Onix Hotel [Rânca]

APR-2018
REGIM MASĂ MD + Masa festiva de pasti
350 lei /pers.

Sarbatorile Pascale la Hotel Onix din Ranca

In acest an impreuna cu familia si un grup de prieteni am decis sa petrcem sarbatorile de Pasti la Ranca si pot spune ca am facut o alegere inspirata.

Hotelul Onix se afla situat la baza partiei de sky iar privelistea pe care o ai de la fereastra camerei iti taie rasuflarea.

Camerele sunt spatioase, curate si confortabile ceea ce ne-a impresionat placut in conditiile in care dupa ce am facut rezervarea am citit cateva pareri postate aici si am plecat la drum putin nelinistiti in privinta caldurii, a apei calde si a curateniei.

Multumim gazdelor ca au infirmat informatiile pe care noi le aveam.

Noi am fost cazati in cam. 107,108,109 si 110. Am avut caldura, apa calda permanent, presiune la apa, curatenie, pot spune ca nimeni din grupul nostru nu a avut nimic de comentat in sens negativ.

Mancarea si servirea f. bune si tin sa multumesc inca odata gazdelor si personalului pentru ospitalitate.

Este adevarat ca preturile sunt ceva mai mari decat in alte parti dar trebuie sa ai in vedere ca totusi te afli intr-o statiune montana la 1700 m altitudine, clar preturile nu pot fi ca la Tg. Jiu.

A fost o mini vacanta reusita de care ne-am bucurat din plin si ne dorim sa revenim.

Va recomand cu drag aceasta locatie.

Impresii încărcate de rucanas in 15.04.2018 00:15:07

Validat / Publicat: 15.04.18 08:29:10

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (rucanas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 7 voturi) nota2

[15.04.18 08:28:59]

@rucanas: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 19&ridAnt=85399

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

- Testosu'
[15.04.18 09:38:46]

@rucanas:...

totusi te afli intr-o statiune montana

Bun venit in comunitatea AFA!

Un vot de incurajare, dar as zice ca e mult prea mult a include Ranca in categoria statiunilor de munte.

Cred ca singura caracteristica apartinatoare unei statiuni este aerul curat (o mai fi si ala curat, cu traficul intens de pe acolo?).

Este o aglomerare haotica de cladiri construite fara a respecta elementare linii arhitecturale specifice unei astfel de zone.

Amplasarea intr-o zona inalta, cu frumoasa deschidere, cadrul natural superb a facut sa se construiasca accelerat in zona, mai ales de cand s-a asfaltat si Transalpina.

Practic furnizorii de servicii de acolo doar au exploatat fluxul de turisti atrasi de Transalpina, dar nu au facut mai nimic sa fidelizeze clienti, sa ofere si alte servicii turistului in afara de cazare si mancare.

Doar au exploatat pozitionarea, construind rapid, haotic, cu largul concurs al autoritatilor.

As zice ca Straja si Ranca sunt cele doua "statiuni" ce se bat pentru primul loc al clasamentului celor mai urate statiuni.

- krisstinna
[15.04.18 10:08:10]

@Testosu ::*

Perfect de acord :)

• In nici un caz hotel... (Feb.2018) - punctaj satisfactie: 3.12 (scris in 22.02.18 de Byu din ARAD) - NU RECOMANDĂ
  • Sunt dezamagit! (Aug.2017) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 03.08.17 de NicuPodar din CLUJ-NAPOCA)
  • NU recomand (Dec.2016) - punctaj satisfactie: 6.75 (scris in 02.01.17 de ALaschescu din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Citiți impresiile nu faceți ca noi!!! (Dec.2016) - punctaj satisfactie: 3.50 (scris in 29.12.16 de Laura Georgescu din NINOVE) - NU RECOMANDĂ
  • Nu recomand (Jun.2016) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 30.06.16 de madalin82 din CONSTANţA)
  • Nu recomand (Feb.2015) - punctaj satisfactie: 6.05 (scris in 21.02.15 de Mid11 din CRAIOVA) - NU RECOMANDĂ
  • Foarte curat (Sep.2012) - punctaj satisfactie: 7.31 (scris in 05.10.12 de MagdaMunteanu din BUCURESTI) - RECOMANDĂ