ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2010
DE mep
ÎNSCRIS: 18.04.10
APR-2010

Salina imensa

Am fost acolo pe data de 19 aprilie 2010. Era luni. am aflat ca tocmai deschisesera salina sambata si in weekend au fost sute de turisti...

Am vizitat salina si mie mi-a placut tare mult. Insa copiilor le-a fost frica. Caci este foarte spatioasa si sinistra. Fetita are 3 ani si jumatate. A venit langa mine si mi-a zis: mami mi-e tare frica. Ne-am tinut de mana si ne-am rugat. S-a linistit, a prins incredere si cum am inaintat in salina am dat de leagane si topogane. Copiii s-au destins si au uitat de cat de intuneric si rece era acolo. S-au distrat de minune. Nu mai vroiau sa plece.

Am fost surprinsi sa gasim in salina loc de joaca. Era una cu plata si cu chestii gamoflabile si niste masinute... chiar puteai sa inchiriezi biciclete si sa faci turul salinei cu ele si mai era un loc de joaca cu topogane si leagane fara plata. Leaganele sunt ca cele de gradine cu doua locuri si se pot aseza si adultii...

La temperatura a fost cam 15 grade.

Sper sa va ajute aceste detalii si putem povesti mai multe pe blogul personal [Nota WM6: şters adresa web]

Trimis de mep in 03.05.10 12:03:21

VIZUALIZĂRI: 1746 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mep); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterXY*
[03.05.10 12:13:22]

@ mep > bun venit pe AmFostAcolo! Utile impresiile tale, deşi cam scurte; dar aici nu este voie să promovezi bloguri. Dacă simţi nevoie să ne mai spui câte ceva, poţi scrie un ecou. Oricum, aşa cum deja am spus, chiar şi atât este destul şi util multora.

Mulţumim,

valimi
[03.05.10 13:16:39]

Bine ai venit pe AFA, are dreptate fiica ta, nici pe mine nu ma convingi usor sa intru acolo...

Cat despre review, ai puncte de la mine, dar te rog sa-mi spui ce plaja ai facut tu acolo la 15 grade, langa marea aia de 100%.

webmasterXY*
[03.05.10 13:21:14]

@mep, cred ca ti-a fugit mouse-ul si ai vrut sa punctezi distractie si relaxare in loc de plaja si marea.

Daca e asa ,te rog sa precizezi,pentru a putea modifica.

@valimi, multumim de precizare

biancuta
[03.05.10 18:36:02]

Interesante amanunte, dar nu stiu cum poate fi sinistru sa intri in salina. Am vizitat si eu salina Praid si Turda, dar nimic de speriat. Oricum, un vot de la mine.

RobertCodescu
[15.07.10 22:40:33]

@biancuta sa vezi cand se intuneca si se balangane liftul ce sinistru este !!!

biancuta, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂSalina Unirea Slănic Prahova: