ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.05.2010
ÎNSCRIS: 10.08.09
MAY-2010

Excelent!

Buna ziua!

Azi m-am intors la munca, dupa 4 zile petrecute de 1 Mai la Duni, un resort exceptional, un loc plin de verdeata, curatenie si mult, dar foarte mult bun simt.

Am ajuns acolo, cu masina personala in jurul orei 15, parcarea am facut-o in 5 min la hotelul Pelikan, parcare pazita si inchisa, apoi am constatat cu uimire ca desi aveam doar 300 de metri de mers pe jos pana la receptia Hotelului Marina, unde urma sa ne cazam, gazdele bulgare nu ne-au last sa mergem pe jos si eram asteptati de niste masinute micute care ne-au dus pana la receptie cu bagaje cu tot. Cheking-ul l-am facut in cateva minute dupa care, ne-au fost duse bagajele la camera.

Camerele destul de frumoase, foarte curate si destul de mari, am avut o camera cu vedere la mare, dar nici cele cu vedere in spate nu difereau in nici un fel.

Hotelul este foarte frumos, iar serviciile sunt inreprosabile.

Personal cu mult bun simt, atenti, ordine si disciplina. In aceste 4 zile petrecute acolo nu am avut nici un incident care sa ne strice buna dispozitie. desi eram cazati la Marina am putut beneficia de toate serviciile hotelului Royal palace, care era putin mai cochet, servici de masa, sauna, piscina interioara, lobby bar si orice altceva.

Va reomand acest resort fara nici un fel de retinere. Am sa revin aici cu siguranta, MERITA!!! Am sa postaz si cateva poze.

Desi resortul a fost ocupat in proportie de aproape 100% de romani, nimeni nu a exagerat cu nimic, s-au portat destul de bine, cu mici exceptii. Nu am dus lipsa de animatie si de distractie, oferita din partea celor de acolo, pste 80 de animatori si personal angajat doar pentru asta.

Am sa revin cu poze si cu orice raspuns la intrebarile celor interesati.

Trimis de catalinsiatit in 04.05.10 12:27:22

VIZUALIZĂRI: 2139 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalinsiatit); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

valimi
    [04.05.10 12:34:17]

Asteptam cu nerabdare impresii de la Duni, mai ales ca acest resort a fost in centrul atentiei pentru o buna bucata de timp doar pentru aspectele negative legate de overbooking.

Te felicit pentru alegerea facuta si pentru review.

david
    [04.05.10 12:38:19]

Sper sa gasesc si eu romanii cu bun simt intalniti de tine.

Un vot din partea mea.

[04.05.10 13:00:31]

Merci pentru vot. Eu am spus asta la modul general, ca peste tot exista si exceptii, dar sa tinem cont ca aprecierea mea se referea la cateva sute bune de romani.

Corina70
    [04.05.10 14:27:58]

buna,

si noi avem rezervare la acest hotel, in iulie.

am marea rugaminte sa-mi spui de ce ati parcat la h. Pelican, Marina Beach nu are parcare proprie sau era deja ocupata ?

de asemenea, daca stie cineva, cei care sunt cazati la Marina Beach pot folosi piscina, barurile si restaurantele de la alte hoteluri din resort ? mai exact, la Belleville ? am inteles ca pe langa Marina Beach nu prea este umbra (vegetatie), prin materialul umbrelutelor de plaja trece soarele, noi avem o fetita de 3 ani si incerc sa nu o expun prea mult la soarele puternic din luna iulie; din poze, Belleville pare a avea mai multa vegetatie in jurul cladirii, am inteles din alte postari ca are si o gradina de vis...

oricum, ma bucur ca ati avut o minivacanta reusita ! un vot si de la mine !

[04.05.10 15:13:00]

Buna!

Am sa incerc sa raspund punctual:

Parcarea am facut-o la pelikan deoarece parcarea de la Marina era deja plina si ne-au indrumat acolo, dar nu este nici o problema si acolo parcarea este inchisa si pazita se intra si se iese doar cu cardul de acces.

Pentru cei cazati la Marina Beach pe timpul verii, pot folosi serviciile tuturor celor lalte hoteluri mai putin lobby barul, restaurantul si piscina hotelului Royal, nu este nici o problema in ceea ce priveste aceste servicii. Cat despre plaja este destul de spatioasa si se pot monta si umbrelute personale pentru cei mici.

Despre vegetatie, asa este cele 2 hoteluri Marina Beach si Royal se afla chiar pe plaja si nu au vegetatie in jur, dar exista in jur destula vegetatie si locuri unde sa te poti adaposti de soarele arzator al lunii iulie. In ceea ce priveste parcul, acesta se intinde pe cateva hectare si este super. Iti stau la dispozitie cu orice informatie.

Corina70
    [04.05.10 15:27:12]

Multumesc pentru detalii.

Eu nu as avea probleme cu gasirea unei zone umbroase pentru fetita, insa domnii soti (vom merge 2 familii) s-ar putea sa comenteze daca e prea mare distanta de la/pana la bar :-)))...poate ii "parcam" pe ei la piscina si noi, "duamnele" ne retragem cu copii la umbra vegetatiei, si-asa am o presimtire ca micuta mea nu va mai iesi din apa daca stam prea aproape de piscine sau apa marii...e ca o ratusca :-))

acu', serios vorbind, nu va imaginati ca ne ducem sa bem si sa mancam pana nu mai putem, nu ne sta in fire, voiam insa sa aflu cat mai multe detalii inainte de plecare, sa nu umblam pe acolo ca ametitii, cu copiii dupa noi...vrem odihna, liniste si relaxare, dupa un an greu de munca...

vacante placute tuturor!

bogdan 75
    [04.05.10 18:56:35]

Noroc,

Pt ca voi merge si eu in iulie vroiam sa te intreb :

Cat a costat parcarea ?

Pe unde ai mers cu masina si cum a fost drumul.?

Si un vot de la mine.

trandafir 1970
    [04.05.10 19:27:56]

Wow, am intalnit si romani fericiti in Bulgaria! Duni este viitoarea mea destinatie de de mini-vacanta; ceva despre ce e de vizitat prin imprejurimi ne poti spune? Multumesc anticipat, primeste un vot de la mine!

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [04.05.10 19:46:52]

Trandafir1970 am doua vorbe pentru tine : ianuarie2011.

[04.05.10 21:52:01]

Pentru "bogdan 75" Am mers spre duni pe Giurgiu-Ruse-Varna-Burgas-Sozopol-Duni, este un traseu nitel mai lung, dar fara probleme cu asfaltul si iti spun asta pentru ca nu am mai intors pe acelasi traseu si am revenit pe Duni-Sozopol-Shumen-Ruse-Giurgiu, iar intre Sozopol-Shumen am intalnit zeci de kilometri de drumuri cu gropi si cand spun gropi, nu glumesc. Se pare ca se apucasera si bulgarii de plombat gropi, dar tot balcanici sunt si ei, si la ei plombarea incepe de undeva de la mijlocul drumului si se face selectiv.

Parcarea nu a costat nici un euroi, este inclusa si este destul de mare, sau cel putin a fost indestulatoare pentru 1 mai, nu stiu in full sezon. Merci pentru vot!

[04.05.10 21:54:33]

Pentru "trandafir 1970" se pare ca "ionescunic" are dreptate, locuri pentru acest resort nu mai sunt disponibile decata din 2011, se pare ca mai ai de asteptat!

valimi
    [05.05.10 09:57:11]

trandafir 1970 mai incearca pe la agentii din afara, poate mai au ceva pe la HV.

trandafir 1970
    [05.05.10 16:40:32]

Multumesc,@valimi,cred ca anul asta nu mai ajung pe litoralul bulgaresc,dar deja planurile sunt facute pentru urmatorul Paste...Dar,niciodata sa nu spui "niciodata"!

abbilbal*
    [23.07.10 17:18:16]

Impresii personale, plus impresii adăugate, plus comentarii, plus fotografii, toate vin să întregească o binevenită motivaţie de a petrece concediul într-un loc frumos, în care turistul este băgat în seamă ca om şi nu ca un simplu călător cu care mâine nu mă mai întâlnesc.

abbilbal*, bogdan 75, catalinsiatit, Corina70, david, ionescunic, trandafir 1970, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Beach Hotel: