ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2018

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Locul unde nu voi mai receni vreodata!

Am ajuns la Complex Dunarea prin recomandari de la persoane care au fost in alti ani si au fost multumiti! Videoclipurile de pe you Tube din alti ani m-au facut sa cred ca e vorba de un resort wow cu multe activitati pt copilasi si ca totul va fi minunat! Ei bine... NU A FOST ASA DELOC!

Am facut rezervare direct la hotel cu tichete de vacanta. Cand am ajuns acolo, cu o mica atentie la 10 eram deja cazati cand altii nici la ora 14 15 nu aveau inca facut check in. Asta a fost un plus si eram incantanta.

Ajunsi in camera, constatam ca aerul conditionat nu raceste deloc si mai si miroase din el a canalizare. Aveam camera aproape de piscina, ceea ce ne-a bucurat dar curand urma sa fie un cosmar.

Am mers sa luam masa de pranz, 2 adulti si un copil (care a mancat din portia mea de mancare) am luat 2 ciorbe 2 felul 2 si o salata si am dat 100 de lei. Totalul pt 7 zile pe card pt camera dubla e de 960 de lei adica in jur de 160 de lei pe zi pe familie pt pranz si cina.

Preturile la mancare sunt ENOOOOOOORRRRRRMMMMEEEEEE (un snitel mediu 100 120 de grame 15 lei, o portie de cartofi prajiti congelati 8 lei, 3 carnaciori subtiri 10 lei portia de orez 8 lei, 10 lei ciorbele, escalop de porc 15 lei 100 grame si iti puneau doua feliute subtiri cat degetul si putin sos. In conditiile astea 3 persoane nu mananca la pranz doua feluri astfel sa iti ajunga sa mananci ceva si la cina.

Mancarea nu e foarte variata, ce nu se mananca la pranz se scoate la cina, unde se mai adauga cateva sortimente (paste carbonara cu o umbra de kaizer, paste bolognese cu o umbra de sos - 15 lei; o felie de pizza 10 lei, si asa mai departe.

Batura si ea foarte foarte scumpa. O apa la 500 ml 6 lei, un suc 6.5 lei la 500 ml si tot asa. Prajiturile scumpe si ele. TOTUL SCUMP! 3 zile nu am mancat la cina ca sa ne ajuga banii si totusi in ultima zi nu am mai luat pranzul ca nu mai aveam cu ce.

MICUL DEJUN INCLUS IN PRETUL CAMEREI: Sincer, mai bine nu mai dadeau acest mic dejun. Acesta era tip bufet suedez dar era de groaza. Un salam de porc, o sunca de praga subtire taiata care in unele zile era si putin inacrita, parizer cu ardei in el si el uneori putin inacrit, o telemea, o "feta" de aia la 10 lei kg - "specialitate cu lapte" cum apare prin magazine pe eticheta, cascaval care zici ca fusese tinut toata noaptea in caldura, ochiuri, scrob doar din oua batute, carnati din cei mai penali cu miros si gust de soia/cremwusti din cei mai ieftini gasiti, rosii taiate cu toporul cu tot cu cotor, untul era defapt Untar si margarina la pachet taiata pe tavi. Magiun, miere, zacusca si fasole batuta in castroane si puneai cu lingura. (merg la mare de la 4 ani si tin minte si acum cand am 26 ca primeam la masa unt la pachetele si dulceata si miere in cutiute micute pe care le adoram si NU ERA MARGARINA SI NICI NU PUNEAM GEM CU LINGURA IN 1996). Vai de familiile cu bebelusi si copii micuti - NU AVEAI EFECTIV CE SA LE DAI SA MANANCE DIMINEATA. Nici un fruct macar, doar mezeluri ieftine si niste legume.

La pranz a doua zi am constatat ca nu putem dormi cu usa deschisa la balcon ca se auzea galagia facuta de un nene care cica facea fitness cu lumea de acolo... cu usa inchisa muream de cald ca aerul nu functiona. De sambata cand ne. am cazat pana luni am reclamat la receptie in repetate randuri ca murim de cald si nu putem sta cu usa deschisa ca tantarii imi pisca copilul. Nu a venit nimeni. Am sunat. o pe doamna care ne. a cazat si a decis sa ne schimbe camera... Apuca. te si cara toate bagajele iar... dar macar aici mergea si aerul si era si liniste... Camera veche a fost data a doua zi altora fix la fel cu aerul conditionat imputit si defect.

Piscina e cel mai mare plus pe care il are acest resort tinand cont ca e departe de plaja cam la 30 de minute de mers pe jos. Exista minicar pus la dispozitie din 10 in 10 minute, ultimul fiind la ora 16.20 spre mare. Seara ieseai pe jos la plimbare. Au plaja lor privata dar nu au suficiente sezlonguri pentru cati oameni au. La piscina toata lumea isi lasa prosoapele pe sezlonguri de la prima ora si ei veneau de abia seara sau nu veneau deloc si de multe ori nu gaseai sezlong ca era "ocupat" degeaba. Era bataie pe umbrele, ti le furau "smecherii" cat erai la masa. Pentru 2500 de lei cat a costat sejurul nu s. a meritat decat piscina unde ne. am balacit non stop. In rest... In camere totul vechi de cand a fost deschis, curatenia era facuta doar cu mopul pe jos si pe sus colcaiau panzele de paianjeni.

Hartia igienica era cu portia prosoapele la fel, daca nu le lasai pe jos nu ti le schimba nimeni. Lenjeria nu a fost schimbata niciodata la nici una din camere. Bateria de dus ciudata... dusul nu ajungea pana la fundul copilului sa il pot spala. Wireless nu era decat la receptie si la restaurant. Locul de joaca de la restaurant era o sala plina de jucarii jegoase, rupte, si era supravefheat doar de la 14 la q6 de catre 2 oameni cu care n. as avea nici eu incredere sa stau in aceeasi incapere, dapai sa imi las copilul. Candva probabil acest complex a fost de vis, dar vazuti cu banuti in conturi, masini scumpe, vilute etc.

AU UITAT sa mai investeasca si in complex si nu realizeaza ca in timp vor pierde. Am auzit foarta multa lume care venea de 9 ani si erau foarte dezamagiti de anul acesta.

Trimis de SilvyRebe in 04.08.18 19:44:18
Validat / Publicat: 04.08.18 20:45:57

VIZUALIZĂRI: 835 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (SilvyRebe); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.08.18 20:45:12]

@SilvyRebe: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

----------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 85&ridAnt=88140

• Alte impresii din această RUBRICĂClub / Complex Dunărea: