ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.04.2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nasol

Totul pleaca de la manager "patronul" de aici este unul parvenit; in momentul cand acesta era in restaurat pentru a lua masa alaturi de familie, tot personalul era concentrat in jurul lui, restul eram niste "prosti" decorativi, daca ne nimeream cand era Domnu' patron pe terasa era clar ca mancam intr-o ora, nici nu il interesa parerea celor din jur si chiar se uita la tine ca la un nimic cum stai si te uiti cum el este servit si tu imbatranesti la masa.

Am cumparat inca de la agentie bonuri valorice in valoare de 80 ron de persoana insa nu am putut lua masa acolo in fiecare zi si nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere aici bonuri valorice, am platit in avans niste servicii jalnice, am ales hotelul asta si pentru piscina insa din 7 zile aceasta a fost inchisa 3 pentru ca au fost petreceri private, aceste petreceri au afectat... normal! si masa de seara care nu a mai putut fi servita acolo - la restaurantul din hotel, pana la urma am cheltuit inca 2000 ron pentru ca am mancat pe la fel si fel de terase sau pentru ca a trebuit sa mergem pe plaja in loc de piscina iar acolo nu te mai foloseai nici de bonuri pentru bauturi racoritoare nici de seslongurile de la hotel... La micul dejun bauturile celor cazati sunt servite in paharutze mici de unica folosintza insa il poti avea vecin de masa pe Dl Patron care bea sucul fresh de porto in paharul cu picior, iar tu bei apa cu sirop de coacaze :))

In fine cred ca ati prins ideea :) in primele 2 zile am crezut ca si-a revenit litoralul romanesc! din pacate, NU!!! n-am sa mai merg [in] urmatorii 10 ani! Mult succes in alegerea vacantzelor din Romania!

Trimis de RalucaElenaM in 22.04.10 10:51:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Eforie Nord

VIZUALIZĂRI: 1766 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RalucaElenaM); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

pepsi70ro
    [22.04.10 10:53:22]

Toate ca toate, dar de ce ai depunctat plaja si marea? Ele cu ce te-au suparat?

Sanziana
    [22.04.10 10:59:25]

Bine, inteleg ca esti suparata pe serviciile din restaurant. Totusi ce ne poti spune de camere, de facilitati, de cum a fost mancarea?

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [22.04.10 11:08:16]

eu cred ca ai fost prea indulgenta cu notele...

Am cumparat inca de la agentie bonuri valorice in valoare de 80 ron de persoana

8o de lei pe zi, banuiesc, nu? in cazul ca e corect, mi se pare enorm! insa, daca e per sejur si ai omis un 0, e de-a dreptul "nesimtit"!!!

RalucaElenaMAUTOR REVIEW
    [22.04.10 11:25:23]

Da bonurile valorice au fost de 80 ron /zi/pers nu e nici o greseala si le-am cumparat asa tinand cont ca eu prefer sa stau la piscina si bauturile racoritoare si 1 inghetata se ridicau la 35-40 ron pe zi maxim iar masa de seara in jur de 25 ron poate si mai mult de persoana.

Camera era ok, ca la un hotel de 3* curatel, prosoapele erau schimbate in fiecare zi, se facea curat in fiecare zi la ora 10, o singura suparare am avut cu rezervorul de la wc care facea scandal cand si cand si trebuia sa chemam instalatorul, insa asta probabil a fost doar intamplarea.

Plaja- banuiesc ca punctele pe care le dai hotelului se aduna si ii dau o nota mai mare sau mai mica, acest hotel nu are o plaja privata ca sa pot oferi un punctaj care sa se atribuie notei hotelului... aici e greseala mea pe undeva insa nu am vrut decat sa depunctez hotelul prin asta care nu are nici 1 mp de plaja.

Plaja din fata hotelului este inchiriata de diferite alte hoteluri de exemplu aici era inchiriata de H. Perla, plaja era curata se facea curatenie in fiecare seara peste tot insa dupa cum am spus era concesionata de la primarie de catre diverse hoteluri iar ca sa poti gasi un loc pe plaja acceptabil trebuia sa scoti intre 15 si 25 ron pentru un seslong pentru ca spatiul pe plaja era deja ocupat de aceste seslonguri deci musai trebuia sa scoti banii din buzunar... gaseai cate un loc in spatiul unde valul mai uda plaja in cazul in care vroiai sa faci economie si sa stai pe prosopul de acasa!

valimi
    [22.04.10 12:14:50]

Multumesc, ai semnalizat inca o groapa de ocolit in drumul catre vacante placute...

Poate dl Patron trebuia sa isi construiasca o casa de vacanta si nu un hotel in care sa se injoseasca romanasul.

La cati bani ai cheltuit, mergeai linistit afara la AI si te simteai insuti ca dl. Patron.

deliutza27
    [22.04.10 12:37:39]

Nu prea mi se pare normal sa depunctezi hotelul pentru ca nu are plaja. Presupun ca atunci cand ai facut alegerea de la agentie, scria pe undeva pe acolo prin oferta "x metri distanta fata de plaja". E ca si cum ai depuncta un hotel ca nu are restaurant propriu, fiind nevoit sa mananci in alta parte, cand tu ai stiut dinainte acest lucru.

La partea cu mancarea si servirea in general, te inteleg perfect. Este unul dintre motivele pentru care nu am mai vizitat litoralul romanesc de aproape 10 ani

RalucaElenaMAUTOR REVIEW
    [22.04.10 12:44:12]

Deliutza, nu este specificat nicaieri din pacate daca acesta are concesiunat sau nu bucata lui de plaja, in schimb specifica doar ca este la 50 m de plaja... ok probabil ca trebuia sa ii dau punctajul mediu... insa daca el nu are plaja n-as fi putut sa ii dau nici maximul... Nici nu m-am gandit la plaja cand mi-am luat biletul, pentru ca l-am ales special cu piscina ca sa stau la piscina...

deliutza27
    [22.04.10 12:54:59]

Eh... cand alegi un hotel pentru piscina si te trezesti ca nu ai acces la ea jumatate din zilele pentrecute acolo, din diferite motive, probabil ca si eu as fi la fel de suparata daca nu as avea acces nici macar la o amarata de plaja, mica. Asta presupune cheltuieli in plus; intr-adevar nasol.

mariospa
    [12.08.10 21:46:29]

"La micul dejun bauturile celor cazati sunt servite in paharutze mici de unica folosintza insa il poti avea vecin de masa pe Dl Patron care bea sucul fresh de porto in paharul cu picior, iar tu bei apa cu sirop de coacaze "

ioooi ce m-am amuzat citind asta )

dar cafea ai incercat sa bei la micul dejun ?

deliutza27, domidoc, mariospa, RalucaElenaM, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂCentral Hotel: