ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2018
ÎNSCRIS: 18.07.17
JUN-2018

Tocmai am venit de la Max Holiday Hotels, fosta VERA Mare, in BELEK

O locatie verde si placuta, gradina spatioasa, relaxanta, baruri exterioare si interioare.

Vizual, este o placere sa te plimbi pe alei curate, salcami, palmieri mari si mici, poduri ochioase, gazon verde, stropit si ingrijit in fiecare zi.

Piscina este foarte mare ca suprafata in forma de L. Un hotel in care, din doua in doua ore, se ofera mereu mese si gustari turistilor pretentiosi. Berea este la discretie iar bauturile alcoolice sunt oferite fara retineri turistilor, in majoritate rusi.

Aerul conditionat este de tip Mitsubishi in sistem centralizat cu display simplu in camera.

Desi interiorul pare cam desuet comparativ cu cromul si sticla hotelurilor noi-noute, pot sa va spun, tot comparativ, ca Hiltonul si Intercontinentalul din Romania au exact acelasi interior! Zidarie, lemn si mochete groase care absorb zgomotele pasilor sau obiectelor scapate pe jos.

Sa nu acceptati camera la nivelul 0, cel al receptiei, pentru ca nu veti avea nici un fel de vizibilitate. O bacnota de 10 euro va da posibilitatea sa primiti camera la nivelul 2 si 3, pe care vi le recomand.

Restaurantul este bine aprovizionat, carnea de pui si curcan si pestele nelipsind de la pranz si cina. Seara se mai serveste gratar de berbecut, si nelipsitul kebab. Multe salate, diverse si ochioase pe care va recomand sa le serviti cu incredere. In fond, suntem in Turcia si putem sa cunoastem bucataria turceasca. Supe de naut si linte la pranz, branzeturi si cascavaluri, aluaturi coapte la tabla sau plita, fructe si dulciuri diverse, chiar si torturi, care iti incanta ochiul! Nu putem avea pretentia sa ne serveasca ceafa si muschiulet de porc ori sarmale si ciorba de burta. Daca ne ducem in Asia, ca turisti, ce-am vrea sa consumam?

Personalul din restaurant si din baruri este inepuizabil, corect si amabil cu toata lumea, indiferent ce anume le ceri sa bei.

Programele de animatie sunt amuzante si antrenante, cei 12-14 tineri facandu-si treaba cu multa energie.

Daca mergi cu copii este o adevarata desfatare, la dispozitie fiind si un bazin cu apa adanca de 35 cm iar cativa animatori se ocupa in permanenta de copii.

Biletul m-a costat exact 998 euro pentru 2 persoane, cu plecare pe 16.06!

Vremea a fost excelenta iar ghizii ne-au sfatuit sa nu venim intre intai iulie si 15 august ca sa nu murim de caldura. Sa cereti oferta SHOPING de la ghidul dumneavoastra. Este gratis si va duce la o casa de moda de articole din blanuri si piele, cu o parada a modelelor ce va prezinta colectiile, apoi la o expozitie cu vanzare de bijuterii unde veti auzi si vedea lucruri si mici trucuri care o sa va foloseasca la bazarul central unde veti fi dusi in final.

Una peste alta a fost un sejur relaxant, odihnitor, atat pentru ochi, pentru burta dar si pentru amuzament. Am colegi care au fost cu bilet la Mamaia si au avut mari cheltuieli suplimentare, nervi, mizerie in apa, pe plaja si pe strada. Plus cheltuieli cu transportul spre Litoral.

Pentru Turcia transportul cu avionul este inclus in bilet, avantaj client, dar am vazut si doua masini de Romania ajunse acolo.

Am fost in Turcia pentru a 3-a oara si acum deja am luat bilet si pentru sfarsit de septembrie, mult mai ieftin, in alta statiune. Doar o viata avem, nu-i asa?

Trimis de vali_bob in 24.06.18 19:08:55
Validat / Publicat: 24.06.18 19:43:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Am mai fost in Side, la hotelul Port River & Spa

VIZUALIZĂRI: 2583 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vali_bob); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 57.00 EUR pe cameră

[24.06.18 19:22:22]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 83&ridAnt=86643

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [24.06.18 19:54:42]

@vali_bob:

Eşti tu convins că fără bancnota miraculoasă nu se poate?

Sincer, nu mi se pare o recomandare ok. Magazinele la care sunt duşi turiştii în aceste excursii de shopping au cele mai mari preţuri, ghizii beneficiind de comisioane importante din suma cumpărăturilor făcute de fiecare grup în parte. Până la vârsta asta credeam că ai înţeles că nimic nu este gratis în lumea asta .

Transportul cu avionul este inclus doar dacă tu alegi un pachet cu avion charter. Însă, dacă nu ai aflat încă, jumătate din preţul plătit de tine s-a dus doar pe avion, taxe de aeroport şi transferuri.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [24.06.18 21:41:54]

@vali_bob:

Unde veți sta?

• Alte impresii din această RUBRICĂOrange County Resort (ex Vera Mare, ex MaxHoliday) [Bogazkent]:

• pagină generată în 0.031919956207275 sec