ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.05.2010

Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit
    Foarte nemulțumit

Clar NU!!!

Anul acesta am optat sa imi petrec miniacanta de 1 mai undeva mai aproape din cauza perioadei scurte. Asa ca m-am orientat catre Nisipurile de Aur si am ales Hotel Helios. (proasta alegere!!! )

Sincera sa fiu nu sfatuiesc pe nimeni sa isi arunce banii pe geam asa cum am facut eu mergand acolo. Totul a inceput sa mearga prost din secunda in care am ajuns in parcarea hotelului unde cineva s-a chinuit vreo 2 minunte intr-o engleza chirilica sa-mi spuna ca nu mai sunt locuri libere. Boon... sa zicem ca ne asteptam intr-un fel, noroc ca am gasit locuri la un parc de distractii acvatice in apropiere. Intr-un final am ajuns la recetie unde se imbulzeau cel putin 200 de persoane sa se cazeze. Am stat 2 ore in picioare in fata receptiei, timp in care am auzit o paleta larga de injuraturi in limba romana, am vazut 4 receptioneri stangaci si un sistem informatic cazut. Nimic pana acum, am ajuns la check-in, mi-a alocat camera care nu era gata, deci am mai pierdut vreo 2 ore prin hotel.

Camera de 5 stele arata ca una de 3, praful nesters (deci nu stiu ce curatenie au facut), WC-ul murdar, prosoapele gri.

Mancarea facuta dupa sufletul romanului, multa si de calitate proasta. La masa au facut atata risipa incat cu ce ramasese hraneai 2 sate din Africa. Sucul avea gust groaznic si o culoare fosforescenta. Barurile cu care ne incantasera in oferta erau inexistente, piscina interioara avea apa rece si exces de clor, dar era mare.

Clubul dragutel, dar la 12 noaptea incepeau manelele, lucru care ii bucura intr-un mod foarte ciudat pe multi dintre colocuitori. Animatia aproape inexistenta.

Anul trecut am fost la Nessebar- Hotel Sol Bay unde calitatea serviciilor este net superioara.

Concluzionez spunand ca aceasta excursie mi-a scos Nisipurile de Aur din cap, m-a facut sa ma simt jenata de educatia precara a multora dintre romani si sa ma reorientez spre alte destinatii care imi pot oferi altceva.

Trimis de madalina_g* in 12.05.10 13:25:15

VIZUALIZĂRI: 2379 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (madalina_g*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

magdalena
    [12.05.10 15:43:25]

Mi-a placut review-ul tau!

Sa stii ca la Sol Nessebar Bay in acest an inghetata avea culoare fosforescenta...drept pentru care nici nu m-am atins de ea!!!

BEST TURIST
    [12.05.10 16:26:10]

Multumim ca am gasit un alt turist care a nimerit la Helios si dupa cum imi dau seama perioada este aceiasi!

Noi am avut inspiratia de a petrece cit mai mult timp prin Varna la cumparaturi si asa am descoperit multe feluri de a te distra si ajungeam destul de tirziu in hotel incit mirajul noptiilor isi facea efectul cind urcam in apartament asta ca sa nu mai realizam marea dezamagire!

sbacau
    [12.05.10 17:10:40]

sfatul meu: cautati ca si locatie de concediu undeva fara romanashi; nu stiu insa unde mai puteti gasi...

si sa stii ca bulgarii au "bagat" manele tot pentru ai nostri, ca ei nu au auzit de asa o tiganeala; pun pariu ca sarea "lumea buna" de pe scaune...

magdalena
    [12.05.10 17:13:06]

Nu prea... , Romania s-a mutat in Bulgaria!!

gigioc
    [09.02.11 09:12:18]

excelent rewiev. Anul trecut am fost la sol luna bay obzor, la fel cand bea cate ceva ai nostrii se cred zmei. In afara de faptul ca i au disperat cu manelele pe bulgari su insistat pe melodia "noi suntem romani".

Primisem o oferta interesanta anul asta de 1 mai ceva in 80 de E / pers dar dupa ce am citit despre acest complex mai bine ma duc la sovata.

BEST TURIST, gigioc, magdalena, sbacau
    Alte impresii din această RUBRICĂHelios Spa & Resort: