#I#D

ADULŢI: 2pers

#G#0
#M#0

Hai- hui prin Grecia

Plecarea a fost de pe o zi pe alta: nu cazare, nu destinatie, nimic.

Când am intrat in Grecia, ne-am hotarât sa ne oprim la Salonic pt un tur al orasului si eventual o noapte de cazare. Dar... , ne-am oprit pe bratul Kasandra, in New Moudania (scuze daca n-am scris corect), unde am ramas trei zile.

Cazarea bună (25euro/n), mâncarea f buna, oameni prietenosi, oraselul micut, dar frumos.

De acolo am plecat in Paralia Katerini, unde ne-am cautat cazare si am gasit pe faleza lor, cu vedere la mare, la 45euro/cam, dar ca la piata am negociat (suntem români) si am"scos" camera la 30 (afacere!!! )

Plaja nu prea am facut că tot am alergat ca nebunii. Nu a ramas statiune din imprejurimi sa n-o vizitam. Cum am ajuns acasa?

OBOSITI, dar multumiti de nebunia noastra. A! sa nu uit: cazare se gaseste pt oricine, indiferent de buget. Anul acesta vom pleca la Alexandropoulis (corect scris? ), tot ca "nebunii"si Croatia sa ne odihnim, promit.

Numai bine! .

Impresii încărcate de wasi in 07.05.2010 21:51:15

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria, Albena

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (wasi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  850 PMA (din 3 voturi) nota2

[08.05.10 07:53:01]

avand in vedere ca review-ul a fost gresit pozitionat initial de catre autor la o vila din Corfu, l-am mutat la "CIRCUIT GRECIA", sectiunea la care zic eu ca s-ar potrivi cel mai bine.

- Diaura*
[08.05.10 22:07:00]

Hai wasi, pune-te te rog pe scris. Precis ai trait multe intamplari demne de povestit pe aici.

De ce distractia ai punctat-o doar cu 50%? si plaja cu 80%?

- Maria Smeu
[09.05.10 07:51:02]

Subscriu la recomandarea Diaurei si te invit si eu la completari. Ceva fotografii cu hotelurile in care v-ati cazat si a locurilor pe care le-ati vazut. Hai, nu mai fi asa "zgarcit" cu impresiile1

Altfel, "nebunia" voastra a fost super si va felicit pentru curaj.

#G#1

#M#1