducky45: Articolul tau are 172 de cuvinte, dintre acestea doar 19 se refera direct la acest restaurant. E greu de crezut ca poti descrie un restaurant in doar 19 cuvinte, in asa fel incat cei care ar putea fi interesati sa manance acolo, sa inteleaga daca merita sau nu. N-ai scris un cuvintel despre meniu, preturi, servire, ambient.

Cum ar putea cineva sa te creada, atunci cand scrii sec "recomand aceasta locatie"?

- mirceaiu
[04.06.19 02:08:09]

@Andreea45*: nu vad cu ce te deranjeaza pe tine acest lucru???

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[04.06.19 08:32:46]

@mirceaiu:

cu ce te deranjeaza pe tine acest lucru???

Stai așa, că nu m-am prins; Andreea45 spune (pe scurt) cam așa:

Mancare buna locatie ok, si un chelner pus pe capatuiala.

Cu care parte nu ești tu de fapt de acord? Cu faptul că e mâncarea bună și crâșma e ok? Sau că un chelner de acolo încearcă să își tragă un bacșiș mai mare prin povestiri lacrimogene? Și până la urmă, care e de fapt problema ta? Ai vreo legătură cu locanta suspomenită, sau ești cumva chiar persoana despre care e vorba în „articol” (că impresii nu se pot numi)?

Zic și eu... nu-i musai să răspunzi.