ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2018

Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

O trecere peste ani cu un administator dezagreabil

buna,

am ales aceasta locatie ca ultima solutie pentru revelion 2017-2018, inainte de a face aceasta alegere am fost si am vizionata-o in fuga sa vedem daca are un minim de confort pentru a ne simti bine sa nu ne trezim cu surprize.

Cand am ajuns la vizionare ni s-a spus ca erau in curatenie ca au avut un grup si nu au avut timp sa faca curatenie, am inteles si ne-am dat ok pentru inchiriere, ne interesa mai mult partea de bucatarie unde trebuia sa ne gatimi si sa pregatim masa - am gasit o bucatarie tipica unei pensiuni care a avut in trecut restaurant dar in care nu se mai investise nimic, dar cum am spus a fost o vizualizare in fuga

Urmeaza surpriza pe care am avut-o la sosirea in 30.12.2017 in locatie:

1 - din 10 camere doar 9 erau utilizabile, camera 102 avea tavanul distrus deoarece curgea prin el si era pus un bidon in care picura apa (rasp. d-nei administartor a fost ca nu e vina ei ca picura din tavan ci mama natura e de vina de parca noi inchiriasem de la mama natura pensiunea)

din pacate toate camerele aveau minusuri nu am gasit o camera care sa fie ok de la glafuri desprinse si paianjeni pe la colturi la lipsa prosoapelor conform dotarii unei camere duble am avut cate un prosop mare si unul mic, cabinele de dus nu erau stabile erau proptite cu un lemn deoarece nu se potriveau cu ce a fost inainte acolo

2 - la bucatarie am avut surpriza sa aflam ca nu avem voie sa gatim ca ii consumam butelia, tipic romanesc desi la telefon cu patronul ni s-a garantat acesul si utilizarea fara restictie a bucatariei, vesela era compusa din seturi descompletate ce le-a mai ramas pe acasa sau pe la vecini (plus ca atunci cand gateam aparea doamna si se vaita ca iar utilizam aragazul si in acelasi timp o apuca si pe ea gatitul brusc)

3 - la gratar a trebuit sa ne cumparam carbune ca nu aveau ei lemne decat de aprins focul, ospitalitate romaneasca sau de bucuresti de unde era doamna administrator desi ma repet in convorbirea telefonica avuta cu 2 zile inainte am pus accentul cu patronul pensiuni daca e nevoie sa venim cu ceva de acasa in fara de strictul necesar.

4 - de la sosire doamna ne-a tratat ca pe ultimi oameni, nu stiu cu ce fel de grupuri a avut de a face inainte dar era clar ca are o rautate in ea ceva de nedescris, vorba unui prieten din grup m-am simtit ca la soacra-mea in vacanta ii simteai respiratia in ceafa era ca argintul viu aprea din senin, eu unul nu imi aduc aminte sa fii inchiriat pensiunea cu soacra cu tot

5 - lipsa oricarei implicare a doamnei administrator in a face sa te simti bine ca turist si mai ales la trecerea dintre ani, nici macar un bradulet impodobit la interior sau a unor luminite atarnate sa iti de-a impresia de camin primitor ce sa mai vorbim de foc de tabara sau o bautura de intampinare sau orice altceva sa te faca sa recomanzi aceasta locatie cunoscutilor,

rezulta ca nu are ce cauta in acest domeniu si il sfatuiesc pe patronul pensiunii sa schimbe administratorul daca vrea sa isi mentina afacerea, pacat de locatie asezata intr-o zona superba chiar pe malul raului Putna si care are potential

Binenteles ca am asteptat sa trecem anul si in prima zi din 2018 am rabufnit si i-am spus doamnei tot ce aveam de spus, deoarece cand am vazut ce fel de om e am incercat sa-o ocolim si sa nu o bagam in seama dar rautatea ce o avea in ea iesea la suprafata din orice, aveai impresia ca tot timpul noi am gresit cu ceva si am venit neanuntat-ti exact ca niste neamuri proaste din provincie sa stam pe capul ei si o deranjam chiar de anul nou!!!

Trimis de patryckbv77 in 03.01.18 11:09:50
Validat / Publicat: 03.01.18 11:52:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în LEPȘA.

VIZUALIZĂRI: 955 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (patryckbv77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 40.00 EUR pe cameră

[03.01.18 11:51:44]

@patryckbv77: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=83837

viviv
    [03.01.18 12:15:54]

Păcat că pe banii noștri suntem obligați să suportam astfel de oameni și în loc să ne simțim bine, că pentru asta mergem, avem un concediu distrus de oameni care nu știu să facă turism și sunt amabili până îți iau banii.

Va doresc un an bun și vacante plăcute!

viviv
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Cheile Tișiței: