ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    ÎNSCRIS: 30.07.09
    MAY-2010

Către satisfăcător

Dragut insa nu cred ca am sa mai revin

La insistentele unor prieteni ne-am facut curaj si am plecat de 1 Mai la bulgari.

Am facut cam 5 ore cu auto propriu Bucuresti- hotel.

Am ajuns la hotel vineri dupa ora 18, ne-au cazat rapid insa nu am reusit sa obtinem camere ptr tot grupul pe acelasi etaj. Cazarea in apartament + all inclusiv ne-a costat ptr 2 nopti 117 eur. Parcarea 30 leva si nu regretam ca am platit-o chiat daca nu arata a parcare. Din cate am inteles la unul dintre hotelurile alaturate s-au furat cateva masini.

Apartamentul a fost spatios, mobila cam vechiuta dar mergea. Am avut o priveliste superba... am stat la et 9 cu vedere la mare. De curatenie nu stiu ce sa zic... am avut mugegai pe peretele din dormitor insa il asundea ft bine draperia.

Se facea curatenie dar parerea noastra ca de mantuila. nu dadeau cu aspiratorul... doar schimbau cosurile si spalau scrumierele.

De mancare... hm... nu suntem noi niste pretentiosi insa singurele lucruri pe care le putem manca erau salatele (dar nu toate). Cartofii prajti uscati si reci, mezelurile de ft proasta calitate, mici oribili, prajiturile aveau un usor gust de detergent, fructele erau ok, cerealele cred ca erau cele mai ieftine, laptele cald disparea ft repede, sucuri naturale dimineata n-ai sa vezi. in ceea ce priveste bautura... va spun sincer ca nici apa nu mi-a placut... asa ca nu am comentat s mi-am cumparat din statiune. Apa era de la dozator gen La fantana dar cam sarata, sucul gen TEC (Tec-ul nostru de demult era lux) iar de alcool nu pot sa va spun ca nu am avut curiozitatea sa-l incerc. Aaa sa nu uit nu aveau unt doar margarina iar dulceata era pusa intr-un vas mai mare nu era in cutiute micute.

Aveau o piscina interioara, apa era calduta. Am uitat sa mentionez ca hotelul era plin de romani si cand au vazut romanii piscina au inceput sa sare in ea iar salvamarul nu le zicea nimic (nu de alta dar ne puteam sari unii altora in cap ptr ca nu era asa de mare).

Cica aveau sala de sport... o banca de abdomene, o bicicleta si inca un aparat. Biliardul nu l-am vazut insa masa de ping-pong era scoasa afara si pusa printre mesele de pe o tarasa. Era un sngur set de palete iar masa era cam strabma.

Piscina exterioara nu era incalzita dar unii au reusit sa faca baie.

Pe 30. 04 am avut party... cica au adus un Dj pe care cred ca-l intrecea si un copil de 14 ani la pus muzica... dar intr-un final a reusit sa se faca placut punand in difuzoare manele si hore... deci nu am stat acolo decat 5 min si am preferat sa ma uit la Dansez ptr tine: D.

Sincer nu stiu daca am mai revin la acest hotel... poate daca il aduc la 4 stele adevarate.

PS aveau masaj... o singura doamna si aveai nevoie de programare.

Trimis de Lre.i in 03.05.10 19:37:01
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3237 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lre.i); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

valimi
    [03.05.10 21:19:27]

Observ ca sunt din ce in ce mai multe probleme cu masajul la hotelurile din Bg. A mai scris astazi un turist de 1 Mai ca la nushtiuce hotel masajul nu era facilitate prevazuta in conceptul AI.

Nu cred ca am auzit sau am vazut reclame la sejur 1 Mai in Bg pentru ca acolo s-ar face masaj moca, sau ca au 20 de maseuze.

Macar daca era Thailanda...

[03.05.10 21:28:49]

Dar nu am zis ca era gratis... contra cost (nu mai retin cati leva trebuia sa platesti ptr 30 min) si nici nu visam sa fie gratis.

Apropo, nici sauna nu este gratuita.

[03.05.10 23:07:44]

de ce esti rau?

"dar intr-un final a reusit sa se faca placut punand in difuzoare manele si hore".

cred ca a pus maxim 2 manele si tot cam atatea hore restul melodii pe care chiar puteai sa dansezi si sa te simti bine, cam ce vroiai tu Ramstein? plus ca nu vad o asa mare diferenta intre manele si Dansez pentru tine, le urasc pe amandoua

[06.05.10 19:06:42]

Am si eu o intrebare re84ro in cate hoteluri ai fost tu si ai vazut dj in receptia hotelului, sincera sa fiu nici barul nu isi avea locul acolo. Crede-ma nu ma asteptam la lux dar am avut cu ce sa compar. Colegii de serviciu au fost in aceeasi statiune si au platit tot cam cat mine si s-au intors cu alte pareri.

PS cred ca si eu sunt dj... am un laptop, boxe si niste muzica (nu Ramstein dar nici manele) dj este acel om care te ridica de pe scaun... tu poate ai dansat dar eu cand am trecut pe acolo 70% din oameni erau la coda la bar, 20 stateau si jucau carti sau table, 2% dansau iar restul de oameni se uitau... ce mai distractie

[06.05.10 22:28:31]

Daca te-ai fi uitat la postul meu despre hotel ai fi vazut ca nici eu nu am fost impresionata, dar per total a fost ok, si sincer, s-au straduit si ei cum au putut. Totusi nu e discoteca ca sa avem parte de un Dj adevarat.

Alte hoteluri au sali speciale pentru "entertainment" acesta a facut ce a putut cu ce a avut la dispozitie.

[09.05.10 21:59:26]

Si pana la urma nu inteleg ce vrei... eu mi-am exprimat parerea mea, asteptarile mele si dezamagirile mele....

Eu am postat ptr cei ce nu am fost acolo si vor sa mearga nu ptr cei ce au fost si sa ne contrazicem in pareri.

Daca tu vrei sa te mai duci e pur si simplu problema ta... eu prefer sa platesc mai mult dar concediu sa-l numesc concediu si nu pomana.

[10.05.10 00:01:13]

Nu vreau nimic Lre.i pur si simplu mi-am spus parerea. Gata nu mai zis nimic .

iulia02
    [16.06.10 16:11:34]

Referitor la "Plaja era la o departare de aprox 145 de trepte de coborat, curata si nisipul fin.", vrem sa mergem cu bebelusul nostru de 8 luni, deci cu un carucior......e de evitat in sensul asta?

[16.06.10 23:12:13]

draguta... parerea mea este sa cauti alt hotel unde poti avea tot confortul ptr familia ta.

Ps: nu exista alta cale de accest la plaja decat aceste minunate scari

concediu placut

GabrielaG, iulia02, Lre.i, red84ro, valimi