ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.02.2018
AUG-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 10 și 7

Sejur de 5* pline

În 2017 am ales Turcia.

Și fiind pentru prima oară... toată lumea ne a recomandat Kusadasi... și după multe review-uri citite am ales Ramada Kusadasi Golf & Resort.

Am ajuns dimineața la ora 8 după un drum de 17 h... eu fiind profund impresionat de infrastructura Turciei... și de faptul ca încă de la intrarea în resort numele noastre erau trecute pe lista la poarta.

Deși camerele ne_au fost date în jurul orei 14, încă de la prezentarea la recepție ni s-au pus brățările și am beneficiat de tot.

Camera (Junior suite Land view), era de fapt un apartament cu 2 camere si bucatarie si balcon cu vedere in curtea interioara, utilat cu combina frigorifica, mașina de spălat, plită, mașina de spălat vase, TV led în ambele camere și un home cinema.

ZILNIC: apa plată (1x 1.5l) și sucuri (4×0,5l) precum și consumabilele din baie și pliculețe de ceai, cafea instant, 3in1, zahar...

Curățenie se făcea zilnic, prosoapele la fel, lenjeria a fost schimbată de 2 ori în 7 zile (prea bine)...

Restaurantul era destul de mare, cu mâncăruri pt toate gusturile și foarte mare diversitate... inclusiv mâncare pt diabetici sau pt cei cu regim (nesărat). Un pic de aglomerație se forma la clătite (mai ales copiii) și la omleta dacă o vroiai făcută în fata ta și nu îți plăcea cea gata preparată.

La capitolul dulciuri... O singură recomandare: Nicio masă fără BACLAVA stinsa cu pepene galben /verde.

În resort, intre mesele principale mai functiona un snack bar unde se puteau servi de la pizza, hamburger cu cartofi prăjiți și multe alte produse tip fast food.

Plaja, la 2-3 km de resort, nu face de blazonul hotelului, dar ținând cont că aveai transportul asigurat din ora în ora, șezlonguri gratuite, bar și la ora prânzului puteai comanda produse de la snack bar din resort..... a fost OK.

De obicei dimineața mergeam la plajă iar după amiaza o petreceam la piscina. Echipa de entertaiment super oK..... în fiecare zi organizau la piscine tot felul de concursuri, pool party cu spuma, iar seara spectacole care la final se terminau cu focuri de artificii.

Nu știu dacă am ratat vreun amanunț dar per total a fost un sejur de 5* pline în acest resort.

Trimis de MicutzuL in 05.02.18 20:51:21
Validat / Publicat: 05.02.18 21:26:34
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 5628 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MicutzuL); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.02.18 21:25:23]

@MicutzuL: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 27&ridAnt=84434

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [05.02.18 23:47:21]

@MicutzuL:

Am o mare curiozitate: având all inclusive şi copii destul de mari, la ce ţi-au folosit combina frigorifică, maşina de spălat, plita sau maşina de spălat vase?

O asemenea dotare în camera/apartamentul din concediu mie mi-ar produce depresii. Dacă sunt în vacanţă, vreau să mă simt ca în vacanţă .

Eşti entuziasmat după prima vacanţă în Turcia, este foarte bine, dar să ştii că stelele hotelurilor turceşti se reflectă mai bine în servicii decât în maşina de spălat .

Nu ar fi rău să încerci pe viitor un hotel aflat chiar pe plajă şi pe o plajă frumoasă. Te vei întoarce mult mai încântat.

nrs †
    [06.02.18 09:18:52]

@nicole33:

Dacă sunt în vacanţă, vreau să mă simt ca în vacanţă

ai spus foarte bine! este un motiv pentru care evit Grecia la vila cu chicineta si evit sa ma duc la rude desi stau pe malul marii

MicutzuLAUTOR REVIEW
    [06.02.18 09:56:42]

@nicole33:

Chiar nu mi-au folosit la nimic, am vrut doar sa subliniez dotarile...

[06.02.18 10:47:33]

@MicutzuL: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

callatis06
    [07.02.18 17:37:13]

Bine venit review-ul, mai ales că sunt în etapa de documentare pentru acest hotel. Mulțumesc!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [07.02.18 18:56:16]

@callatis06:

mai ales că sunt în etapa de documentare pentru acest hotel.

Dacă plaja este importantă pentru tine, sugestia mea ar fi să cauţi altceva.

Nici conceptul AI nu impresionează prin nimic.

Ştiu că suntem diferiţi şi avem gusturi diferite, astfel că eu aş alege oricând fără să clipesc un hotel cu un concept (ultra) all inclusive cât mai cuprinzător, preferând o băutură de import sau un fresh gratuit, în detrimentul unui hotel cu bucătărie ultradotată cu maşină de spălat etc.

callatis06, MicutzuL, nrs
    Alte impresii din această RUBRICĂRamada Resort Kusadasi & Golf Hotel: