ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2018
ÎNSCRIS: 06.09.11
JUL-2018

Pentru familiile cu copii mici si nu numai

Am ajuns in aceasta locatie ca urmare a unei oferte primite pe mail. In plus cautam de fiecare data sa gasim locuri unde copilul nostru de 8 ani sa aiba suficient spatiu sa isi descarce bateriile, iar noi sa ni le incarcam pe ale noastre. 

Cazarea. S-a facut rapid, am primit o camera la etajul 1, cu pat dublu si canapea extensibila cu vedere la intrarea in vila si partial spre terasa. Desi, vis -a -vis este un restaurant a carei formatie canta seara de seara pana tarziu in noapte, daca inchideai geamurile, nu se mai auzea nimic, prin urmare izolatia fonica excelenta. Camera confortabila, de o curatenie exemplara, cearceafuri albe, apretate, pat cu saltele noi, perne multe. Canapeaua extensibila, pregatita cu perne, cearceafuri, pilota imbracata, totul pregatit pentru oaspeti in cel mai mic detaliu. Plasma TV si telefon. In sifonier am gasit prosoape albe, curate, si 2 halate de baie. Baia, curata, dotata cu cabina de dus (prima pe care o gasesc in calatoriile mele unde nu curge apa pe langa cabina si nu este infundata!!), kit-uri cosmetice (sampon, sapun, casca de baie, etc.). WC avea odorizant! Curatenia s-a facut zilnic, s-a aspirat mocheta, s-a aruncat gunoiul, s-au facut paturile. Camera nu avea balcon propriu. Ieseai din camera si imediat, in stanga, dadeai de o terasa, mica, cocheta, cu 2 bancute. Aici fuma sotul meu, existand si scrumiera curatata frecvent.

Mancarea. Noi am ales demipensiune, cu fisa cont pe camera. Micul dejun se servea intr-un salon micut, cochet, la demisol. Restul meselor noi le-am servit in gradina, pe terasa dotata cu foisoare de lemn. Mancarea foarte buna, calitativ si cantitativ, preturile accesibile. Recomand ciorba de fasole in paine si tarta de mere cu sos de vanilie si inghetata de fistic. Ca bauturi, noi am luat seara cate o carafa de vin cu apa minerala si gheata. Nu stiu ce vin era, dar pretul accesibil, fara dureri de cap a doua zi, pentru cunoscatori. . Servirea ireprosabila, chelnerii (3 fete si 1 baiat) cu zambetul pe buze, draguti, gata sa iti recomande din meniu, atenti la detaliu. Micul dejun, bufet suedez, suficient. Au lipsit fructele si sucurile, dar pe noi nu ne-a deranjat. In schimb au plusat chiflele si cornurile calde cu unt. Un deliciu!! Ouale se serveau la cerere, ceea ce mi s-a parut super ok, fiind facute si servite atunci pe loc.

Distractia. Pentru noi, parintii, a fost mai mult decat o gura de oxygen de munte. Copilul a avut tiroliana, trambulina, loc de joaca in exterior, iar in interior o camera cu jucarii, fotbal de masa, etc. Fiind multe familii cu copii, fiica noastra a stat mai mult la joaca, ceea ce ne-a dat noua ocazie, parintilor sa stam mai relaxati. In plus, mesele fiind sub foisoare, langa locurile de joaca, puteai sa stai linistit la masa, dar in acelasi timp sa poti sa iti urmaresti si copilul. In spatele vilei se afla si un mini teren de fotbal, cu 2 porti, dar noi l-am folosit sa jucam badminton. 

Parcarea. Locuri de parcare suficiente, in curtea pensiunii, dar si in fata terasei. In concluzie, o vila cocheta, cu gust, unde curatenia este carte de vizita, unde bucatarul isi cunoaste meseria bine, unde paleta de culori este corect imbinata pornind de la ghivecele cu flori si terminand cu cele ale jucariilor si locului de joaca, unde totul este ingrijit cu mare dragoste fata de turist, familie si copii.

Vom reveni cu mare drag!

Trimis de Elsa76 in 09.07.18 15:12:15
Validat / Publicat: 09.07.18 15:55:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL.

VIZUALIZĂRI: 1236 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Elsa76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Locul de joaca la interior
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 37.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂVila Evergreen: