ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2018
15 AD. + 4 COPII -- v: 4-10 ani

Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Teribil!!!

Buna ziua, suntem grupul de 19 persoane (15 adulti si 4 copii) din Craiova, avand 7 camere rezervate la acest hotel in perioada 19.07-26.07.2018.

Inca de ieri de la sosire am intampinat dificultati atat la mancare, cat si la cazare, care s-a facut destul de tarziu, chiar si dupa orele 15:30.

Cu privire la 4 camere din club villa, acestea arata deplorabil;

- cele 2 spatii din camera fam club pt 3 ad si 1 copil sunt foarte mici, sifonierul nu are polite, nu exista telefon, nu exista cana electrica, pahare etc, una din incaperi nu are usa, nu are tv, dormim cu draperia in cap, la baie exista un fir neizolat periculos.

- in alta camera club pt 2 persoane, exista un pat matrimonial si inca un pat ce blocheaza sifonierul, wc curge intruna si nu exista iluminat la intrare.

Cu privire la serviciile oferite de bucatarie si acestea sunt deplorabile, meniul este foarte saracacios: la pranz nu a existat carne de pui sub nicio forma, gratar doar niste mici cruzi, iar aseara meniul identic plus piept de pui si peste dar insuficient pentru nr turistilor. De dimineata era un singur bucatar la clatite si foarte multi la coada, acelasi lucru si la omleta, ceea ce a fost imposibil sa servim asa ceva... la un hotel de 5 stele?!!!

De asemenea, exista in restaurant un storcator si fructe alaturi, si dorim sa servim asa ceva, a venit un chelner si ne a solicitat bani pt freshuri, la fel si pentru cocktailuri, existand doar 3-4 feluri de bauturi alcoolice autohtone, nimic de import... ceea ce nu e posibil pentru serviciul de Ultra All Inclusive!!!

La fel si cafeaua, exista doar ness, niciunde nu exista expressor de cafea normala.

Foarte multe pisici pe mesele din terasa restaurantului!

La plaja, pe ponton nu functioneaza barul, langa plaja exista un bar saracacios, suc la dozator si apa, functionand in anumite ore.

Aseara la amfiteatru a fost spectacolul pentru copii maxim 30 minute, avand locuri foarte limitate in comparatie cu nr turistilor, desi nu suntem numerosi la acest hotel

La ora 21:15 pe terasa au inchis luminile, lasand turistii in bezna la mese, indemnandu-ne sa ne ducem la culcare.

Singura distractie de aseara a fost un spectacol slabut pe ponton, insa, ca si ls amfiteatru, spatiul era foarte mic pentru turisti.

Cu privire la procurarea prosoapelor de plaja, am intampinat si aici dificultati: niciun chelner, reprezentanti ai hotelului nu stiu engleza, aratandu-le cardurile de prosoape nu stiau sa ne indrume in locul unde se procurau aceste prosoape; intr-un final ajungand acolo, doamna nu a vrut sa ne dea, intrucat programul de ridicare este 8-12. Dupa lungi insistente, explicandu-i ca era prima zi, ne-a dat 2 din 4pers, respectiv 2 din 3 pers. In dimineata aceasta, la ora 9 nu EXISTAU Prosoape! Ne- a spus ca nu au si sa revenim dupa ora 12, la inchiderea programului.

Cu privire la agrementul pentru copii, desi in pozele hotelului arata un loc de joaca cu carusel, leagane si tiribomba, acestea exista, DAR la HOTELUL VECIN. Nu avem acces la acest loc de joaca. Toboganele de plastic de pe plaja, cele aratate in pozele hotelului, nu exista! Cele mari, sunt printre Club villa, accesul foarte greu la ele si Nu Functioneaza!

In concluzie, suntem total nemultumiti de serviciile acestui hotel care pretinde a avea 5 stele!!!

Din experientele noastre din Turcia la numeroase hoteluri de 4, respectiv 5 stele nu avem termen de comparatie, serviciile acestui hotel fiind maxim de 3 stele.

De asemenea, in grupul nostru sunt 2 cupluri care vin pentru prima data in Antalya, la recomandarile noastre pentru serviciile de 5 stele si sunt total dezamagiti!

Trimis de Cata2010 in 20.07.18 14:43:31
Validat / Publicat: 20.07.18 15:24:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Von Resort, Side Delphin Imperial, Belek

VIZUALIZĂRI: 2395 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cata2010); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 Barul de pe ponton inchis tot timpul
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmasterX [20.07.18 15:24:19] »

@Cata2010: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 89&ridAnt=87506

webmaster26 [20.07.18 15:38:25] »

@Cata2010: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

nrs † [20.07.18 16:02:36] »

doua remarci: UALL nu inseamna ca iti da nimic in afara de ce vor ei, sau mai corect ce au spus ei ca vor da.

alta problema: cum ai ales acest hotel cu cu nota 5.2 si grad de recomandare 33% pe AFA? nu ai vazut unde urmeaza sa plecati? eu intreb si citesc mult inainte sa plec undeva nu ma arunc cu capul inainte la ce imi spune agentia, agentia are diverse interese sa vanda anumite hoteluri

rentea [20.07.18 16:45:28] »

Exact cum a mentionat si nrs, chestia cu uall, all, mall sau cum i-or spune ei nu ii obliga la nimic. Este marketing!

Cata2010 [20.07.18 17:03:02] »

Cu privire la conceptul de UAL, inseamna ca mai sunt pe langa bauturile autohtone si cele de import, dar nici vorba! 2-3 feluri autohtone si sucuri doar la dozator. Cu privire la recomandarile de pe AFA, am observat ca erau de foarte mult timp, parca din 2011 si am crezut ca au schimbat in toti acesti ani, tinand cont de faptul ca au un rating bun pe tripadvisor.

nrs † [20.07.18 17:24:39] »

@Cata2010:

cine te-a dezinformat cu privire la UALL? inainte sa cumperi o vacanta e bine sa citesti ce cuprinde conceptul indiferent cum se cheama all, uall sau chiar mall!

fiecare hotel ii zice cum vrea si nu este obligat sa puna nimic in el. daca acolo scrie ca iti da numai apa plata cu lamaie si ii zice ultimate-extra-mega all nu poti sa faci nimic altceva decat sa ocolesti acel hotel daca nu iti convine oferta.

ce spui tu cu privire la uall este ce doreai tu, nu realitatea

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [20.07.18 20:48:29] »

11000 euro

cu AVIONUL (toate taxele incluse)

"ECHIPA" A INCLUS:

ADULŢI: 15

+ COPII: 4 -- varsta: 4-10 ani

Preţul plătit pentru întregul grup este nerelevant pentru marea majoritate a celor care îţi citesc articolul.

Crezi că ai putea preciza preţul plătit doar de familia ta pentru camera în care ai stat?

Eu văd că există şi o contrarecomandare de anul trecut din august 2017, suficient de recentă pentru a realiza că nu s-au petrecut minuni cu acest hotel.

Cata2010 [20.07.18 21:14:18] »

Camera pentru 2 adulti -1350€, 2 adulti si 1 copil 1700 € si 3 adulti si 1 copil 2210€.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [20.07.18 21:15:51] »

@Cata2010:

Mulţumesc mult pentru precizări.

Cata2010 [20.07.18 21:17:23] »

Cu privire la recomandari, imi aparea pe site doar cea din 2011, restul acum le-am citit.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [20.07.18 21:24:24] »

@Cata2010:

Păcat că ai descoperit acea postare abia acum când faptul este consumat.

Altfel ai fi ales altceva şi gradul de satisfacţie ar fi fost altul.

Cata2010, fra, rentea
    Alte impresii din această RUBRICĂLyra Resort Hote [Kizilagac]: