Royal Seginus Hotel

JUN-2018
REGIM MASĂ uai

Nu recomand

Nu recomand acest hotel.

-camerele nu sunt izolate fonic.

-macarea de proasta calitate. cu foarte mult ulei (exemplu:la omleta foloseau un polonic de ulei, fara sa exagerez)

-bauturi, mancare, prajituri, inghetata-low cost.

-serveau in proprotie de 90% bauturi locale, bauturile de import erau ascunse pe sub rafturi si tot timpul iti spuneau ca s-au terminat.

-animation team si spectacolul de seara -o gluma.

-un hotel cu servicii de 3 stele.

-curatenia in camere era facuta zilnic, dar superficial.

Impresii încărcate de gegeo in 29.06.2018 14:53:47

Validat / Publicat: 29.06.18 18:08:17

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gegeo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 5 voturi) nota2

[29.06.18 18:06:02]

@gegeo:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 99&ridAnt=86769

Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale dela alte hoteluri la care ai fost şi pe care le recomanzi scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[30.06.18 13:32:28]

@gegeo:

Interesant, dar uite că am fost şi eu acolo şi am o cu totul altă părere în majoritatea aspectelor :D

camerele nu sunt izolate fonic

Deşi nu am deloc probleme cu auzul, nu ştiu cum se face că nu am auzit niciun fel de zgomote nici de pe hol şi nici din camerele vecine. Pe hol era mochetă nouă şi foarte pufoasă de ţi se afundau picioarele în ea, atenuând perfect zgomotul paşilor, inclusiv al tocurilor. În afară de câteva uşi trântite de turişti prea grăbiţi, nu m-a deranjat altceva.

macarea de proasta calitate. cu foarte mult ulei

În limba română este o mare diferenţă între "mâncare de proastă calitate" şi "mâncare gătită prost" sau într-un mod diferit de cel cu care suntem noi obişnuiţi. Eu consider că mâncarea era ok, cât timp ingredientele folosite erau proaspete şi de calitate. Dacă nu-ţi plăcea omleta cu prea mult ulei (ce oameni risipitori :D), puteai încerca ouăle ochiuri, care erau foarte bune sau fierte.

bauturi, mancare, prajituri, inghetata-low cost

Mi-a plăcut asta cu îngheţata low cost =)). De fapt, era vorba de îngheţată Algida, o marcă medie, cu produse foarte ok pentru oameni cu pretenţii normale. Alte hoteluri mai scumpe oferă îngheţată mai bună, de exemplu, Carte D'OR, dar doar pentru atâta lucru nu cred că merită să plăteşti o diferenţă de bani deloc de neglijat.

Îngheţată o idee mai bună găseai la magazinele din resort, dar pe bani :D

Am întâlnit şi eu acest fenomen. Ştiu că nu este ok, dar eu am insistat şi am primit mereu ceea ce doream. O singură dată mi-au spus că s-a terminat o anumită băutură şi-mi ofereau echivalentul turcesc. Cu calm, dar ferm, le-am explicat că nu este problema mea şi că nu plec de acolo până nu aduc o altă sticlă. Nu am apucat să-mi termin ţigara şi au adus ceea ce le-am cerut.

animation team si spectacolul de seara -o gluma.

Animaţia pe mine nu m-a interesat, spectacolele de seară mi s-au părut slăbuţe, dar am apreciat formaţiile care cântau live la barul de la piscină, cu un repertoriu variat şi antrenant.

=

Am şi eu o curiozitate: la ce alte hoteluri din Turcia ai fost înainte de Seginus?

- sens
[30.06.18 16:44:57]

Subscriu la majoritatea aspectelor. Nu as repeta sejur acolo decât dacă as găsi o oferta de preț ffff buna.

Pe mine m-a deranjat mirosul și susțin ca prin restaurant trec țevi canal, mascate prin acele coloane cu diametru mare. In zona unora mirosul era ascutit, îl simțeau și copiii care ignora multe astfel de aspecte.

Curățenia fff superficiala.

Izolare fonică proasta. Este singurul hotel din 10 sejururi 5 stele UAI Turcia unde am știut ca am vecini.

Mâncarea buna și diversificata dar din cauza mirosului la masa de prânz când afara nu se putea mânca de cald, preferam sa nu cobor la masa. Și acest lucru a fost o noutate pt sejururile de Turcia.

In schimb camere ffff mari, noi și luxoase.

Cofetăria o încântare. Acolo îmi petreceam cel mai mult timp când eram in hotel :)) ))

Nu am scris decat comentarii despre hotel.

Un review nou nu voi scrie. :) pentru ca suntem f diferiți iar acesta este un hotel cu 2 fețe :)

- gegeo
[30.06.18 20:20:57]

@nicole33:

Iti raspund punctual la comentarile tale.

1. Camerele nu sunt izolate fonic.

crezi ca am scris doar de plictiseala acest review.

Tot sejurul din camera vecina am auzit un bebelus tipand noaptea, dimineata... etc, se auzea Inclusiv mama bebelusului cand il alinta. Probabil eu am fost la un etaj low cost si nu am prins mocheta pufoasa (poate tu ai avut alta camera mai bine izolata sau vecinii in modul stand by).

2. Mancare de proasta calitate.

Cu uleiul a fost un exemplu. pot sa mai scriu multe alte exemple. poate am eu alte standarde la mancare. Este parera mea si nu inteleg de ce te- a deranjat.

Piure din fulgi de cartofi oribil, cartofi prajiti in ulei negru parca era ulei de masina; omleta facuta din Praf de oua la bidon si nu oua proasptete, de mezelurile de la micul dejun, nici nu mai vorbesc; ... pot sa scriu randuri intregi despre acest subiect, dar cred m-am facut inteles. normal ca am gasit si alte feluri de mancare gatite corect, dar am scris lucrurile care nu au fost pe placul meu. nu pot avea aceleasi gusturi la mancare ca ale tale.

La fel a fost si la bauturi. Si nu mai vorbesc de curatenia din camera si wc-ul de la piscina care mirosea ca o baie comunala.

Am scris acest review pentru a semnala cateva nereguli grave a acestui hotel. este parerea mea si trebuie respectata.

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[01.07.18 11:49:08]

@sens:

Cu ţevile este posibil să ai dreptate. Au mai semnalat şi alţi turişti acest aspect, caz în care soluţia tehnică aleasă de constructor este una total nefericită:(.

Din motive de fumat, eu am mâncat doar pe terasă şi nu am avut niciun disconfort olfactiv, iar prânzul îl luam la snack-ul de sub amfiteatru, pe terasă la umbră.

=

@gegeo:

poate am eu alte standarde la mancare.

Cât timp nu mă cunoşti, mi se pare deplasat să faci aprecieri cu privire la standardele mele referitoare la mâncare.

Din multitudinea felurilor de mâncare oferite, eu sunt convinsă că fiecare găsea ceva pe gustul lui, astfel încât să nu se ridice flămând de la masă.

A spune doar că "mâncarea este de proastă calitate", "îngheţata low-cost", nu-ţi va da mai multă credibilitate, ci dimpotrivă.

Băuturile locale sunt cam aceleaşi la toate hotelurile la all inclusive şi ar fi trebuit să ştii asta nefiind la prima vizită în Turcia. Eu, având alte standarde decât tine, am băut şi de import, dar şi locale şi totuşi am supravieţuit :D

Este foarte bine să ai standarde oricât de înalte doreşti, dar pentru împlinirea propriilor aşteptări ar trebui să alegi hoteluri mai bune şi mai scumpe, în acord cu propriile tale exigenţe.

- gegeo
[01.07.18 19:52:15]

@nicole33: aceste review-uri sunt facute pentru a spune fiecare turist lucrurile bune/rele pe care le-a trait pe propria piele in excursie; nu pentru a ne etala frustrarile personale.

Ma opresc aici cu orice coment la adresa ta.

Publicitate    [19.06.19 09:02:07]