ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.10.2017
ÎNSCRIS: 23.10.17
OCT-2017

încărcat de pe telefon!

Cea mai proasta experienta

A fost cea mai neplacuta experienta din viata mea! Hai sa va spun ce s-a intamplat:

Am inchiriat casa la cheie fiind un grup de 12 persoane vrand sa sarbatorim aniversarea iubitei mele.

Desi am inchiriat casa integral administratorul a stat cu noi, acest lucru nu m-a deranjat deoarece a fost destul de ok cu noi. Lucrul cu adevarat suparator a fost faptul ca intr.o camera la parterul pensiunii au mai stat un cuplu tanar, din cate am inteles este ruda cu patronii sau administratorii (inca nu stiu sigur pentru ca eu cred ca m.au mintit).

Am ajuns acolo mai devreme pentru a astepta invitatii, dupa care ne.am dus in jur de o ora la plimbare, cand ne.am intors am gasit gratarul ocupat si a trebuit sa asteptam pana la ora 7 jumate ca sa il facem si noi.

Sa zicem ca asta nu e atat de suparator dar dupa ce au terminat de mancat in locul unde trebuia sa servim si noi masa, au incercat sa se bage in seama cu invitatii si sa bea din bautura noastra si chiar sa le ceara si tigari (nici asta nu m.a deranjat pentru ca pana la urma trebuia sa ii integram si pe ei chiar daca am inchiriat casa integral si nu trebuia sa fie acolo).

Momentul in care am inceput sa ma enervez a fost cand dansam cu iubita mea o melodie si vine acel baiat (ca sa nu zic altfel) si zice: "bai sau cum te-o chema, pune alta melodie" si mi s.a adresat in felul acesta de 3 ori dupa ce i.am spus care este numele meu. (Nu mi se pare normal sa aiba pretentie la muzica tinand cont ca am imchiriat o cabana ca sa facem ce vrem noi si sa ne simtim bine in limita bunului simt).

Mai tarziu dupa ce a baut mai mult l.a injurat pe un baiat care era invitatul nostru la petrecere si a vrut sa se ia la bataie cu el!

I.am despartit, a venit si administratorul care si. a cerut scuze in numele lui!

Din momentul acela s.a cam stricat petrecerea si am decis totusi sa incercam sa ne distram si am inceput sa dansam toti, dupa putin timp vine respectivul cu iubita si isi ia o doza de bere de la noi si zice ca isi baga **** in toti invitatii, iubita mea s.a enervat si i. a spus sa ne lase in pace si sa se duca la ei in camera, iubita lui a insistat si a trebuit sa ne incuiem la parter ca sa ne putem "distra"! (incuiat fiind, acel baiat batea in usi vrand sa iasa la bataie).

Am mai stat aprox. 2 ore dupa toata nebunia asta si ies respectivii din camera si se aseaza la masa langa noi uitanduse foarte urat si servesc mancarea (plescanind). Nu am mai suportat si ne. am bagat la somn.

De dimineata ne. am trezit in jur de 10-11 crezand ca nemaifiind beat o sa ne putem simti bine si vom putea sta linistiti sa cantam la multi ani si sa bem un pahar de sampanie, dar era prea frumos sa fie adevarat,

dupa ce am baut sampania si ne pregateam de plecare vine baiatu' pe la 12:30 in pijamale si zice le un ton foarte superior: "hai nu plecati si voi ca vin alti clienti" nu am mai putut rezistat si iubita mea i a cerut numarul de telefon al proprieterilor pentru a vorbi cu ei pentru ca nu ni se pare normal sa nu avem dreptul la o ora in plus de "cazare" tinand cont ca am spalat vasele, am facut si curat dupa noi, chiar am aranjat si paturile frumos (am folosit si hartie de la noi pentru ca nu am vrut sa deranjam, am dat si prosoalele de la o camera la alta pentru ca din 5 camere am gasit doar in 2).

Insistand sa luam legatura cu proprietarii baiatu a zis:"eu sunt patron aici, daca ai probleme mie imi zici", dupa asta a venit si iubita lui si au inceput sa ne faca crizati cu probleme si multe altele pana cand s. a ajuns sa ne dea afara din pensiune (nu imi vine sa cred ca am fost dat afara pentru ca am vrut sa facem rost de numarul proprietarilor tinand cont ca am platit pana la urma niste bani ca sa ne simtim bine noi, nu ei care nici nu aveau ce cauta acolo pentru ca nici pana acum nu stiu exact cine sunt si ce drept aveau sa stea acolo in momentul cand am vorbit cu administratorul ca vreau sa iau vila pentru o noapte).

Tin sa mentionez ca nu ma intereseaza banii desi i am primit inapoi de [la] administrator (tin sa precjzez ca este un om bun si ne.a inteles si a incercat sa rezolve problema fara scandal), pe mine ma intereseaza sa se afle ce se intampla cand acele 2 persoane sunt acolo si sa primesc o explicatie de ce am fost tratati asa cand noi nu am vrut scanda si am vrut doar sa sarbatorim o zi de nastere.

As avea mult mai mult sa scriu dar ma opresc aici pentru ca nu are rost, iubitei mele din cauza certurilor cu ei si din cauza ca s. a simtit aiurea fata de invitati i. a fost foarte rau, precum mi. a fost si mie dar am zis ca nu are rost sa imi bat capul cu 2 care se simt superiori, mari si tari (are grija cine trebuie, nu noi).

Pacat de cabana ca imi placea cum arata!

Trimis de Client123 in 23.10.17 15:26:08
Validat / Publicat: 23.10.17 16:04:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CHEIA.

VIZUALIZĂRI: 1069 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Client123); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.10.17 16:03:46]

@Client123: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 25&ridAnt=82803

• Alte impresii din această RUBRICĂVila 4 Friends: