ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.06.2018
ÎNSCRIS: 09.07.14
JUN-2018

In limita decentei, nimic WOW

Salutare,

Inca de prima oara cand am auzit de faimoasa ferma de scoici din Dalboka, am zis sa incerc si ca odata voi face o incercare cu privire la acest pom laudat fiind un pasionat de fructele de mare de toate felurile

Cand am vazut ca, taverna a aparut si la PROTV am zis, wow, astia stiu ce spun :))

Tin sa precizez ca avem o idee de modul in care se gatesc diferite tipuri de preparate (scoici, calamar, caracatita, etc...) din aceasta cauza imi pot da si cu parerea la ceea ce am gasit in Dalboka

Cum eram pe drumul de intoarcere din Albena, mi-am adus aminte de acest must see si am hotarat sa mergem

Drumul principal este relativ ok, dar dupa ce incepi sa cobori spre aceasta statiune sau loc (nu stiu exact ce semnifica Dalboka), incepe o panta extrem de abrupta si drumul se strica radical, imi este mila de cel care urca cand tu cobori si trebuie sa se opreasca pentru a va face loc unul altuia, iti trebuie ceva aptitudini de sofer si un ambreiaj sanatos :)) ))

Peisajul este o idee ca cel din Grecia, putin stancos iar privelistea este chiar frumoasa

In Dalboka sunt 2 taverne sau restaurante, imediat cum cobori scarile, ai unul in stanga si altul in dreapta, noi l-am ales pe cel din dreapta (datorita numeroaselor recomandari)

Mancarea nu exceleaza mai deloc, sa nu fiu rau, i-as da un 6

Portia de scoici este aproximativ 9leva, portia maricica, dar nu prea are nici o legatura cu adevaratele scoici din Grecia, Albania, Turcia, etc..., cred ca mi-ar iesii mai bune daca ma chinui putin

Cei cu care eram si-au luat si o portie de babycreveti, sincer sa fiu nu mi s-a parut nimic mai amuzant decat portiile acelea de creveti :)) ), erau... cum sa va spun, niste tentative de hamsii, mult mai mici

Am mancat ciorba de peste-0, am mancat crevetii minune-0, am mancat ceva icre-5, am mancat midii in sos de vin-5

Sincer sa fiu intr-un final am comandat ceva pui si cartofi prajiti, efectiv nu prea ma saturasem din ce mancasem

Cost total masa 2 persoane cu cate 2 feluri de mancare si 1 suc-140ron

As incerca sincer si restaurantul din stanga, sa vad cum este, astfel incat sa-mi fac o parere clara daca Dalboka merita sau nu abaterea de la drum

Este o experienta de incercat, numai ca nu va sfatuiesc sa va faceti mari sperante in a manca ceva bun si ieftin

Multa bafta!!!

Trimis de alexandru1988 in 11.06.18 16:21:12
Validat / Publicat: 11.06.18 17:41:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, Albena, Varna, Dorich, etc...

VIZUALIZĂRI: 4847 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexandru1988); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂFerma de midii Dalboka: