ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2010
JUN-2009
3 AD. + 1 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Vacanta OK

Am fost cazati la hotel Flori de care pot spune ca este bine intretinut, curat, bine pozitionat (aproape de centru si de plaja).

Mancarea a fost ok pentru toate gusturile, prajiturile excelente. Mi-a placut mai ales camera foarte spatioasa si curata.

Distractia oferita era in regula insa noi preferam sa mergem la plaja pentru ca marea era motivul venirii noastre pe litoral.

Trimis de mononamad in 03.05.10 19:23:40

VIZUALIZĂRI: 4876 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mononamad); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

balasa violeta
[03.05.10 19:27:28]

Un vot de la mine. Scurt si la obiect. Ma bucur ca a fost ok

webmasterXY*
[03.05.10 19:36:49]

@mononamad, bine ai venit in comunitatea AmFostAcolo! Desi telegrafice impresiile tale, eu le consider foarte utile, mai ales prin notele oferite anumitor servicii. Poate iti gasesti odata timp sa ne oferi mai multe detalii despre parcarea din incinta si despre distractiile pe care le ofera hotelul.

simplueu
[28.05.10 20:26:32]

salutare

am si eu cateva intrebari

exista parcare la acest complex?si cat costa(sau daca nu este unde se poate parca masina)

se platesc sezlongurile la mare?cat costa?

mi-ar fi de ajutor mai multe informatii si poze daca poti si ai

multumesc

[18.07.10 21:24:04]

Cam tarziu raspunsul, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.Parcarea nu este gratis, nu exista asa ceva la hotel desi pe unele site-uri ale agentiilor de turism asa scrie:minciuna!Costa 6 Leva/zi si este parcarea unui hotel din lateralul Florei-Polyiusi parca se numea.

Da , si sezloncurile se platesc 14 Leva/sezlonc si umbrela, dar in ansamblu merita.Este un hotel foarte bine organizat(masa libera mereu la restaurant,scaune de masa pentru copii,cosuri de gunoi dese, piscinele impecabile, camere spatioase, curate) si cel mai important bine pozitionat-5 min pana la mare si max 10 pana in centru.

animarie*
[23.07.10 20:32:07]

Va salut pe toti si imi pare bine sa va "cunosc"!

"Problema" mea este urmatoarea:

Anul trecut (2009) am fost in Bulgaria - Sunny Beach- cu rezervare la Grand Victoria Hotel. pentru mine cazarea, masa, atmosfera, amabilitatea, ospitalitatea .... a fost cu mult peste asteptari - putind spune ca i-au depasit pe greci (sa-mi ia bagajul din masina si sa mi-l duca in camera, sau sa-mi prezinte o alta camera daca nu am fost multumita de cea rezervata.... si altele).

Asta este parerea mea!

Dar lasind "trecutul" la o parte asi dori sa cer citeva informatii sau impresii de la cineva cunoscator, despre complexul hotelier Rodopi, Zvete, Flora Park din Sunny Beach.

Anul acesta am facut iar rezervarea tot pe booking, pentru luna august, dar cum comentariile clientilor sint mai mult sau mai putin obiective....asi dori sa stiu opinia cuiva care a petrecut concediul acolo si nu sa ma limitez doar la pozele de pe site.

[25.07.10 13:04:56]

1 Hotelul foarte bine organizat, camera mare, curata, baia la fel, piscinele la fel. Apartamentul care l-am inchiriat are usa intre camere si balcoane separate. Nimic de obiectat referitor la camera. Nu am avut nevoie de patut ca avea cel mic un pat intreg in living la dispozitie... Era si aproape de plaja pozitionat intr-o zona foarte buna: 5 min maxim pana la plaja si 7-8 centru... Check-in-ul foarte rapid si placut (am ajuns lla 16, deci poate si de asta nu am asteptat deloc) Cei de la receptie stiu engleza destul de bine cat sa te intelegi cu ei, deci a fost OK.

2. Punctul slab: parcarea. Pe unele site-uri scrie ca are parcare. Nu exista asa ceva. Parcarea se face cu "amabilitatea" paznicului cu 6 Euro/zi la un hotel din apropiere.

3. Mancarea. pentru adulti OK variata, suficienta, unele feluri gustoase, mai putin supa. La pizza era coada mare mereu si oricum la Pizzerie meniul consta in paste, cartofi copti si pizza din care nu prea apucai, prajituri care nu erau chiar pe gustul nostru, biscuiti si fructele care, din fericire nu lipseau la nici o masa. Pentru copii sub 3 ani, mai dificil de gasit ceva pe gustul lor, dar nu imposibil. Bineinteles ca depinde si de copil.

Nu pot sa zic ca mancarea era extraordinara dar era suficienta si uneori chiar gustoasa.

In ansamblu, eu as recomanda acest hotel pentru conditii si localizare

cristina bitere
[26.07.10 20:23:40]

Buna animarie, si eu am rezervare la acest hotel in luna august si drept sa iti spun am emotii pentru parcare, dar de la agentie mi-a spus acelasi lucru ca este o parcare cu plata destul de mare la un hotel vecin. Noi plecam pe data de 20 din Piatra Neamt.

Am mai fost in Bulgaria de 2 ori la Nisipuri a fost OK, am avut probleme numai cu schimbul banilor la agentiile de pe faleza care te inseala, dar in rest a fost mai bine ca in Turcia, spre exemplu.

Concediu placut!

cristina bitere
[30.07.10 11:32:22]

Va rog daca puteti sa imi spuneti daca la acest hotel sunt obligatorii bratarile la mana, sotul meu are o problema cu ele ori le pierde ori le invarte pan le rupe, daca pe plaja sunt locuri de stat pe prosop.

Multumesc si scuze insistenta! Mononamad.

[30.07.10 19:07:43]

Da, trebuie purtate acele bratari. Locuri de stat pe prosop sunt dar mai departe de mare. Sunt si cateva pe mal dar foarte putine. pa

animarie*
[04.08.10 20:48:56]

Draga Cristina

Noi vom sosi la Rodopi pe 26 august, rezervarea facind-o prin booking.

La fel am procedat si anul trecut, dar am optat pentru hotelul Grand Victoria si totul a fost ok, chiar daca nu ne garantau parcarea la hotel - nu au fost probelme, s-a rezolvat la fata locului. Cum am mai spus nu m-am asteptat la atit "profesonalism" din partea bulgarilor care stiu sa faca servicii de turism (incepind cu caratul bagajelor in camera, de garatul masinei in parcare toate acestea de catre personalul hotelului, curatenia, amabilitatea si tot ce inseamna sa fii gazda primitoare). In ceea ce priveste schimbul valutar, il faceam la hotel, pentru ca schimbam doar atunci cind aveam nevoie. Avind all inclusive, nu prea ne-am spart in figuri prin cele baruri si restaurante.

Dar cum mica este lumea, poate avem ocazia sa ne intilnim in aceasta vacanta macar in treacat. Tinem legatura.

myama
[02.04.12 23:43:15]

@mononamad: buna. te rog sa_mi spui si mie daca la piscina se platesc seslongurile? dar topoganele se platesc?

animarie*, balasa violeta, cristina bitere, mononamad, myama, simplueu
Alte impresii din această RUBRICĂDAS Club Hotel (ex Club Calimera) :