ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2008

Sub orice critică
    Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Sub orice critică

In nici un caz Hotel Mimoza 4*

Pentru inceput un sfat prietenesc: daca cititi vreun review negativ nu spuneti din start ca persoana respectiva e carcotasa. Un sambure de adevar trebuie sa existe.

Asa am facut eu cu hotelul Mimosa. Am citit experienta unui patzit si am zis: ei na, asta bate campii. Nu are cum sa fie rau, mai ales ca am fost deja de 2 ori in Bulgaria, intai la Ralitsa Superior in Albena si anul trecut la Arabella 4* unde a fost sublim. Insa ce m-am gandit: hai sa incercam si altceva, desi anul trecut fusese perfect. Un motiv a fost ca anul asta la Arabella camera era in jur de 78-80 eur/noapte fata de Mimosa, 64 eur. M-am gandit: astia de la Arabella si-au luat nasul la purtare, nu e nimic, ma duc la Mimosa care imi placuse cum arata pe dinafara, l-am remarcat anul trecut. Maaaaare greseala. Mare. Foarte mare.

Ne-am catzarat toti in masina si dusi am fost.

Ajungem acolo.

Hotelul aglomerat la maxim. Piscina cat o copaie. De fapt erau vreo 4 piscina cat 4 copai. Sezlongurile ca de obicei ocupate de la 5 dimineata de turisti care isi puneau ceasul sa sune si aruncau prosopul de la balcon sa prinda un loc din timp. Ce conteaza ca il ocupau real pe la pranz. Lasa sa fie. Majoritatea romani evident.

Parca tot ce citisem in postul persoanei care fusese inainte se adeverea. Personalul infiorator. Cateva feluri de mancare din care principalul chiftelutele traditionale bulgaresti facute pentru varietate in diferite feluri si forme. Intr-o zi in forma de mici, in alta turtiti cu facaletul, piure, cateva salate obosite. Nimic comparativ cu Arabella unde in fiecare zi era ceva nou, inclusiv somon si alte chestii bune.

Evident ca am stat tot timpul la mare, si nici nu am calcat la piscina, am incercat sa stam cat mai putin timp in hotel.

Am zis: ei, lasa, am venit in vacanta hai sa ne distram. Oricum era un hotel de zece ori mai frumos decat am fi gasit in tara. Deci am plecat cu ganduri pasnice la drum.

Venim intr-o zi de la plaja binedispusi. Ne oprim la barul de la piscina sa luam cate o bere. Prietenul meu ajunge inaintea mea cu 3-4 secunde si cere o bere. Eu ma apropii de el si ii spun sa imi ia si mie una. Ii pune. Vine din spate sora mea si ma roaga sa ii iau un pahar de Sprite. Ii spun tipului de la bar: " Please, and also a Sprite". La care ala incepe sa urle, insfaca un pahar, il umple si mi-l tranteste in fata zbierand in continuare pe limba lui. Eu ramasesem cu gura cascata, ca asa ceva nu se mai intamplase nicaieri vreodata. Evident ca m-am dus glont la receptie sa fac o reclamatie. Nu va imaginati ca am cerut sa fie dat afara sau ceva, am zis ca vreau sa vorbesc cu managerul hotelului ca sa il rog sa sugereze personalului sa fie mai amabil ca ei au de pierdut. Apare o fetita jumatate cat mine, arata de vrei 14 ani: "Eu sunt managerul". Prietenii nostri faceau misto ca or fi sunat aia vreo camerista: "imbraca-te si tu frumos si vino incoace". Îi spun care e problema, zice ca o sa vorbeasca cu barmanul, in fine, normal ca doua zi era tot el frumusel la bar, fumand in timp ce servea, cu o fatza de psihopat bun de dus la sanatoriu, si se uita urat cand treceam. Cred ca ma dadusera aia in gat ca am avut reclamatii. Eu altfel, destul de dragalasa si placuta la vedere. :)))

Ca sa nu ma lungesc:

1. Mancare proasta

2. Servicii proaste

3. Camera destul de ok, faceau curat zilnic, nu ma plang.

4. Piscina urata.

5. Personal urlator.

6.Coada peste tot: la bar, la masa.

VA ROG DIN SUFLET NU MERGETI ACOLO, IAR DACA MERGETI, ASTEPT CU INTERES COMENTARIILE VOASTRE DE DUPA.

MULT SUCCES.

VA PUPA MONA

NOTA WEBMASTER: Remarcabil review, scris cu o seninatate placuta si remarcabila - mai ales ca, tinand cont de conditiile gasite acolo, te puteai astepta sa ceva "incruntari din sprncene" serioase :)

Mona, chiar CRED ca esti o persoana asa cum spuneai :)

Trimis de puidemonoi* in 04.08.08 08:29:42

VIZUALIZĂRI: 1737 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (puidemonoi*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

• Alte impresii din această RUBRICĂMimosa Sunshine Hotel: