Documentare 'AmFostAcolo'

înscris/ă în 30.07.08
MEMBRU: CHIBIȚ
OCT-2017

NOTĂ: ARTICOL OFFTOPIC

Textul de mai jos face parte din categoria discuții libere, off-topic sau "de interes turistic TEMPORAR ori restrâns" - eventualele voturi sunt simbolice (+1/-1 PMA)

Coromandel: Propriul bazin SPA pe malul mării!

Ilustrație muzicală - fond sonor/video consultare impresii:

Departe, foarte departe, aproape de capătul lumii se află o peninsulă cu nume ciudat ˝Coromandel˝, o bucată de pământ accidentată şi misterioasă presărată cu plaje fabuloase mărginite de păduri mistice, un loc perfect în care să te deconectezi de tot şi de toate.

Printre plajele de acolo se află una în mod special. aceasta atrage indiferent de sezon sute de turişti. Este plaja cu izvoare termale.

Reminescenţă a unor intense activităţi geotermale, în prezent nu mai reprezintă nici un pericol ci doar oferă satisfacţii celor ce iubesc răsfăţul unui bazin cu apă caldă aflat imediat în vecinătatea răcoroasă a valurilor mării.

Cu o oră sau două înaintea punctului culminat al refluxului, plaja este invadată de turişti care urmăresc în nisip bulele produse de apa geotermală, apoi cu lopeţile din dotare sau închiriate din apropiere sapă propriile bazine SPA în care să se răsfeţe... din păcate doar două ore atat căt durează apogeul refluxului.

Toate bazinele săpate vor fi şterse de flux aşa că a doua zi plaja va părea intactă, gata să primescă o nouă serie de turişti.

Din păcate pentru această experientă trebuie să ajungeţi în... Noua Zeelandă!!!

Impresii încărcate de webmaster in 21.10.2017 14:36:22

Validat / Publicat: 21.10.17 15:44:39

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în zSTRATOSFERA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (webmaster); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  32 PMA (din 32 voturi) nota2

- adrianaglogo
[21.10.17 21:16:23]

@webmaster: Chiar ma intrebam unde e minunea asta! Ma si gandeam, poate e pe undeva accesibil, ca distanta si costuri...

Am aflat, zic pass!

- crismis
[21.10.17 23:22:21]

@webmaster: Ce tare!!!

- Dan&Ema
[22.10.17 10:52:50]

@webmaster:

Ce original! Si nici nu e chiar asa departe! E o chestiune de imaginatie!

Foarte tare! ⛱

- mprofeanu
[22.10.17 20:24:42]

@webmaster: Excelent! O aruncătură de băț! Poate pe hartă!!...

- elviramvio
[23.10.17 09:34:05]

@webmaster:

Grozav!! Pot sa merg cu masina mea? 😂 O includ pe lista vacantelor viitoare, in alta viata.

Acum serios, e interesant locul.

- mishu
[24.10.17 19:26:34]

@webmaster: Un articol bun de 1 Aprilie si cu care ne-ai tras-o cum se spune. Citeam plina de speranta ca as ajunge acolo, putin inciudata ca nu auzisem de acest loc, ca mai apoi sa ne spui sa ne luam gandul.

Oricum e bine de stiut pentru ca nu se stie niciodata ce matusa sau unchi bogat imi poate lasa o mostenire =)) si va trag un articol cu multe poze de nu va vedeti.

Oricum insa votul e acordat cu placere.

Puteți evalua (simbolic, +1/-1pma) ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos