Vista Sol Punta Cana Beach Resort (ex Carabela)

05.03.2018
Avatar Crina radu
DIN Zalău
înscris/ă în 05.03.18
MAY-2017
REGIM MASĂ All inclusiv
2570 euro de 2 persoane

la PMM* = 170 USD

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Hotel Vista Sol Punta Cana 10 zile, 4-14 mai 2017

Este un hotel frumos cu o plaja superba jumate cu palmieri...

mancarea fff buna si multa... bauturile la fel...

singurul inconvenient a fost ca nu se putea face baie in piscina dupa ora 7 seara...

in rest un hotel excelent... recomand cu drag...

de vizitat neaparat Insula Saona.

Apa este foarte frumoasa albastru ciel in zona hotelului.

Preturile f mari in incinta complexului si de iesit din hotel nu e recomandat... seara erau cei de la paza cu pustile pe plaja hotelului... am inteles ca inca nu sunt obisnuiti localnicii cu turistii... iti dau in cap si ptr un dolar...

pe plaja sunt magazine de alea cu suveniruri fff rudimentare aproape ca nu ai curaj sa intri in ele 😂 si daca intri trebuie sa cumperi ceva ca sunt f obraznici vanzatorii

Impresii încărcate de Crina radu in 05.03.2018 12:25:07

Validat / Publicat: 05.03.18 14:56:10

• A fost prima sa vizită/vacanţă în CARAIBE

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Crina radu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[05.03.18 14:55:22]

@Crina radu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 86&ridAnt=84841

- nicole33
[05.03.18 18:55:04]

@Crina radu:

Într-adevăr, un inconvenient major :D.

Mi-e greu să înţeleg supărarea vis a vis de piscine, cât timp aveai la dispoziţie o plajă superbă şi un Ocean Atlantic foarte cald, chiar şi noaptea :p.

Astea sunt doar poveşti cu care încearcă touroperatorii să sperie turiştii mai naivi, în scopul atragerii acestora în excursiile scumpe de shopping şi alte aiureli organizate de ei cu vizitarea unor magazine cu preţuri aproape la fel de mari ca în resort, dar de unde îşi iau ei comision :))

pe plaja sunt magazine de alea cu suveniruri fff rudimentare aproape ca nu ai curaj sa intri in ele si daca intri trebuie sa cumperi ceva ca sunt f obraznici vanzatorii

Acele barăci au avantajul că vând aceleaşi produse ca în alte părţi însă la preţuri foarte negociabile. Mie vânzătorii nu mi s-au părut obraznici, ci doar foarte insistenţi.

Nişte fotografii nu pui şi tu?

[05.03.18 18:55:49]

- Crina radu
[06.03.18 10:48:05]

@nicole33: asta e parerea mea... nu inteleg ce te deranjeaza... aveam camera in fata piscinei si as fi vrut sa putem sta mai mult seara... mie nu mi a convenit asta... fiecare este liber sa si exprime parerea...

- alexmara
[06.03.18 14:51:52]

@nicole33: Foarte bine punctat! Si eu am aceeasi parere: se poate intra in asa zisele magazine fara teama si chiar nu sunt obraznici si nici violenti cu turistii-parerea mea!

- Sebuh82
[23.03.18 15:54:33]

@Crina radu: Intradevar este parerea ta ca nu e recomandat de iesit din hotel, insa este extrem de eronata, am fost in concediu de 4 ori in Republica Dominicana, ultima data chiar in noiembrie 2017, am fost pe cont propriu, si este la fel de sigur sa iesi din resorturi ca si cum ai iesi din orice hotel de la noi de pe litoral. Localnicii sunt foarte ok, foarte prietenosi, la magazine sunt un pic insistenti, dar daca le spui hotarat NU, nu mai insista. Cum spune si nicole33 ce ai auzit tu sunt doar povesti ale tour operatorilor.

• Merita cele 4 stele (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 9.20 (scris in 01.07.18 de viho din BRăILA) - RECOMANDĂ
  • Un concediu de vis (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 10.08.15 de atimespeed din TIMISOARA) - RECOMANDĂ
  • Vacanta de vis in paradis... (Feb.2010) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 07.03.10 de Daniel35 din TG. MURES) - RECOMANDĂ
  • Cea mai frumoasa vacanta (Jun.2009) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 17.08.12 de laur75 din BUCUREșTI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.0812079906464 sec