Nirwana Gardens Resort Hotel [insula Bintan]

APR-2017
TIP: SINGLE
1200 lire

Bintan Resort Nirwana Gardens

prin acest articol as vrea sa incurajez calatorii spre destinatii lungi si nu neaparat costisitoare

am aflat de aceasta insula primind o oferta Singapore plus indonezia peste 2000 lire.

nu am avut acei bani cu 2 luni inainte de plecare 18 apr.

am cunp bil finnair cu 560 lire hosteluri dif in oras cam 20 pe noapte si 2 nopti beach club nirwana in bintan cu 67 lire pe noapte... cu mic dejun luxos in partea buna a resortului.

casute modeste vechi in gradina ecuatoriala, plaja de vis cu nisip alb si cocotieri apa calda in mare.

primul zbor lung din viata a fost mai usor dicit am crezut.

am intrat ultimul in avion am ochit 3 locuri libere. am adunat 8 paturi si 4 Perini din care am facut pat. plecare miezul noptii din Helsinki conteaza f mult.

o sticluta de votca bauta rapid.

m am trezit deasupra golfului Bengal micul dejun si un film si am ajuns odihnit la Singapore.

inapoi avionul plin am stat la locul meu dar nu a fost groaznic.

se trece cu fery in o ora in bintan. apoi mini bus spre resort.

nu trebuie viza.

era vineri seara si se pregatea un peste grill party. tot personalul iti spunea de petrecere e serviciul lor si se agita.

cam scump 50 lire dar interesant cum prajeau fructele de mare in fata ta in tot felul de Frunze si coji.

pe scurt in 22 feb 2018 ma intorc pt 6 nopti in paradis

Impresii încărcate de kaka747 in 18.12.2017 18:39:43

Validat / Publicat: 18.12.17 20:17:33

• A fost prima sa vizită/vacanţă în INDONEZIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: except Iceland toata europa

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (kaka747); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  600 PMA (din 1 voturi) nota2

[18.12.17 20:09:11]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Nirwana Gardens Resort Hotel [insula Bintan], [ALTE ZONE]" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Indonezia - primul contact]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 28&ridAnt=83643

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.

[18.12.17 20:24:59]

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție.

- nicole33
[18.12.17 21:04:16]

@kaka747:

Recunosc, m-ai cam pierdut când ai început cu "destinaţiile lungi".

Cu toate acestea, am perseverat în speranţa de a afla mai multe despre hotel. Nu am avut noroc nici cu pozele:(.

Ce nu reuşesc să înţeleg şi pace este de ce ai rezervat doar DOUĂ nopţi. Cum poţi să baţi atâta amar de drum pentru atât de puţin?

• Ne-am simtit excelent (Jun.2009) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 24.07.10 de annaga din IASI) - RECOMANDĂ
  • INFO:

pagină generată in 0.199822902679 sec