ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2018
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 15.07.12
JUL-2018

Terasa Cocktail, una dintre cele mai bune

Cu mirare citesc un articol ce nu recomanda aceasta terasa. Dar anul acesta pe noi Cocktail ne-a impresionat, dupa ce ani la randul a fost jalnica. Si gazda noastra ne-a recomandat sa mergem la ei pentru ca sunt in regula cu inspectiile.

Am incercat si alte terase din statiune anul acesta dar la toate ne-a dezamagit cate ceva. Ba chiar la Leul de Mare a fost groaznic, nu recomand pentru ca nu aveau mai nimic de mancare si ceea ce ne-au adus nu era proaspat si avea gust ce lasa de dorit. Nici clienti erau mai deloc. Complet de evitat!

Anyway, revenind la Cocktail, servirea a fost impecabila. Nu stiu cum s-ar fi putut schimba aspectul acesta in ultimele vreo 2 saptamani de cand ne-am întors de la mare, dar cat am stat noi acolo de la finalul lui iunie pana prin 8 iulie (regret ca am scris asa tarziu reviewul pt ca mi-am dorit foarte mult sa las un review pozitiv despre ei), chelnerii au fost minunati. Pur si simplu superiori fata de multe alte terase. Au aratat multa atentie, amabilitate, profesionalism. Da, au mai facut mici greseli umane, dar conteaza si cum se comporta clienții... Noi i-am asigurat ca nu e nicio problemă si am empatizat cu ei, pentru ca nu era nimic grav. Oricum terasa a inceput sa se umple si pana la refuz din iulie incolo, si probabil ca greseli au mai aparut si intarzieri s-au produs. Dar in general numai intre orele 12 jumate si 1 jumate e plin pana la refuz, noi mergeam pe la 2. Pot da exemple nenumarate cand m-au impresionat: una din fete empatiza si era foarte prietenoasa cu un copilas (cand trecea pe langa el in drumul spre a aduce sau ceva) de la o masa pe care nici nu o servea, unul din băieți se uita mereu sus (prin iunie cand eram cam singure sus pe terasa) la noi sa vada daca mai avem nevoie de ceva, mereu au fost amabili sa ne puna la pachet pizza etc. Daca s-a schimbat ceva si stresul a devenit prea mare nu stiu, dar cel putin eu am simtit neaparat nevoia sa arat cat de mult i-am apreciat pe toti.

Apoi partea a doua: mancarea. Mi-nu-na-ta! Aveau si specialitati. Am mancat paste asa de bune, ciuperci sote incredibil de gustoase, orez sarbesc servit ca la restaurante de lux, foarte bun, pizza a fost perfecta! Voi pune si poze. Am mancat aproape in fiecare zi la ei si nu m-am saturat, eu fiind chiar vegetariana (si a bit peste), fara sa sufar ca nu am de mancat decat cartofi (cum ar fi fost la multe autoserviri si terase triste). Farfuriile decorate, prezentarea foarte frumoasa. Cocktailurile though nu m-au impresionat, deci nu le recomand.

De la terasa se vede frumos marea, pacat ca se permite fumatorilor sa fumeze (ea fiind acoperita totusi...).

In concluzie recomand cu drag Cocktail, fiti rabdatori, e imposibil ca si calitatea mancarii sa se fii schimbat in cateva saptamani, dar daca e buzna de turisti normal ca lucrurile merg mai greoi.

Trimis de alle4295 in 22.07.18 20:44:24
Validat / Publicat: 22.07.18 21:16:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE SUD.

VIZUALIZĂRI: 1260 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alle4295); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Mujdeiul adevarat... Nici apos nici taiat cu maioneza

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Eforie Sud?: