ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.11.2017
DIN: Arad
ÎNSCRIS: 21.09.17
JUN-2017

Ruben's drive inn restaurant [Qawra]

Ca si tot omul am intrebat si noi la receptia hotelului unde am fost cazati o recomandare pentru un restaurant unde poti manca un peste foarte bun. Ni s-a sugerat restaurantul Ruben. Acesta este un restaurant micut cred ca avea vreo 10 mese in total plus o terasa cu 3 mese pe trotuarul din fata localului. Este situat undeva in Qawra la parterul unui bloc de locuinte (locatia ar fi un un mic punct negativ datorita faptului ca nu poti savura masa pe malul marii).

Majoritatea review- uri lor au fost excelente (vezi trip advisor) despre acest restaurant, il notasem si noi ca trebuie vizitat :).

Pe terasa erau doi britanici care au inceput sa ne spuna ca mancarea este foarte buna, si ca meniul turistului este si foarte ieftin. Intr-adevar la pretul de 8,50 euro nu mai gasesti un fel principal cu un pahar de vin la nici un restaurant, sau cel putin noi nu am gasit.

Deschide doar seara iar noi ne-am dus sa luam o cina chiar dupa deschidere. Restaurantul precum am spus este mic dar foate cochet si decorat cu bun gust. Nu avem nimic de reprosat. Chelnerul foarte amabil si binevoitor (chiar mi-a tras scaunul cand m-am asezat la masa).

Specialitatile bucatarului au un pret destul de mare prietenul meu a platit pentru peste spada la gratar cu legume 21 de euro. Puteti alege dintr-o mare varietate de specialitati (vezi. meniu online). In schimb puteai gasi asa numitul "meniul turistului " care la momentul acela era 8,5 euro si aveai la alegere dintre 2-3 mancaruri intr-o zi. Eu am ales piept de pui la gratar cu sos de miere si cartofi prajiti si am avut inclus si un pahar de vin.

Nume: Ruben's drive inn restaurant

Adresa: Triq It-Tamar, Qawra, Island of Malta SPB 1284, Malta

rubensdriveinn.com/menu

Trimis de Rox.Patrik in 15.11.17 21:27:23
Validat / Publicat: 15.11.17 22:08:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MALTA.

VIZUALIZĂRI: 1883 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Rox.Patrik); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piept de pui in sos de miere+ peste spada

[16.11.17 10:25:06]

Foarte utile articolele despre Malta. Îmi sunt de un real folos. Pe 13 februarie suntem și noi acolo și mi-am făcut o idee despre ce avem de vizitat. Plaja nu se pune dar sper că nu ne vom plictisi!

Concedii multe și frumoase va doresc!

[16.11.17 14:41:36]

@androstef: Sunt incantata sa aflu ca impresiile mele iti sunt folositoare... Am incercat sa fiu cat mai obiectiva... Eu am fost incantata de destinatie ????, sunt sigura ca nu o sa va plictisiti nici in februarie intru-cat Malta ofera o gramada de posibilitati de petrecere a timpului.

Daca sunt ceva informatii pe care nu le-am acoperit sunt incantata sa raspund la intrebari. ????

Concediu reusit!

[16.11.17 16:23:25]

Mulțumesc frumos. Am adunat multe informații și locuri de vizitat. Stăm 5 zile dintre care prima și ultima sunt jumătăți. Să sperăm că avem vreme frumoasa și vizitam cat mai multe din obiectivele propuse. Am cazarea in Mellieha și nu știu dacă mijloacele de transport circula și iarna la fel de bine că vara. Dar acum vom vedea!

[16.11.17 17:24:22]

Mai am o intrebare, ai idee daca se poate plati cu cardul la obiectivele turistice si la restaurant?

Multumesc frumos

[16.11.17 20:37:41]

@androstef: Noi am avut bugetul cash, si cum nu l-am depasit nu am dat importanta la POS. Presupun ca in restaurante se poate plati cu cardul, dar nu pot sa iti garantez.

[16.11.17 21:05:20]

@Rox. Patrik: Mulțumesc frumos!

[18.11.17 19:30:47]

@Rox. Patrik: Foarte apetisant articolul ma bucur ca nu ai pus decat o poza ca deja si asta era prea mult.

Felicitari, votat cu mare placere.

[19.11.17 20:51:26]

@mishu: Asta era si ideea . Multumesc pentru vot si multe concedii reusite!

justme_maia
[13.03.18 10:22:59]

Cum e apa marii la inceput de iunie sau sfarsit de mai? e calda sau nu e potrivita de baie?

[13.03.18 21:46:03]

@justme_maia: în perioada în care am fost noi apa a fost plăcută (15-26 iunie). Temperatura apei a fost intre 23-25 grade. Sper ca ti. am fost de ajutor.

androstef, justme_maia, mishu, Rox.Patrik
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în zona St Paul's Bay? (Buggiba, Qawra etc) :